Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 25 січня, вівторок
20:00 Понеділок 0 403
24-01-2022, 20:00

Літургія на кожен день, 25 січня, вівторок

НАВЕРНЕННЯ СВ. АПОСТОЛА ПАВЛА (біл) Свято
З місійним наказом “Ідучи по цілому світі, проголошуйте Євангеліє усьому творінню” Ісус звертається не лише до своїх Апостолів чи таких людей, як св. Павло. Дуже часто єдиним Євангелієм, яке багато людей почує і зможе прийняти, буде приклад мого життя. Після зустрічі з Воскреслим Павло цілковито змінив своє життя. Гонитель учнів Господа перетворився на ревного місіонера, який заслужив називатися Апостолом Народів. День, коли ми святкуємо Навернення св. Павла, є хорошою нагодою для роздумів: Чи хтось, дивлячись на моє життя, навернеться, чи зневіриться; прийме Христа, чи Його відкине?

АНТИФОН НА ВХІД
Знаю, в кого я увірував, * і я певен, що справедливий Суддя * спроможний зберегти моє передання * на той день.
Мовиться „Слава во вишніх”.

КОЛЕКТА
Боже, сьогодні ми святкуємо навернення святого апостола Павла, чиїм проповідуванням Ти повчив увесь світ; † вчини, просимо, щоб ми, за його прикладом прямуючи до Тебе, * стали у світі свідками Твоєї істини. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Діян 22, 3-16
Читання з Діянь Апостолів
Тими днями Павло сказав до народу: «Я – чоловік-юдей, який народився в Тарсі в Килікії, вигодований же у цьому місті, вихований по правді батьківського закону біля ніг Гамалиїла: я – ревнитель Бога, як всі ви сьогодні. Я цю Дорогу переслідував аж до смерті, в’яжучи і передаючи до в’язниці чоловіків і жінок, – як засвідчать про мене первосвященик і всі ради старших. Від них я одержав листи до братів й пішов у Дамаск, аби зв’язаними привести в Єрусалим для покарання тих, які  там були. Але сталося, коли я йшов і наближався до Дамаска, десь опівдні раптом з неба засяяло довкола мене велике світло. Я впав на землю і почув голос, який говорив мені : «Савле, Савле, чому Мене переслідуєш?» Я відповів: «Хто Ти, Господи?» Сказав мені : «Я – Ісус Назарянин, якого ти переслідуєш». А ті, хто був зі мною, щоправда побачили світло, але голосу, який говорив до мене, не чули. Я запитав: «Що мені  робити, Господи?» А Господь промовив до мене: «Встань, іди в Дамаск, а там скажуть тобі  про все, що потрібно тобі  робити!» І оскі льки від того яскравого світла я не бачив, то ті, хто був зі мною, вели мене в Дамаск за руку. А один Ананій, муж побожний згідно із Законом, про якого добре свідчать усі  проживаючі там юдеї, прийшов до мене, став і сказав мені: «Савле, брате, прозрій!» І в тій хвилині я побачив його. Він же сказав: «Бог наших батьків призначив тебе, щоб ти пізнав Його волю і побачив Праведного та почув голос з Його уст, бо ти будеш Йому свідком перед усіма людьми про те, що побачив і почув. А тепер чого очі куєш? Встань, охрестися та обмий свої гріхи, прикликавши Його Ім’я!» Слово Боже.

