Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Таїнство Євхаристії. Молитви до і після Причастя
16:30 Четвер 0 3 569
19-05-2022, 16:30
Молитви 3 569 0

Таїнство Євхаристії. Молитви до і після Причастя

Таїнство Євхаристії Господь наш, Ісус Христос, установив на Тайній Вечері напередодні своєї хресної смерті. Це таїнство здійснюється під час кожної Меси, яка є безкровною хресною Жертвою Христа.
Коли священик промовляє слова Ісуса Христа: «Це є Тіло Моє», «Це є Кров Моя», хліб і вино перетворюються на Тіло і Кров Христа силою Святого Духа, якого він закликає. Коли під час святої Літургії вірні причащаються, сам Ісус Христос входить у їхні душі, зцілює та освячує їх.
Після перемінення дарів у кожній часточці хліба й вина перебуває весь Розп’ятий і Воскреслий Спаситель в усій повноті своєї божественної і людської природи. Приходячи до нашого серця, Христос приносить із собою силу та різноманітні дари, які необхідні нам для духовного життя.

Приготування до Святої Меси

Боже, я стою перед Тобою, схвильований і збентежений Твоєю незбагненною любов’ю і величчю. Не досить Тобі було вмерти за мене. Ти ще встановив Пресвяте таїнство Євхаристії, щоб у такий спосіб цілком віддатися мені й увійти в мою душу. Ти, Господи, став тихим і покірним, аби тільки з’єднатися зі мною. Могутність приходить до слабкості, любов — до грішника, небо — до мізерної земної пилинки. Боже, як же я Тобі за все це дякуватиму? Віддаю Тобі моє серце. Тільки Ти знаєш, наскільки воно нездатне до вдячності. Прийми мою любов, хоча вона нестала, змінна, мінлива. Очисти її любов’ю свого Пресвятого Серця, наповни своєю могутністю, оточи сяйвом своїх небесних дарів. Навчи гідно прославляти Тебе моєю молитвою і гідно приймати Тебе в серці. Я знаю, що тільки в Тобі принесуть плід мій біль і моє страждання, мої радості й кожна хвилина життя. Амінь.

Молитва перед святим Причастям

Вірую, Господи, і сповідую, що Ти — воістину Христос, Син Бога живого, який прийшов у світ спасти грішників, перший з яких — я. На тайну Твою вечерю, Сину Божий, нині мене, причасника, прийми, бо ворогам Твоїм я тайни не розповім і поцілунку не дам Тобі, як Юда, але як Добрий Розбійник сповідаюся Тобі:
Пом’яни мене, Господи, коли прийдеш у Царство Твоє.
Пом’яни мене, Владико, коли прийдеш у Царство Твоє.
Пом’яни мене, Святий, коли прийдеш у Царство Твоє.
Нехай не на суд і не на осудження мені буде причастя святих Твоїх тайн, Господи, а на зцілення душі та тіла.
Боже, милостивий будь мені, грішному.
Боже, очисти мене від гріхів і помилуй мене.
Без числа нагрішив я, Господи, прости мене.
Амінь.

Перед святим Причастям

Віра: О мій Ісусе! Вірую в усе, що явив Ти в одкровенні і чому навчає Твоя свята Церква. Особливо вірую в те, що Ти воістину, дійсно і сутнісно, тілом і душею, в божественності та людяності своїй, перебуваєш у Пресвятому Таїнстві вівтаря. Вірую в усе це, бо Ти, о вічна Істино, сам відкрив це нам. Підтримай же мене в істинній вірі!

Надія: О мій Ісусе! Хоч я і не гідний зустрітися з Тобою, моїм Господом і Богом, але, покладаючись на нескінченне милосердя Твоє, сподіваюся, що Ти не відкинеш мене від Твого святого столу, але через споживання Пресвятих Тіла і Крові Твоєї залучиш мене до вічного життя. Сподіваюся на це, бо Ти сам, о Боже милосердний і вірний, усе це провістив. Укріпи ж мене в цій надії.

Любов: О мій Ісусе! Люблю Тебе над усе від повноти серця, бо Ти мій Господь і Спаситель, моє найвище благо і моє все. З любові до Тебе люблю також усіх ближніх моїх, як самого себе, бо Ти, о сповнений любові Спасителю, сам так звелів. О, примнож у мені цю святу любов!

Розкаяння: О мій Ісусе! З чистої любові до Тебе, від повноти серця ненавиджу все те і відрікаюся від усього того, чим я протягом життя мого образив Тебе, о найвище і улюблене благо моє.

Прагнення: О мій Ісусе! Як тужить по Тобі душа моя! Прийди ж у моє серце, моя розрадо, моє найвище благо, моє все. Шукай мене і з’єднайся зі мною, щоб я завжди залишався одним цілим із Тобою.

Смирення: О мій Ісусе! Хто я такий, щоби зважитися підійти до Твого святого столу? О мій Боже, я не достойний прийняти у своє грішне серце Тебе, найвищого Господа неба і землі. Але скажи, мій Ісусе, лише слово, і одужає душа моя. Амінь.

