Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Помер кардинал Анджело Содано, Державний Секретар двох Пап
15:00 Субота 0 233
28-05-2022, 15:00

Помер кардинал Анджело Содано, Державний Секретар двох Пап

Заслужений ватиканський дипломат і колишній Декан Колегії Кардиналів протягом 15 років очолював Державний Секретаріат Святого Престолу.
Ввечері, 27 травня 2022 р., у Римі на 95-му році життя перейшов до вічності кардинал Анджело Содано, вислужений Державний Секретар Святого Престолу (1991-2006) та вислужений Декан Колегії Кардиналів (2005-2019). Його 9 травня було госпіталізовано з діагнозом пневмонії з позитивним результатом тесту на Covid-19, пише Vatican News.

Співчуття Папи Франциска

«Підношу до Бога Отця Милосердного заупокійні молитви за оплакуваного кардинала, щоби Він прийняв його у вічній радості, й складаючи запевнення у своїй близькості родичам і громаді Асті, уділяю моє благословення всім, хто поділяє біль з приводу його відходу», – пише Папа Франциск у телеграмі співчуття, надісланій сестрі кардинала Анджело Содано.

Святіший Отець пише, що його серце переповнює почуття вдячності Богові за дар цього «достойного церковного мужа», спогадуючи його жертвенну працю пліч-о-пліч з багатьма його попередниками. «Також і я мав нагоду скористатися його даруваннями розуму та серця, особливо протягом періоду, коли він виконував служіння Декана Колегії Кардиналів. У кожному служінні він проявив себе як церковно дисциплінований муж, люблений пастир, черпаючи натхнення з прагнення всюди поширювати євангельську закваску», – зазначає Папа Франциск, згадуючи про різні служіння, які здійснював покійний, і дякуючи тим, які з любов’ю допомагали йому в останній період його життя.

Біографічна довідка: 

Анджело Содано народився 13 листопада 1927 р. в Ізола-д’Асті на півночі Італії. Після навчання у семінарії в Асті, продовжив навчання у Римі, де захистив докторати з богослов’я та канонічного права. Отримавши 1950 року пресвітерське рукоположення, викладав догматичне богослов’я та був задіяний у душпастирстві молоді.

У 1959 році кардинал Анджело делль’Аква, тодішній Заступник Державного Секретаря, запросив о. Содано на служіння в Святому Престолі. Після навчання у Папській Церковній Академії працював у різних нунціатурах в Латинській Америці. Повернувшись 1968 року до Риму, працював у Раді Громадських Справ Церкви (сьогодні – це відділ Державного Секретаріату в справах стосунків з державами). Входив до місії Святого Престолу, що відвідувала Румунію, Угорщину та Східну Німеччину.

Святий Папа Павло VI 30 листопада 1977 року призначив Анджело Содано Апостольським Нунцієм у Чилі, і він через кілька тижнів отримав єпископську хіротонію. В цій країні він прослужив 10 років, брав участь в успішному посередництві Святого Престолу в залагодженні конфлікту між Чилі та Аргентиною. Святий Йоан Павло ІІ 1988 року призначив його Секретарем Ради Громадських Справ Церкви, а після набуття чинності Апостольською Конституцією «Pastor Bonus», став Секретарем у справах стосунків з державами. Представляв Святий Престол на різних міжнародних зустрічах.

Архієпископ Анджело Содано 1990 року став Про-Державним Секретарем, а 29 червня 1991 року – Державним Секретарем Святого Престолу, наступного дня після того, як став кардиналом. У 2002 році обраний Віце-Деканом Колегії Кардиналів. Брав участь у конклаві 2005 року, що обрав Бенедикта XVI, який підтвердив його на посаді Державного Секретаря і затвердив обрання Деканом Колегії Кардиналів. Через кілька місяців Папа Бенедикт XVІ прийняв його зречення з посади Державного Секретаря, а 2019 року Папа Франциск – з посади Декана Колегії Кардиналів.

З відходом до вічності кардинала Анджело Содано Колегія Кардиналів нараховує 2018 членів, між якими 117 виборців і 91 тих, які досягли граничного віку та не можуть брати участь у конклаві.
Новини з Ватикану 12:01 Вівторок 0 63 Папа народам ДР Конго та Південного Судану: не дайте викрасти у вас надію У день, коли повинна була розпочатися Апостольська подорож до Демократичної Республіки Конго та Південного Судану, відкладена на пізніше через стан здоров’я Папи Франциска, він вирішив звернутися до мешканців за посередництвом відеопослання.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.