Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 20 червня, четвер
17:56 Середа 0 258
19-06-2019, 17:56

Літургія на кожен день, 20 червня, четвер

(зел) Четвер ХІ звичайного тижня
Господь вчить нас сьогодні молитись просто і ясно. Усвідомлення того, що  Господь  знає  усі  наші  потреби,  допомагає  нам  зрозуміти,  що  Він є передусім люблячим Батьком. Він знає усі наші турботи, страждання і утиски. Але все ж таки необхідність звертатися в молитві до Отця є потребою наших сердець. Навчи нас, Господи, молитись.
Або (біл) довільний спомин бл. Владислава БУКОВИНСЬКОГО, пресвітера

Владислав-Антоній Буковинський народився 4 січня 1905 р. в Бердичеві. Рятуючись від більшовицьких військ, 1920 року сім’я виїхала до Польщі. 1921 року Владислав вступив на факультет права Ягеллонського університету в Кракові. Здобувши ступінь магістра, перейшов на теологічний факультет. Висвячений 28 вересня 1931 р. З 1936 р. працював у Луцьку, який у вересні 1939 р. опинився у складі СРСР. Отець Владислав став настоятелем кафедрального собору, був заарештований у серпні 1940 р., але чудом уникнув смерті. Вдруге заарештований у січні 1945 р., отримав 10 років каторги. Був у челябінських таборах, на лісоповалі, на мідних копальнях Казахстану. 10 серпня 1954 р. о. Владислав був звільнений. Мав змогу повернутися до Польщі, але відмовився. Мав радянське громадянство і право вільно пересуватися по всій території СРСР. У 1957-1958 роках провів п’ять місійних поїздок, що тривали від одного до чотирьох місяців. 1958 року його знову заарештували. Після звільнення душпастирював у Караганді у 1961-1969 рр., де помер 3 грудня 1974 р. і похований. 11 вересня 2016 р. там відбулася беатифікація о. Владислава Буковинського, апостола Центральної Азії.
Спільні Меси: про одного пастиря (стор. 126)


АНТИФОН НА ВХІД
Почуй, о Господи, мій голос, коли взиваю, * Ти – моя поміч, не відкидай мене * і не залишай мене, Боже мого спасіння! (Пор. Пс 27 (26), 7. 9)

КОЛЕКТА
Боже, Ти є силою тих, що довіряють Тобі ; † вислухай милостиво наші благання, адже без Тебе ми нічого не можемо вчинити, * допомагай нам постійно своєю благодаттю, щоб наша воля і вчинки були згідними з Твоїми заповідями і угодними Тобі. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Всемогутній, вічний Боже, Ти доручив блаженному пресвітеру Владиславу пастирське служіння у важкі часи Церкви і сповнив його відвагою віри і милосердною любов’ю, † вчини, щоб за його прикладом і заступництвом ми могли зберігати вірність Христу аж до смерті. Котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
2 Кор 11, 1-11
Читання з Другого Послання святого апостола Павла до корінтян.
Брати! О, коли б ви трохи потерпіли моє безумство. Та ви й так терпите мене. Адже я палаю до вас Божою ревністю, бо я заручив вас одному чоловікові, щоб, наче чисту діву, поставити перед Христом. Та боюся, щоби часом, як змій звів Єву своїм лукавством, аби не зіпсувалися ваші думки, щоб ви не відхилилися від простоти й чистоти, яка в Христі. Бо як прийшов би хто і проповідував іншого Ісуса, якого ми не проповідували, або прийняв іншого духа, якого ви не прийняли, або інше євангеліє, яке ви не прийняли, то ви з радістю терпіли б. Думаю, що я нічим не менший від архіапостолів. Хоч я і невправний у слові, але не в знанні, адже в усьому ми завжди були відкритими перед вами. Хіба я вчинив який гріх, коли принижував себе для того, аби ви були звеличені? Адже я даром благовістив вам Боже Євангеліє! Від інших Церков забрав я, приймаючи плату, щоб вам служити. А коли я прийшов до вас, то терпів нестатки, але нікому не був тягарем, бо мої нестатки поповнили брати, які прибули з Македонії. Я в усьому стримував себе, щоб не бути вам тягарем, – і буду стримувати. Істина Христа є в мені; і цю похвалу не відніме в мене ніхто в країнах Ахаї. Чому? Тому, що я не люблю вас? Те знає Бог.  Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ

