Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » 29 січня Церква згадує блаженну Болеславу Ламент, покровительку місіонерів
08:02 Субота 0 1 785
29-01-2022, 08:02

29 січня Церква згадує блаженну Болеславу Ламент, покровительку місіонерів

Блаженна Болеслава Марія Ламент, засновниця Згромадження Сестер Місіонерок Святого Сімейства, присвятила життя і служіння наверенню Росії.
Болеслава Ламент народилася 3 червня 1862 року в сім'ї ремісника в невеликому польському містечку Лович, неподалік від Гнєзна. Ці терени тоді перебували під владою Російської імперії, тож учнів гімназії, в якій здобувала освіту молода Болеслава, виховували в антикатолицькій атмосфері. Попри те, що доводилося терпіти кпини, дівчина не приховувала своєї віри й навчалася так добре, що випустилася з гімназії з золотою медаллю. Згодом у Варшаві вивчилася на кравчиню й повернулася працювати в рідне містечко. 1884 року разом із молодшою сестрою вступила в підпільне чернече згромадження францисканських Сестер Сім’ї Марії, створене Зиґмундом Фелінським (адже діяльність католицьких чернечих орденів у тодішній Російській імперії була заборонена після придушення повстання 1863 року).

Болеслава працювала в багатьох містах імперії: Одесі, Алушті, Сімферополі й Петербурзі. Вона виконувала різноманітні доручення: була вихователькою в інтернаті, викладачкою кравецької справи, вчителькою в початковій школі. Але після 9 років чернечого життя, перед вічними обітницями вона покинула монастир. Деякий час Болеслава прожила у споглядальному монастирі сестер візиток в Кракові, але й там не затрималася надовго.

1903 року на прохання Леонтіни Сяножецької з Білорусі й за сприяння свого сповідника, блаженного Гонората Козьмінського, вона виїхала в Могилів. Два роки по тому, в жовтні 1905 року, Болеслава заснувала там згромадження, особливою метою якого призначила працю і молитву на користь об'єднання Православної і Католицької Церков. Звісно, воно було створене в повній конспірації.

Від 1907 року вона керувала роботою згромадження в Петербурзі, а з 1913 року також у Виборгу, який тоді належав до Фінляндії. Жовтнева революція змусила її вивезти сестер із радянської Росії: 1917 року вони їдуть у Житомир, а 1919 - у Луцьк. З 1921 року вони працювали в Польщі. Згодом Болеслава Ламент відкрила нові осередки у Варшаві, Пінську, Білостоку, Талліні.

Блаженна Болеслава, яка обіймала пост генеральної настоятельки протягом 30 років, прикладом свого повного довіри до Бога життя й апостольської самовідданості захоплювала інших сестер і готувала їх до праці на східних рубежах Польщі, підтримуючи надію на подальшу місіонерську роботу на Сході. 1935 року через поганий стан здоров'я відмовилася від керівних обов'язків. Померла 29 січня 1946 в Білостоку.

У 45-ту річницю смерті блаженної Болеслави, 5 червня 1991 року, святий Папа Йоан Павло II під час четвертого візиту до Польщі беатифікував її в Білостоку та проголосив покровителькою об'єднання християн.

Покровителька місіонерів, родин, кравців.

Уклала Юлія Бойко
Святі дня 08:00 Середа 0 828 11 травня Церква згадує святого Ігнатія з Лаконі, покровителя жебраків Вікентій Пейс (1701–1781) прийшов на світ у Лаконі (Італія), у багатодітній християнській сім’ї. Народженню передувала складна вагітність, тож мати зверталася по допомогу до святого Франциска та сподівалася, що дитина обере богопосвячене життя.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.