Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Всеукраїнська Хресна Дорога у Шаргороді
09:01 Субота 0 204
28-05-2022, 09:01

Всеукраїнська Хресна Дорога у Шаргороді

У рік Святого Хреста, що триває в Римсько-Католицькій Церкві в Україні, відбувся молебень Хресної Дороги в санктуарії Страстей Господніх у Шаргороді на Вінниччині.  

Про це пише CREDO.

З різних куточків України на урочисту молитву 27 травня з’їхалися єпископи, священники, ченці, черниці та вірні. Роздумуючи над таємницею хреста, вони молилися також за всіх жертв війни, за перемогу над ворогом і мир в Україні.


Святу Месу очолив Львівський митрополит РКЦ архієпископ Мечислав Мокшицький. Разом із ним співслужили ординарій Кам’янець-Подільської дієцезії єпископ Леон Дубравський, ординарій Луцької дієцезії єпископ Віталій Скомаровський, апостольський адміністратор Мукачівської дієцезії єпископ Микола Лучок, єпископ-емерит Броніслав Бернацький та єпископ-емерит Мар’ян Бучек.  


Парафіян, паломників і служителів Євхаристії привітав настоятель парафії св. Флоріана о. Бенедикт Свідерський OFM. Серед отців-францисканці, які опікуються санктуарієм Страстей Господніх у Шаргороді, у молебні взяв участь також міністр Провінції Святого Архангела Михаїла Менших Братів отець Даниїл Ботвіна OFM.

Проповідь виголосив архієпископ Мечислав Мокшицький.

Святий Йоан Павло ІІ сказав: «Церква вийшла з таємниці відкуплення і цією таємницею Церква живе щодня. В цій таємниці знаходиться найглибший сенс її буття. Цю таємницю вона звіщає і передає Євангелії. Цю таємницю звершує в таїнствах, а передусім в Євхаристії».   

Спільнота Церкви народилася з таємниці Відкуплення, яку тепер ми переживаємо і на яку звертаємо увагу, перебуваючи у Великодній радості. 

Чи я є справжнім свідком Воскреслого Ісуса? Сьогодні це питання набирає особливого значення. Причиною стала війна та пов’язана з нею складна ситуація, яку переживає весь український народ. Війна покрила темною хмарою цьогорічний Великдень, адже в багатьох місцях нашої країни не було Великодньої радості. Не всюди пройшли резурекційні процесії та урочисті святкування. Не всюди люди могли зустрітися при Великодньому сніданку, бо їхні будинки були знищені. Для багатьох свячене яйце — символ життя — прийняло особливе значення, коли треба було поділитися ним в руїнах та попелищах. Війна забрала в людей радість цього найважливішого свята. Складно говорити про це без жалю і смутку. Я ніколи не думав, що доживу до таких днів, коли злочин Каїна буде не лише в біблійному описі, а стане поміж нами, людьми, найбільш реальною дійсністю. Однак без сумніву, незважаючи на ці жахливі обставини віра дає нам відвагу, що понад руїнами і обгорілими домами, понад цією величезною ненавистю звіщати те, що з нами всюди присутній Воскреслий Ісус.   

Та попри все архієпископ переконаний, що життя переможе смерть також і в Україні: І хоч на нашій землі смерть і життя зустрілись в дуелі у наших містах і селах (достатньо подивитися на Маруіполь та Ірпінь, на Харків і Бучу, на Херсон, на розбомблені лікарні і школи, на знищені міста і села), то варто вірити і свідчити, як свідки Воскреслого Христа: смерть програє. Вона приносить тепер страждання і єднає свої сили з ненавистю, але зрештою вона програє, бо переможе Життя.

Будучи тепер серед вас, несучи в серці біль батьків і дітей, а також відвагу тих, які так відважно захищають свою Батьківщину, осмілюсь проголошувати посеред страждань, болю і розпачу: Алілуя! Ісус живе! Разом із Ним живе наша віра, живе надія і оживає любов, живе поранена Україна, живе Церква, в якій царює Христос! Разом із Ним царює любов, а не зло, життя, а не смерть! Тому посеред горя і страждань вибираймо Христа, а разом із Ним перемогу. Бо той, хто вірить у Бога, бачить Його присутність у своєму житті.


Також ієрарх подякував Всім, хто прийняв біженців, адже такі жести солідарності і допомоги — це те, як виглядає Євангеліє. Так реалізується справжнє християнство, — наголосив архієпископ Мечислав Мокшицький.

Після Святої Меси розпочалася Хресна Дорога, каплиці-стояння якої побудовані на шаргородських пагорбах на взірець єрусалимської Via Dolorosa. 

Роздуми до Хресної Дороги виголосив о. Доброслав Копистеринський OFM, молитву очолив єпископ Леон Дубравський

«В Хресті — спасіння» — під таким гаслом триває Рік Святого Хреста і про хрест під час війни роздумували учасники Хресної Дороги.


«Віримо, що жертва життя багатьох невинно вбитих українців приведе до відродження нашої неньки України. Господи, утішай тих, хто втратив рідних на війні, а померлих прийми до Свого Царства», — роздумував о. Доброслав.

«Росія засудила Україну. Але Пилат не виграв і Путін теж не виграє!. Молимося, щоб Україна перемогла!» — закликав єпископ Леон Дубравський.
Новини з України 11:00 Вівторок 0 77 Відбулось паломництво до Божої Матері Зцілення Хворих 2 липня 2002 року, в архідієцезіальний День молитви за хворих та працівників служби охорони здоров’я, відбулося ІІ паломництво до санктуарію Божої Матері Зцілення Хворих, що у Тартакові на Львівщині.Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.