Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 29 травня, неділя
18:01 Субота 0 411
28-05-2022, 18:01

Літургія на кожен день, 29 травня, неділя

(біл) VIІ Великодня Неділя
Немає свідчення без свідків, так як не має місії без місіонерів. Ісус обирає і висилає людей, як своїх свідків і апостолів, щоб вони співпрацювали в Його місії і продовжували Його Справу спасіння.

АНТИФОН НА ВХІД
Почуй, о Господи, мій голос, коли взиваю. * Від Тебе моє серце каже, щоб я шукав Твого обличчя. * Твоє обличчя, Господи, я шукаю. * Не відвертай лиця Твого від мене. * Алілуя.

Мовиться “Слава во вишніх”.

КОЛЕКТА
Господи, вислухай милостиво наші благання, † щоб ми, віруючи у Спаса людського роду, який перебуває з Тобою у небесній славі, * відчували, згідно з Його обітницею, що Він також залишається із нами аж до кінця віку. Котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Діян 7, 55-60
Читання з Діянь Апостолів.
Тими днями Стефан, сповнений Святого Духа, поглянувши на небо, побачив славу Божу й Ісуса, який стояв праворуч Бога, і сказав: «Ось я бачу відкриті небеса й Сина Людського, який стоїть праворуч Бога!» Голосно закричавши й затуливши свої вуха, вони одностайно накинулися на нього. І, вивівши за мі сто, вони почали побивати його камінням. А свідки поклали свій одяг біля ніг юнака, якого звали Савлом. І побивали камінням Стефана, а він закликав і казав: «Господи Ісусе, прийми дух мій!» Ставши на колі на, він скрикнув голосно: «Господи, не порахуй їм цього гріха!» І, промовивши це, він упокоївся. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 97, 1 і 2 аб. 6 і 7в. 9
Бог воцарився – Вишній над землею.
Господь воцарився: *
хай земля звеселиться!
Нехай численні острови зрадіють! *
Хмара й темрява навколо Нього.
Небеса сповістили Його справедливість, *
і всі народи побачили Його славу.
Йому поклоніться, *
всі ангели Господні!
Адже Ти – Господь, *
Всевишній над усією землею,
Ти звеличився дуже *
над усіма богами.

ДРУГЕ ЧИТАННЯ
Одкр 22, 12-14. 16-17. 20
Читання з Одкровення святого апостола Йоана.
Я, Йоан, почув голос, який говорив мені : «Ось приходжу скоро, і Моя нагорода зі Мною, щоб віддати кожному за його вчинками. Я – Альфа і Омега, Перший і Останній, Початок і Кінець. Блаженні ті, хто пере свої одежі, щоб була їхньою влада над деревом життя і щоб брамами ввійти до мі ста. Я, Ісус, послав свого ангела, щоби засвідчити вам це про Церкви. Я є корінь і рід Давидів, Зоря рання, досвітня!» А Дух і наречена кажуть: «Прийди!» І хто чує, нехай каже: «Прийди!» І спраглий нехай прийде, і хто бажає, нехай візьме воду життя даром. Каже Той, хто свідчить це: «Так, приходжу скоро!» «Амінь! Прийди, Господи Ісусе!» Слово Боже.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Йн 14, 18
Алілуя, алілуя, алілуя.
Я не залишу вас сиротами, – Господь говорить, –
Я прийду до вас, і зрадіє серце ваше.

ЄВАНГЕЛІЄ
Йн 17, 20-26
† Читання святого Євангелія від Йоана.
Того часу, підвівши очі до неба, Ісус молився і казав: «Отче святий, благаю не лише за них, а й за тих, хто повірить у Мене через їхнє слово, щоб усі  були одне, – так, як Ти, Отче, в Мені, а Я в Тобі, – щоб і вони в Нас були одне, аби світ повірив, що Ти Мене послав. І Я славу, яку Ти Мені  дав, дав їм – щоби були одне, як і Ми одне. Я в них, а Ти – в Мені, щоб були досконалі в єдності, аби світ пізнав, що Ти Мене послав і полюбив їх, так як і Мене полюбив. Отче, ті, яких Ти Мені  дав, – хочу, щоб там, де Я, і вони були зі Мною, щоби бачили Мою славу, яку Ти Мені  дав, бо Ти полюбив Мене рані ше від заснування світу. Отче праведний, і світ Тебе не пізнав, але Я Тебе пізнав; й оці  пізнали, що Ти Мене послав. Я явив їм Твоє Ім’я, і являтиму, щоб любов, якою Ти полюбив Мене, була в них, і Я – в них». Слово Господнє.


Мовиться “Вірую”.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Чекаючи на обіцяного нам Святого Духа, звернімося до Господа з нашими щирими проханнями:
1. Молімося за святу Церкву, щоб вона безустанно несла Христовий мир і любов усім народам.
2. Молімося за країни, в яких Церква потерпає від переслідувань, щоб вони отримали істинну свободу Божих дітей.
3. Молімося за всіх дітей, щоб дорослі відповідально ставилися до їхнього виховання і ніколи не ображали їх.
4.  Молімося за тих, кого ми, можливо, скривдили, й не встигли попросити в них вибачення – про потрібні їм благодаті.
5. Молімося за померлих, щоб Господь очистив їх від усякої плями гріха і благоволив прийняти до сонму святих у своєму Царстві.
6. Молімося  за  нас  самих,  щоб  ми  прикладом власного життя і щоденною молитвою будували Божу Церкву в наших родинах.
Господи Ісусе Христе, Ти є главою і життям Церкви, просимо Тебе: допоможи нам завжди вірно виконувати Твої заповіді і так осягнути обіцяне нам вічне життя. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Прийми, Господи, молитви і приношення Твоїх вірних, * та участю в цих тайнах приведи нас до небесної слави. Через Христа, Господа нашого.

Префація про Вознесіння  № 18-19

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Отче, прошу, щоб вони були одно так само, * як і Ми, одно. * Алілуя.  (Пор. Йн 17, 22)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Вислухай нас, Боже нашого спасіння, † та участю в цих священних тайнах зміцни нашу надію на те, * що тіло всієї Церкви удостоїться участі, якою тішиться її  Глава. Через Христа, Господа нашого.
Літургійний зошит 16:30 Неділя 0 162 Міць християнства міститься не в пропаганді, а в силі любові. Коментар до Євангелія Міць християнства міститься не в пропаганді, не в багатстві, не у владі, а в силі любові, символом якої стають двоє – бо Христос є поміж ними. Саме у проголошенні любові присутній Господь, тому що Бог є любов, а де є свідчення любові, там є Бог.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.