Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Апостольський Престол: діалог допомагає боротися з упередженнями
12:00 П'ятниця 0 344
28-01-2022, 12:00

Апостольський Престол: діалог допомагає боротися з упередженнями

У заяві з нагоди Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту представник Апостольського Престолу при ОБСЄ Монсеньйор Януш Урбанчик вказав на важливість зберігати живою пам’ять про жахіття Голокосту, аби він ніколи не повторився. Протистояти сучасним проявам антисемітизму потрібно через діалог, що допомагає боротися з упередженнями.
Про це пише Vatican News.

Постійний представник Апостольського Престолу при ОБСЄ Монсеньйор Януш Урбанчик виступив із заявою, якою, приєднуючись до інших членів Постійної Ради цієї організації, відреагував на відеозвернення Генеральної Секретарки Міжнародного альянсу пам’яті жертв Голокосту Катрін Майєр з нагоди Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту, що відзначається 27 січня.

За словами ватиканського дипломата, жахливі події, пов’язані з Голокостом, «є нагадуванням про небезпеку нехтування внутрішньою людською гідністю людей і спонукають до колективного зобов’язання, аби сказати “ніколи більше!”».

Діалог як протистояння антисемітизму

Монсеньйор Урбанчик підкреслив, що для протистояння сучасним проявам антисемітизму, потрібно плекати діалог, що допомагає боротися з упередженнями та сприяти визнанню людської гідності. «Діалог, – зауважив він, – спонукає відкрито виходити назустріч іншим і створює нагоду дізнатися про юдаїзм, долаючи, таким чином, упередженість і визнаючи дуже тісні зв’язки між усіма членами людства. Зв’язки, якими, на жаль, нехтували протягом минулих століть, сьогодні закликають нас до безпосередньої й особистої участі в будуванні середовища миру та пошани до кожного».

Зберігати живу пам’ять

Представник Апостольського Престолу вказав на важливість збереження правдивої пам’яті про Голокост, щоб він ніколи не повторювався. Він підтвердив також однозначну позицію Апостольського Престолу «проти старих і нових форм антисемітизму», і висловив сподівання, що 77-а річниця звільнення концтабору Аушвіц-Біркенау спонукатиме захищати людську гідність і протистояти будь-якій дезінформації, яка заперечує цю гідність.
Новини з Ватикану 13:01 П'ятниця 0 76 Кардинал Паролін: після місії архієпископа Ґаллаґера оцінимо шанси візиту Папи до Києва Після завершення місії архієпископа Пола Річарда Ґаллаґера, секретаря у справах стосунків Апостольського Престолу в Україну буде розглянуто можливість продовження спроб перемовин чи буде заплановано візит Папи до цієї країни.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.