Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Проект «Безпечний притулок» у Любліні: пристановище, що дає надію
13:01 Субота 0 174
28-05-2022, 13:01

Проект «Безпечний притулок» у Любліні: пристановище, що дає надію

Новий проект італійської гуманітарної організації Cesvi та італійської компанії Brembo спрямований на те, щоб надати безпечне пристановище захисту найменш захищеним людям, які втікають від наслідків війни.
Про це пише Vatican News.

«Безпечний притулок» – новий гуманітарний проект, втілений у Польщі завдяки італійській гуманітарній організації Cesvi за підтримки італійської компанії Brembo, щоб прийняти сотню матерів з дітьми, які втікають від війни в Україні. Готель, який був відкритий для українських матерів у місті Люблін, є втіленим в реальність бажанням допомагати надати безпеку тим, які шукають саме таких місць пристановища. «Ті, хто втікає від війни, вже багато постраждали. Вони потребують належного догляду та заслуговують на безпечні та гідні умови проживання. Особливо, коли йдеться про тендітних осіб, таких як матері та діти, які більше двох місяців були змушені шукати захищені притулки», – зазначає Роберто Віньола, заступник генерального директора організації Cesvi. Гуманітарний проект призначений для українок з новонародженими чи з маленькими діточками, для вагітних а також для людей з інвалідністю.

Безпечне місце, яке пам’ятає небезпеку війни

Всередині будівлі гості зможуть скористатися послугами готелю та всіма необхідними засобами, які потрібні для відновлення повсякденного життя. Велика кількість кімнат сприяє створенню невеликої спільноти, необхідної для підтримки один одного, спілкування рідною мовою та відчуттю безпеки разом із людьми, які мають схожий досвід трагедії. Готель «Palace Europa» пропонує приємне та комфортне середовище, яке відповідає потребам проекту. Діти мають можливість поспілкуватися на ігровому майданчику готелю, а всі бажаючі зможуть взяти участь у заходах, організованих у конференц-залі.

Перші матері, які прибули до будинку, відчувають радість та полегшення. Серед таких осіб є і Вероніка, яку організатори проекту зустріли на кордоні з Україною. Вони відзначають, що під час подорожі до місця проживання в її погляді прочитувалась суміш полегшення та, водночас, стурбованість щодо близьких, які залишилися на батьківщині, яка надто часто проглялається на обличчях багатьох жінок, змушених покинути все і всіх у пошуках порятунку. Вероніка родом з міста Бучі, яке відоме трагічними наслідками просування російських військ. Як тільки почалася війна, Вероніці з дітьми вдалося втекти до дому матері її чоловіка в сусіднє місто Боярка, яке також сильно постраждало від бомбардувань. «Ми сховалися в підвалі з дітьми, які плакали і були дуже налякані. Ми перебули там два тижні та увесь час чули вибухи», – розповідає вона. З наближенням російської армії Вероніці з родиною вдалося втекти на захід України. «Слава Богу, ми були в безпеці. […] Але потім і там почали бомбити міста», – з тривогою розповідає молода матір. У той період вона дізналася про проект «Безпечний притулок». «Ми дуже вдячні всім цим людям, які допомогли нам і допомагають у цей важкий час. […] Тепер краще залишитися тут, у безпечному місці, бо я боялася за своїх дітей», – розповідає Вероніка. Хоч матір з дітьми в безпеці, однак вона не перестає думати про свою родину, яка залишилась вдома, а також про своє повернення на Батьківщину. «Я маю виховувати своїх дітей. А коли це все закінчиться і все буде добре, я хочу почати працювати з чоловіком. Я хочу, щоб мої діти повернулися до школи та садочка», – ділиться Вероніка.

Пристановище заради порятунку найменших

Щоб українські гості готелю змогли підтримувати зв’язок з рідними в Україні, структура гарантує хорошу якість доступу до інтернету. Розташування готелю також сприяє ефективному зв'язку з закладами охорони здоров'я та освіти, центрами підтримки та допомоги і головними транзитними станціями міста Любліна. Це сполучення сприяло також прибуттю ще одній матері з дітьми, які пережили бомбардування своєї землі. Олена та її двоє дітей дуже добре пам’ятають жах, пережитий ховаючись у підвалі. Одного разу будинок, над яким вони так важко працювали, окупанти зрівняли із землею. «Другий поверх нашого будинку був повністю зруйнований, а потім загорівся і весь будинок», – не стримує емоцій Олена. У той момент вони зрозуміли, що більше не можуть залишатися у своєму селі Стоянка, яке розташоване на околицях Києва. Втікаючи від постійних бомбардувань, мати з дітьми отримали можливість знайти прихисток у Любліні. Рішення покинути країну і поїхати до Польщі було болісним, але врешті вона залишила чоловіка в Україні і вирішила рятувати своїх дітей.

Завдяки проектові «Безпечний притулок» гуманітарної організації Cesvi та компанії Brembo, у багатьох матерів з дітьми нарешті з’явилося безпечне місце, де вони зможуть знайти полегшення після надзвичайно важких місяців і всіх перенесених травм. В готелі «Palace Europa» вони забезпечені їжею, житлом та всім необхідним задля відновлення повсякденного життя, яке було втрачено через безглуздя війни.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.