Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 7 грудня, вівторок
19:01 Понеділок 0 296
6-12-2021, 19:01

Літургія на кожен день, 7 грудня, вівторок

Не всі відразу схоплюють суть метафори: як можна залишити напризволяще всю отару, щоб шукати одну вівцю? І чому радість з її віднайдення більша від радості з присутності 99 «слухняних» овець? Божа любов безумовна, і Він хоче нас навчити такої ж любові. Бог хоче, щоб ми раділи не лише з нашої близькості з Ним, але й щиро тішилися з навернення інших, відчували радість і щастя інших, як свої власні.
СВ. АМВРОСІЯ, ЄПИСКОПА І ВЧИТЕЛЯ ЦЕРКВИ (біл) Обов’язковий спомин
Святий Амвросій був правителем північної Італії та префектом Мілану. Будучи катехуменом, він народом був обраний єпископом Мілану. 30 листопада 374 року був охрещений, а 7 грудня рукоположений на єпископа. Мужньо боровся з аріанською єрессю. Схилив імператора Теодозія до публічного покаяння за різню у Солуні. У Мілані охрестив св. Августина. Завдяки своїм творам був визнаний одним з чотирьох великих Вчителів латинської Церкви. Є автором багатьох літургійних гімнів і організатором церковного співу. Помер у ніч воскресіння 4 квітня 397 року.

АНТИФОН НА ВХІД
Посеред Церкви відкрив свої уста, * а Господь наповнив його духом мудрості та розуму, * і в шати слави його одягнув. (Пор. Сир 15, 5)

КОЛЕКТА

Боже, який вчинив святого єпископа Амвросія вчителем католицької віри й прикладом апостольської непохитності; † поклич у своїй Церкві мужі в по Твоєму серцю, * щоб вони рішуче й мудро нею керували. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Іс 40, 1-11
Читання з Книги пророка Ісаї.
Утіште, утіште народ мій, каже ваш Бог. Промовляйте Єрусалимові до серця й вістіть йому, що скінчилась його служба, спокутувано його несправедливість, бо він прийняв з руки Господньої удвоє за всі його злочини! Голос чути: «Стеліть Господеві дорогу у пустині, робіть прямим в степу шлях нашому Богові! Нехай кожна долина піднесеться, кожна гора й пагорб нехай знизиться! Нехай провалля стануть рівниною, а кручі – низиною! Тоді слава Господня з’явиться, і всяке тіло побачить разом, що прорекли уста Господні». Голос велить: «Вісти!» Я ж сказав: «Що вістити?» Всяке тіло – трава, і вся його краса – мов квітка в полі. Висохне трава, зів’яне квітка, як подих Господній на неї подує. Справді, травою є народ! Висохне трава, зів’яне квітка; а слово Бога нашого стоятиме повіки. Зійди на гору, на високу, ти, що несеш Сіонові радісні вісті! Підніми сильно голос, ти, що несеш Єрусалимові радісні вісті! Підійми голос, не бійся! Скажи містам Юдеї: «Ось Бог ваш! Ось Господь Бог іде в потузі, раменом своїм панує. Ось нагорода Його з Ним, платня Його перед Його обличчям. Немов пастух, Він пасе своє стадо, рукою власною збирає їх, ягнят носить на грудях, дійних лагідно водить». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 96, 1-2. 3 і 10ав. 11-12аб. 12в-13
Ось Господь Бог наш прийде у потузі.
Заспівайте Господу нову пісню! *
Співай Господу, вся земле!
Співайте Господу, Його Ім’я благословляйте, *
день у день сповіщайте про Його спасіння.
Звістіть між язичниками Його славу, *
серед усіх народів – Його діла дивовижні.
Сповістіть між народами: «Господь воцарився!» *
Він справедливо буде судити народи!
Ось Господь Бог наш прийде у потузі.
Хай веселиться небо, *
хай земля радіє!
Хай збуриться море і все, що його наповняє. *
Хай рівнина і все, що на ній, радіє!
Тоді радітимуть усі дерева в лісі †
перед обличчям Господа, який приходить, – *
бо Він приходить судити землю!
Він справедливо судитиме Всесвіт, *
і у своїй правді – народи.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Алілуя, алілуя, алілуя.
Близько день Господній;
ось Він приходить, щоб спасти нас.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 18, 12-14
† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу Ісус сказав своїм учням: «Як ви вважаєте? Коли в якогось чоловіка буде сто овець і одна з них заблукає, чи не залишить він дев’яносто дев’ять у горах і не піде шукати заблукалої? І коли станеться, що знайде її, воістину кажу вам, що радітиме нею більше, ніж дев’яноста дев’ятьма, які не заблукали. Так само немає бажання в Отця вашого Небесного, щоби загинув один із цих малих». 
Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Віддаючи шану святому Амвросію, єпископу і Вчителю Церкви, який прославився мудрістю, побожністю та відвагою, просімо у Господа Бога потрібних нам благодатей:
1. Молімося за Святішого Отця, щоб Господь дарував йому здо- ров’я і допомагав своєю міццю нести тягар його обов’язків.
2. Молімося за керівників держав, щоб вони справедливо правили довіреними їм народами і шанували права кожної людини.
3. Молімося за проповідників та катехістів, щоб вони словом і прикладом власного життя проповідували світові Євангеліє Христа.
4. Молімося за католицьких поетів та композиторів, щоб вони за прикладом святого Амвросія, автора літургійних гімнів, черпали натхнення в Богові.
5. Молімося за померлих, щоб Господь обдарував їх вічним спочиванням.
6. Молімося за нас самих, щоб ми завжди були вірними вченню Церкви і витривало прямували до обіцяного нам Небесного Царства.
Господи Ісусе Христе, вислухай наші смиренні прохання і вчини, щоб ми, складаючи Тобі шану у молитвах та піснях на землі, могли долучитися до слави, яку віддають Тобі святі та ангели в небі. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Всемогутній Боже, нехай Святий Дух під час звершення божественних тайн наповнює нас світлом віри, * яким Ти безустанно освітлював святого Амвросія для провіщення Твоєї слави. Через Христа, Господа нашого.

Префація на Адвент № 1 або про Святих № 34-35.

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Хто роздумуватиме над законом Господнім вдень і вночі, * вчасно свій плід принесе у своєму часі.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Боже, Ти зміцнив нас силою цього таїнства; † вчини, щоб ми, освітлені вченням святого Амвросія, * мужньо прямуючи Твоїми стежками, приготувалися до участі у блаженстві вічної трапези. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.