Пс 111, 1-2. 3-4. 7-8
Діла рук Божих – правда й правосуддя.
Я буду Господа прославляти всім серцем *
у раді праведних і в громаді.
Великі діла Господні, *
їх прагнуть усі, які їх жадають.
Його діяння – краса і велич, *
а праведність Його перебуває навіки.
Незабутніми зробив Він свої діла дивовижні, – *
Господь милосердний і щедрий.
Діла Його рук – правда і правосуддя. *
Всі Його заповіді вірні,
скріплені на віки вічні, *
засновані на праведності і правді.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Рим 8, 15бв
Алілуя, алілуя, алілуя.
Ми одержали Ду­ха синівства,
яким кличемо: «Ав­ва, Отче!»

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 6, 7-15
† Читання святого Євангелія від Матея.

Того часу Ісус сказав своїм учням: «Молячись, не говоріть багато, як ті язичники, бо думають, що завдяки своїй багатомовності будуть вислухані. Отже, не уподібнюйтеся їм, бо ваш Отець знає, чого потребуєте, перш ніж ви попросите в Нього. Тому ви моліться так: Отче наш, який на небесах, нехай святиться Ім’я Твоє, нехай прийде Царство Твоє, нехай буде воля Твоя, як на небі, так і на землі; хліб наш насущний дай нам сьогодні, і прости нам борги наші, як і ми прощаємо боржникам нашим, і не введи нас у спокусу, але визволи нас від лукавого. Бо коли ви прощаєте людям їхні переступи, простить і вам ваш Небесний Отець; якщо ж не прощаєте людям, то й ваш Отець не простить вам ваших переступів».  Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Небесний наш Отець знає, що нам найбільш потрібне; просімо Його, щоб ми завжди зі смиренням і вдячністю приймали дари Його провидіння:
1. Молімося за святу Церкву, щоб вона жила і діяла на славу Божого Імені та для освячення світу.
2. Молімося за Святішого Отця, щоби, зміцнений силою Святого Духа, у серці людини третього тисячоліття він заново розпалив спрагу Божого Царства любові та миру.
3. Молімося за державне керівництво та політиків, щоб, послушні волі Всевишнього, своєю працею поширювали лад по всій землі.
4. Молімося за світові торгові організації, щоб, не зважаючи на економічну вигоду, вони дбали про те, щоб жодній людині світу не бракувало хліба.
5. Молімося за всіх померлих, щоб Отець наш небесний простив їм усі провини і прийняв їх до свого Царства.
6. Молімося за нас самих, щоб ми, зміцнені євхаристійним хлібом, побороли всі спокуси супротивитися волі нашого Господа.
Боже наш і Отче, Ти найкраще знаєш наші потреби і бачиш короткозорість наших прагнень і прохань; нехай Твій Святий Дух сам підтримує нас у молитві і буде нашим сві тлом у дорозі до Тебе. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Боже, Ти в хлібі та вині даєш людині поживу, яка її підтримує, і таїнство, яке її відновлює; * вчини, щоб нам ніколи не бракувало поживи для тіла та душі . Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45.

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ

Одного в Господа прошу, одного я благаю: * жити в домі Господнім * по всі дні життя мого.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи, святе Причастя, яке ми прийняли, означає сопричастя ві рних у Тобі , * вчини, щоб воно будувало єдність Твоєї Церкви. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Літургійний зошит 17:54 Вівторок 0 202 Літургія на кожен день, 17 липня, середа (зел) Середа ХV звичайного тижня
В очах провісника Божої волі світ, повний гордості й лукавства, нічого не вартий. Світлі очі серця ясно бачать, хто Богові приємний. Бог відкриває свої тайни тим, хто з досвіду знає, що Господом чудес є Господь. Як казав святий падре Піо: “Я лише молюсь і бачу навкруги, як Господь чинить чудеса”.