Молитва св. Амвросія

О добрий Господи Ісусе Христе, ось я, грішник, не покладаючись на свої заслуги, а довіряючи лише Твоєму милосердю і доброті, з благоговінням і трепетом підходжу до столу Твоєї найсолодшої трапези. Адже моє серце і тіло заплямовані багатьма провинами, я не стеріг пильно моїх думок і язика. Тому, о добрий Боже, велична сило, я, нещасний у своїх бідах, прибігаю до Тебе — джерела милосердя, поспішаю до Тебе, щоби зцілитись, і шукаю Твоєї опіки, і Того, перед ким я неспроможний встояти, якщо буде Суддею, я гаряче прагну мати Спасителем.

Тобі, Господи, я відкриваю свої рани і визнаю Тобі мій сором. Я бачу безліч моїх гріхів та важких провин, і мене огортає страх, але я уповаю на Твоє милосердя, яке не знає меж. Поглянь, Отче, на мене очима свого милосердя; зглянься наді мною, Господи Ісусе Христе, Царю вічності, який є Богом і людиною, який був розп’ятий заради спасіння людей. Вислухай мене, бо уповаю на Тебе: помилуй мене, сповненого гидот і гріхів, адже джерело Твоєї милості ніколи не висихає.

Вітай же, спасенна жертво, принесена за мене та за всіх людей на дереві хреста! Вітай же, о найдорогоцінніша Крове, що плинеш із ран мого розіп’ятого Господа Ісуса Христа і обмиваєш гріхи всього світу. Зглянься, о Господи, над своїм творінням, яке Ти відкупив своєю Кров’ю.

Розкаююся, що згрішив, і прагну виправити те, що я скоїв. Милостивий Отче, віддали від мене всю мою неправедність і гріхи, щоб, очищений душею і тілом, я удостоївся прийняти святая святих.

Вчини, щоб ця свята жертва Твого Тіла і Крові, якою я, недостойний, бажаю насититися, стала для мене відпущенням гріхів, досконалим очищенням із провин, розпорошенням злих думок, відновленням добрих почуттів, спасенним джерелом угодних Тобі вчинків і надійним захистом для душі і тіла проти ворожих тенет. Амінь.

Молитва подяки після cвятого Причастя

Дякую Тобі, Найдорожчий Спасителю, за те, що Ти побажав прийти до мого серця й наповнити його своєю присутністю. Славлю Тебе, Христе, і дякую за те, що Ти встановив Пресвяте таїнство Євхаристії. Вчини так, щоб я ніколи не віддалився від Тебе через гріхи, щоб я виконував усе, що Тобі подобається, і як тепер у вигляді хліба бачу Тебе, так щоб колись бачив Тебе на небі віч-на-віч. Амінь.
*
Найсолодший Ісусе, нехай Твої Пресвяті Тіло і Кров будуть насолодою моєї душі, спасінням від усяких спокус, радістю і миром у кожній прикрості, світлом і силою в кожному слові та вчинку, а в годину смерті останнім захистом. Амінь.

Молитва подяки

Ісусе, істинний Боже та істинна людино, падаю навколішки перед Тобою і разом з усіма вірними на землі та Святими на небі величаю Тебе. Щиро люблю Тебе, Ісусе, за превеликий дар Твій. Ти гідний безмежної любові, Господи! Дай же мені благодать, щоб я вже ніколи Тебе нічим не образив, щоб, зміцнений Тобою у Пресвятій Євхаристії тут, на землі, удостоївся бути колись на небі з Твоєю Матір’ю та Святими у Твоїй благословенній присутності. Амінь.

Душе Христова

Душе Христова, освяти мене. 
Тіло Христове, спаси мене. 
Крове Христова, напій мене. 
Водо з боку Христового, омий мене. 
Страсті Христові, зміцніть мене. 
Добрий Ісусе, вислухай мене. 
В ранах Твоїх укрий мене.
Не дозволь мені від Тебе віддалитися.
Перед ворогом лукавим захисти мене.
В смертну годину поклич мене.
І дозволь прийти до Тебе,
щоб міг зі Святими славити Тебе 
на віки вічні. Амінь.

Молитва до Пресвятої Діви Марії

О Маріє, Пресвята Діво і Мати, ось я прийняв Твого возлюбленого Сина, якого Ти зачала у своїм пречистім лоні, якого Ти породила, годувала і пригортала до себе. Зі смиренням і любов’ю я віддаю Тобі Того, чия присутність наповнювала Тебе найбільшим щастям і радістю, щоб Ти взяла Його у свої обійми і любила своїм серцем. Я приношу Його Всевишній Трійці як прояв найбільшого Божого культу, а також на Твою честь і славу та за потреби мої і всього світу. 

Прошу Тебе, о добра Мати, виблагай для мене прощення гріхів, щедру благодать, щоб я ще ревніше служив Христові, і благодать остаточну, щоб я разом із Тобою міг прославляти Його повіки. Амінь.

Тексти зі сторінки Літургійної комісії РКЦ Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.