Або:
Діян 9, 1-22
Читання з Діянь Апостолів
Тими днями Савло, ще дихаючи погрозою і вбивством на Господніх учнів, підійшов до первосвященика й випросив у нього листі в у Дамаск – до синагог, аби тих, кого знайде послідовниками тієї Дороги, – чоловіків і жінок, привести зв’язаними в Єрусалим. Коли ж він ішов і наближався вже до Дамаска, раптом його осяяло світло з неба. Він упав на землю і почув голос, який говорив йому: «Савле, Савле, чому ти Мене переслідуєш?» А він запитав: «Хто ти, Господи?» Він же відповів: «Я є Ісус, якого ти переслідуєш! Тож устань, увійди до мі ста, і скажуть тобі, що тобі  треба робити». Люди, які  подорожували з ним, стояли й дивувалися, бо чули голос, але нікого не бачили. Савло ж підвівся із землі, і хоч очі його були відкриті, він нічого не бачив. Тож, ведучи його за руку, вони ввійшли в Дамаск. Три дні він не бачив, не їв і не пив. У Дамаску був один учень, на ім’я Ананій. І Господь у видінні сказав йому: «Ананію!» А той відповів: «Ось я, Господи!» Господь же промовив до нього: «Встань, піди на вулицю, що зветься Прямою, в домі Юди шукай тарсянина на ім’я Савло, бо ось він молиться і у видінні він побачив, що муж на ім’я Ананій увійшов і поклав на нього руки, щоб він прозрів». Та Ананій відповів: «Господи, чув я від багатьох про цього чоловіка, скільки зла він наробив твоїм святим у Єрусалимі! І тут має владу від первосвящеників ув’язнювати всіх, хто кличе Твоє Ім’я». А Господь йому сказав: «Іди, бо він у Мене посудина обрана, аби пронести Моє Ім’я перед язичницькими народами, перед царями і перед синами Ізраїля. Я, отже, покажу йому, скільки має він постраждати за Моє Ім’я!» Тож Ананій пішов, увійшов в дім, поклав на нього руки й сказав: «Савле, брате! Господь послав мене – Ісус, який з’явився тобі  в дорозі, котрою ти йшов, – щоб ти прозрів і наповнився Духом Святим». І вмить наче якісь луски відпали з його очей, і він став бачити. Вставши, він був охрещений і, прийнявши їжу, укріпився. Декілька днів він пробув з учнями, які  були в Дамаску. І в синагогах він відразу ж почав проповідувати Ісуса, що Він – Син Божий. Тож дивувалися всі, хто слухав, і говорили: «Хіба це не той, котрий переслідував у Єрусалимі тих, які  прикликають це Ім’я, а сюди прийшов, щоби в’язати їх і вести до первосвящеників?» Савло ж ще більше міцнів і бентежив юдеїв, які  жили в Дамаску, доводячи, що Оцей є Христос. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 117
Добру Новину всій землі звіщайте.
Хваліть Господа, всі народи! *
Прославте Його, всі люди!
бо утвердилося над нами Його милосердя, *
і Господня правда перебуває навіки.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Йн 15, 16
Алілуя, алілуя, алілуя.
Я вибрав вас зі світу, щоб ви йшли та плід приносили,
і щоби плід ваш залишався.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мк 16, 15-18
† Читання святого Євангелія від Марка
Того часу Ісус, являючи себе Одинадцятьом, сказав їм: «Ідучи по ці лому світі, проголошуйте Євангеліє усьому творінню. Хто повірить і охреститься, буде спасенний, а хто не повірить, осуджений буде. І такі  знамення будуть супроводжувати тих, хто повірив: Моїм Ім’ям виганятимуть бісів, говоритимуть новими мовами, братимуть у руки зміїв; і хоча щось смертоносне вип’ють, їм не зашкодить; будуть покладати руки на хворих, і вони ставатимуть здоровими».  Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Тиждень молитов про єдність Церкви збирає нас сьогодні у день спомину навернення св. апостола Павла для спільної молитви; з надією просимо:
1. Молімося за святу Церкву, щоб вона, так само як святий апостол Павло об’єднав навернених юдеїв і язичників у одній вірі, змогла об’єднати християн всіх конфесій.
2. Молімося за спільні богословські комітети різних християнських Церков, щоб своєю діяльністю вони наближували об’єднання всіх християн у одній вірі.
3. Молімося за ООН, щоб вона допомагала вирішувати міжнародні конфлікти і так вела народи землі до згоди.
4. Молімося за співпрацю Церкви та уряду нашої Батьківщини, щоб українці могли у мирі та любові співпрацювати на благо країни.
5. Молімося за померлих наших родичів та близьких, щоб Господь благоволив дати їм вічне спочивання.
6. Молімося за всіх католиків, і за нашу парафіяльну спільноту, щоб нас не розділяли гріхи, а єднала вірність Христовому Євангелію.
Заради заслуг святого апостола Павла, який був усім для усіх, щоб всіх привести до Христа, смиренно просимо Тебе, Господи: вислухай наші молитви і приведи нас до єдності у любові. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо, Господи: нехай у цій жертві Твій Дух осяє нас світлом віри, * яким Він пості йно спонукав святого апостола Павла провіщати Твою славу. Через Христа, Господа нашого.

Префація про святих апостолів № 32.

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Живу ві рою в Божого Сина, † який полюбив мене * й видав себе за мене. (Пор. Гал 2, 20)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи, наш Боже, нехай тайни, які ми прийняли, розпалять в нас жар любові, * яким, сам несподівано запалавши, святий апостол Павло обдарував усі  спільноти Церкви. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.