Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Цей день в історії Католицької Церкви: на території Римської імперії припинено переслідування християн
10:30 Субота 0 1 716
30-04-2022, 10:30

Цей день в історії Католицької Церкви: на території Римської імперії припинено переслідування християн

30 квітня 311 року імператор Галерій Валерій Максиміан (293–311) видав Нікомедійський едикт, за яким на території Римської імперії припинялося переслідування християн.
Імператора Галерія аж ніяк не можна було назвати другом християн. У 304 та 306 роках він видав едикти, які передбачали репресії проти тих, хто відійшов від давніх звичаїв і відмовлявся поклонятися старим богам. Християн катували, особливо впертих і непокірних – страчували. А проте 310 року імператор почав висловлювати ідеї щодо припинення репресій і зрівняння прав християнських підданих імперії з язичниками.

Містики схильні звертати увагу на те, що імператор був важко хворий, коли ухвалив це рішення. Можливо, він навернувся перед лицем смерті? Проте текст Нікомедійського едикту чітко вказує на прагматичні мотиви правителя. Він усвідомив, що гоніння не дали ніяких результатів, а кількість християн лише зростає. Едикт мав на меті взяти під контроль те, чого не вдалося знищити. У документі наголошено на «любові й великодушності» Галерія. Також ідеться про обов’язок суспільства «піклуватися про те, щоб і християни, які залишили шлях предків своїх, повернулися до благих думок». Християнам (про яких сказано, що вони охоплені безумством) дозволяли провадити свої зібрання, але за умови дотримання порядку. Завершується документ своєрідним нагадуванням християнам про їхні обов’язки громадян: «Через великодушність нашу нехай молять Бога свого за звільнення наше, за державу нашу і за себе, щоб скрізь держава твердо стояла неушкоджено і люди безтурботно могли жити у своїх домівках».
Історія Церкви 17:00 Середа 0 261 Непорочне Серце Марії обов’язково переможе. Хроніка подій Фатіми 25 березня 2022 р. Папа присвятив Росію і Україну Непорочному Серцю Діви Марії, виконуючи тим самим Фатімські пророцтва та пов’язані з ними обітниці миру та перемоги добра. Для більшості українців ця посвята була актом солідарності та підтримки з боку Ватикану та черговою молитвою про припинення війни. Проте духовне значення та місце в історії цієї події важко переоцінити, адже факти з недалекого минулого говорять самі за себе. Не буду вдаватися у детальний опис, просто подам дати у хронологічному порядку. «Хто має вуха, щоб слухати, нехай слухає!» (Мт 13, 9).
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.