Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » 24 травня Церква згадує Пресвяту Діву Марію, Помічницю вірних
08:30 Вівторок 0 799
24-05-2022, 08:30

24 травня Церква згадує Пресвяту Діву Марію, Помічницю вірних

«Помічнице вірних, молися за нас». Такий заклик 1571 року додав до Лоретанської літанії Папа Пій V, дякуючи Пресвятій Діві за перемогу над турецьким флотом.
«Помічнице вірних, молися за нас». Такий заклик 1571 року додав до Лоретанської літанії Папа Пій V, дякуючи Пресвятій Діві за перемогу над турецьким флотом.

Християни одвіку зверталися до Божої Матері, просячи про підтримку в різних потребах, відчували Її могутнє заступництво та зміцнювались у вірі, що через Марію можуть випросити багато благодатей. До Неї звертаються як до помічниці, захисниці й утішительниці в молитвах «Під Твій захист», «Слався, Царице» та численних інших.

У визначенні «Помічниця вірних» зібрані всі справи, із якими християни приходять до Богородиці. Першим Її так назвав Єфрем Сирін, а згодом цим титулом не нехтували й інші святі й Отці Церкви. Бог захотів учинити Марію розпорядницею Своїх дарів, що також підтверджує об’явлення Чудотворного медільона святій Катерині Лабуре: із рук Непорочної виходять промені благодаті.

Хоча Марія і стала посередницею та заступницею для вірних, це не скасовує посередництва Христа та Його заступництва перед Отцем. Марія, що стала матір'ю Божого Сина, учнів і цілої Церкви, приходить до Ісуса з потребами й передає все Його волі. Ми бачимо це вже в першому чуді Ісуса, коли на святі в Кані Галилейській Марія розповідає Синові про проблему, а до слуг звертається з проханням: «Що лиш скаже вам – робіть». Історично заступництву Марії присвячували перемоги в битвах, через що титул «Помічниця вірних» набула також політично-воєнного відтінку.

Спомин Пресвятої Діви Марії, Помічниці вірних, у багатьох країнах має ранг свята чи урочистості.

Традиційно Її зображають у червоному вбранні, блакитному плащі та з Дитятком Ісусом на руках.

Уклала Юлія Бойко
Святі дня 08:00 Четвер 0 950 30 червня – довільний спомин першомучеників святої Римської Церкви Про переслідування християн згадує вже книга Діянь у розділі 8: громада в Єрусалимі через небезпеку гонінь мусила розпорошитися по містах і селах, завдяки чому ширилася проповідь Божого Слова та зростала кількість вірних.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.