Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Архієпископ Ґаллахер: всі програють від війни, всі відповідальні за мир
16:02 Четвер 0 296
27-01-2022, 16:02

Архієпископ Ґаллахер: всі програють від війни, всі відповідальні за мир

Відповідаючи на заклик Папи Франциска, Секретар у справах стосунків Апостольського Престолу з Державами очолив спеціальну молитву за мир, що відбулася в римському храмі Санта Марія ін Трастевере.
Про це пише Vatican News.

«Об’єднані у молитві, благаємо про мир для України», – ці слова лунали з уст вірних, які в середу, 26 січня 2022 року, ввечері зібралися у базиліці Санта Марія ін Трастевере в Римі, відповідаючи на заклик Папи Франциска, який вранці того ж дня під час загальної аудієнції молився в тому ж наміренні, просячи християн у всьому світі чинити те саме, аби в серці Європи братерство взяло верх над ненавистю та погрозами. Цей молитовний захід, що відбувався у формі Літургії слова, очолив архієпископ Пол Річард Ґаллахер, Секретар у справах стосунків Апостольського Престолу з Державами. Звертаючись до вірних, він наголосив: «Ми приєднуємося до прагнення Папи, аби кожна ініціатива була спрямована на служіння людському братерству».

Від війни страждають не ті, які її розпалюють

Кардинал зосередив свої роздуми на трагічності конфліктів, що «позбавляють багатьох людей навіть найосновніших прав», але ще гіршим, за його словами, є те, що «від конфліктів найбільше страждають не ті, хто вирішує, розпочинати їх чи ні, а насамперед ті, хто є лише безпорадними жертвами». Він додав, що перед обличчям таких ситуацій, які, на жаль, сьогодні є досить поширеними, ми не можемо не визнати, що це є «поразкою» нашої людяності, і що водночас ми несемо спільну відповідальність за сприяння миру.

Розвивати мир у серці

«Усвідомлюючи трагічність конфліктів, які розривають світ, – наголосив архієпископ, – ми визнаємо себе братами і сестрами як тих, хто їх спричиняє, так і тих, хто страждає від їхніх наслідків, і в Ісусі Христі ми вручаємо Отцеві як тяжку відповідальність перших, так і біль останніх. Господа історії, Який все бачить і перед Яким ми всі постанемо, благаємо про дар миру, але не обмежуючись чеканням домовленостей і перемир’я, які будуть досягнуті та дотримані, але благаючи та докладаючи зусилля задля того, аби у нас самих і в усіх серцях відродилася нова людина, відроджена й об’єднана у Христі, яка живе в мирі й вірить у силу миру».

На завершення Секретар у справах стосунків Апостольського Престолу з Державами процитував слова, з якими Папа Франциск звернувся до Дипломатичного корпусу, акредитованого при Апостольському Престолі, 10 січня цього року: «Ми не повинні боятися звільнити місце для миру в нашому житті, розвиваючи діалог і братерство між нами. Мир – це “заразливе” благо, яке поширюється від сердець тих, хто його бажає і прагне ним жити, досягаючи всього світу».
Новини зі світу 12:01 Понеділок 0 111 Нігерія: релігійні лідери засудили жорстоке вбивство студентки в Сокото Християни та мусульмани одноголосно засуджують жорстокий акт, що стався в Шегу Шакарі коледжі в місті Сокото на північному заході Нігерії, закликавши владу до розслідування причин, стараючись зберегти спокій у країні.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.