Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Едіт Брук з візитом у Папи: передавати пам’ять молодим поколінням
14:01 П'ятниця 0 300
28-01-2022, 14:01

Едіт Брук з візитом у Папи: передавати пам’ять молодим поколінням

У День пам’яті жертв Голокосту в «Домі святої Марти» відбулася зустріч Папи Франциска зі свідком концтабору Аушвіц-Біркенау. Не забракло молитви за Україну.
Про це пише Vatican News.

Пополудні 27 січня 2022 року, в День пам’яті жертв Голокосту, Папа Франциск приймав особливого гостя. Йдеться про Едіт Брук, поетесу, що пережила Голокост, яка є уродженкою Угорщини, але тривалий час проживає в Італії.

З нагоди Дня пам’яті 2020 року ватиканський часопис «L’Osservatore Romano» зробив з письменницею інтерв’ю. Прочитавши це свідчення про пережиті жахіття, Святіший Отець був дуже вражений і забажав зустрітися з нею. Особиста зустріч відбулася 20 лютого 2021 року, коли Папа Франциск навідався до її помешкання в центрі Риму. Трохи менше як через рік письменниця здійснила візит у відповідь.

Діалог між поколіннями

Як інформує прес-служба Апостольського Престолу, Папа Франциск мав годинну розмову з пані Едіт Брук, під час якої було підкреслено безмежну цінність передавання наймолодшим пам’яті про минуле, також і з її болючими аспектами, аби такі трагедії більше не повторювалися.

Свідками розмови були директор «Osservatore Romano» Андреа Монда та асистентка письменниці українка Ольга. Серед розповідей, спогадів і життєвих історій центральне місце займало питання пам’яті та необхідність передавати її новим поколінням, яких знову тривожать привиди расизму та антисемітизму. Письменниця, якій у травні минулого року виповнилося 90 років, розповіла про те, як відвідує римські школи, де зустрічається з учнями та розповідає про свій досвід. І бачити «надзвичайний вплив», який її слова мають на молодь, додає їй сил. «Я хочу сказати батькам, що їхні діти кращі, ніж вони собі уявляють», – зазначила Едіт Брук, слова якої переказує Андреа Монда. Папа підкреслив, як неодноразово це чинив при різних нагодах, важливість реальної комунікації між батьками, дідусями й бабусями та новими поколіннями.

Серце, виявлене в жестах

Зворушливим став обмін подарунками, що виявив глибину близькості та ніжності. Наклавши на плечі гості білу шерстяну шаль, Папа сказав: «Це щоб зігрітися, бо сьогодні холодно», – на що Едіт Брук не стримала своїх сліз. Письменниця принесла спечений вдома хліб, як алюзію на «втрачений хліб», який дав назву її романові, спогадуючи маму, що готувала його незадовго до арешту нацистами, вручаючи його Папі як «віднайдений хліб». Присутні відламали та спожили по куснику цього хліба. Крім шалі, Святіший Отець подарував гості медаль, виготовлену для нього в Єрусалимі, а Едіт Брук – деякі книжки.

Кількома словами Папа обмінявся з помічницею письменниці Ольгою, яка походить з України. Вона попросила молитися за свою батьківщину. Святіший Отець запевнив, що молиться.
Новини з Ватикану 13:01 П'ятниця 0 76 Кардинал Паролін: після місії архієпископа Ґаллаґера оцінимо шанси візиту Папи до Києва Після завершення місії архієпископа Пола Річарда Ґаллаґера, секретаря у справах стосунків Апостольського Престолу в Україну буде розглянуто можливість продовження спроб перемовин чи буде заплановано візит Папи до цієї країни.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.