Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » 29 січня Церква згадує святого Йосифа Фрайнадемеца, покровителя місій
09:00 Субота 0 811
29-01-2022, 09:00

29 січня Церква згадує святого Йосифа Фрайнадемеца, покровителя місій

Народився Йосиф (1852–1908) у вбогій багатодітній родині в Бадії (Італія). Батьки привили йому міцну віру.
Навчаючись у місцевій школі, виявив наполегливість, старанність і неабиякі здібності, чим привернув увагу вчителя й настоятеля храму. Завдяки їхній допомозі Йосиф зміг виїхати на подальше навчання до Брессанона й 1872 року вступити в духовну семінарію. Свячення отримав 1875 року; працював при парафії святого Мартина неподалік від Бадії. Уже в семінарії здобув славу хорошого катехита, а згодом виявив ще й проповідницькі здібності.

Через три роки служіння Йосифу випала нагода здійснити давнє прагнення місійної діяльності, і він приєднався до конгрегації Божого Слова (вербісти). Протягом року перебував біля засновника святого Арнольда Янссена в Сейлі (Нідерланди) й навчався основ китайської мови. 1879 року, прибувши в Китай, Йосиф і його співбрат Йоанн Анцер, оселилися в Шаньдуні, де допомагали місцевому священикові й вивчали мову. Після двох років підготовки Йосиф зміг служити самостійно: обходив місцеві села, знайомився з людьми, збирав спільноти зацікавлених, для яких катехизм викладали місцеві християни. Він розумів, що від сприйняття Христового вчення ніщо не має відволікати, тому старанно готував катехитів саме з місцевих мешканців, для яких написав китайською пояснення до катехизму, правила для керівників спільноти й короткі рефлексії для проповідей. Головним його принципом було любити людей і являти їм любов Бога Отця.

1898 року Йосиф мусив виїхати в Японію через стан здоров’я. Повернувшиcь до Китаю, працював далі, хоча лише частково відновив сили. З 1900 року був призначений провінціалом південного Шаньдуна, з 1907 виконував обов’язки єпископа. Ніс допомогу хворим на тиф під час епідемії 1908 року й заразився.

Канонізований 2003 року.

Зображають святого у вбранні священика, використовують фотографії.

Покровитель місій.

Уклала Юлія Бойко
Святі дня 08:00 Середа 0 828 11 травня Церква згадує святого Ігнатія з Лаконі, покровителя жебраків Вікентій Пейс (1701–1781) прийшов на світ у Лаконі (Італія), у багатодітній християнській сім’ї. Народженню передувала складна вагітність, тож мати зверталася по допомогу до святого Франциска та сподівалася, що дитина обере богопосвячене життя.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.