Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 29 січня, субота
19:01 П'ятниця 0 397
28-01-2022, 19:01

Літургія на кожен день, 29 січня, субота

(зел) Субота IІІ тижня звичайного періоду
Життєвий човен людини хитається на великому світовому океані. Часто його наповнюють хвилі різноманітних ідей та б’є вітер неправди. Стривожена людина призиває Божу допомогу та просить врятувати її. Ісус наповнює серця своїх учнів відвагою та мужністю. Очікує від них та кожного з нас лише одного – повної довіри до Нього як до Господа й Спасителя.

АНТИФОН НА ВХІД
Співайте Господу нову пісню, співайте Господу, уся земле! * Велич і краса перед обличчям у Нього, * сила й слава в Його святині. (Пс 96 (95), 1. 6)

КОЛЕКТА

Всемогутній, вічний Боже, керуй нашими діяннями згідно з Твоїм благоволінням, † щоб ми, в ім’я Твого возлюбленого Сина, * могли збагачуватися добрими вчинками. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
2 Сам 12, 1-7а. 10-17
Читання з Другої книги Самуїла.
Тими днями Господь послав пророка Натана до Давида, і він прийшов до нього та сказав йому: «Було собі два чоловіки в однім місті, один багатий, а другий убогий. В багатого була превелика кількість дрібного і великого скоту, а в бідного не було нічого крім овечки, однісінької, маленької, що він її купив і годував, і вона росла в нього разом з його дітьми. З його хліба вона їла й з його чаші пила, спала на його лоні й була йому як донька. Якось прийшов один подорожній у гості до багатого чоловіка, та цей пожалував узяти зі свого великого і дрібного скоту, щоб зготувати подорожньому, який прибув до нього, і він забрав овечку в убогого чоловіка й зготував її чоловікові, що прийшов до нього». Тоді Давид скипів великим гнівом на того чоловіка й скрикнув до Натана: «Як жив Господь! Чоловік, що зробив те, заслужив смерть. А за овечку поверне вчетверо за те, що вчинив таке й не мав співчуття». Тоді Натан промовив до Давида: «Ти – той чоловік! Так говорить Господь, Бог Ізраїля: Тепер меч навіки не відійде від дому твого за те, що ти Мене зневажив і взяв жінку Урії-хетита, щоб була тобі за жінку. Тому так говорить Господь: З твого ж власного дому нашлю лихо на тебе; візьму твоїх жінок з-перед твоїх очей і віддам їх ближньому твоєму, і він буде спати з ними перед очима сонця. Ти потайки чинив це, а Я зроблю це явним перед лицем усього Ізраїля, і перед сонцем». І сказав Давид до Натана: «Згрішив я проти Господа!» А Натан відповів Давидові: «Та Господь прощає тобі гріх твій: ти не вмреш. Тільки ж за те, що цією справою ти дав привід ворогам зневажати Господа, дитина, що в тебе народилась, напевно вмре». І Натан пішов додому. Господь же вразив дитя, яке вродила Давидові жінка Урії, і воно тяжко захворіло. Давид благав Бога заради хлопця, суворо постив, ходив у волосяниці, вночі ж лежав на долівці. Старші в палаці робили все, щоб підняти його з землі, та він не хотів і не їв нічого з ними. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 51, 12-13. 14-15. 16-17
Створи, о Боже, в мені серце чисте.
Серце чисте створи в мені, о Боже, *
і віднови тривкого духа у нутрі моєму.
Не відкинь мене від свого обличчя *
і не забери від мене свого Святого Духа.
Поверни мені радість свого спасіння *
і зміцни мене Духом могутнім.
Я навчатиму беззаконних Твоєї дороги, *
і безбожні навернуться до Тебе.
Визволи мене від крові, Боже – Боже мого спасіння. *
Мій язик радісно проголошуватиме Твою справедливість.
Господи, Ти уста мої відкриєш – *
і мої уста звістять Твою славу.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Йн 3, 16
Алілуя, алілуя, алілуя.
Аж так Бог полюбив світ,
що дав свого Єдинородного Сина,
щоб кожний, хто вірить у Нього,
не загинув, але мав життя вічне.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мк 4, 35-41
† Читання святого Євангелія від Марка.
Того дня, як настав вечір, Ісус сказав своїм учням: «Переправимося на той бік». Відпустивши натовп, вони взяли Його, коли Він був у човні. Й інші човни були з Ним. Та здійнялася сильна буря з вітром; і хвилі заливали човен, так що човен вже наповнювався водою. А Він був на кормі  – спав на подушці. І будять Його, й кажуть Йому: «Учителю, хіба Тебе не обходить, що ми гинемо?» Вставши, Він погрозив вітрові й сказав морю: «Мовчи! Замовкни!» І вітер ущух, і настала велика тиша. І Він сказав їм: «Чому ви такі  лякливі? Невже не маєте віри?» А вони злякалися сильним страхом і говорили один одному: «Хто ж Він такий, що і вітер, і море Його слухаються?» Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Наше життя – мов стеблина на вітрі; разом з Апостолами просі мо Господа, щоб Він змилосердився над своєю Церквою, яка ще й досі в різних куточках світу потерпає від гонінь та переслідувань:
1. Молімося за святу Церкву в країнах, де переслідують віру­ючих, щоб вона вистояла серед гонінь і випробувань.
2. Молімося за Святішого Отця, щоб рішуче і з батьківсь­кою турботою він провадив Церкву по бурхливих водах сьогодення.
3. Молімося за Україну, щоб у ній панувала правдива сво­бода віросповідання та злагода поміж конфесіями.
4. Молімося за тих, кого перемогли спокуси і дедалі глибше затя­гує гріховний вир, щоб вони, уповаючи на Господа, визво­лилися від впливу зла.
5. Молімося за померлих, щоб Господь вивів їх із глибин смерті до країни вічного спочинку.
6. Молімося за нас самих, щоб ми ніколи не зневірювалися і витривало йшли дорогою спасіння.
Господи Ісусе, за посередництвом Пресвятої Діви Марії, Твоєї Матері, смиренно просимо Тебе: вислухай наші молитви і по­рятуй нас від усякої небезпеки. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, наш Боже, милостиво прийми наші дари, * щоб вони стали спасенними для нас. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45.

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Гляньте на Господа й розвеселіться, * обличчя ваше нехай не соромиться. (Пор. Пс 34 (33), 6)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Всемогутній Боже, дозволь нам, які прийняли Твою животворну благодать, * постійно радіти Твоїм даром. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.