Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 7 грудня, п'ятниця
18:10 Четвер 0 100
6-12-2018, 18:10

Літургія на кожен день, 7 грудня, п'ятниця

Передумовою оздоровлення двох сліпців була їх міцна віра, яку видно вже навіть з того, як вони зверталися до Ісуса: називають Його «Господом», «сином Давида», тобто визнають у Ньому обіцяного Месію-Спасителя (всі знали, що Месія буде походити з роду Давида). Ісус теж підкреслює зв’язок між вірою сліпців і чудом, що сталося: «Нехай вам станеться за вашою вірою!» Віра є запорукою чуда. Людина без віри не помітить чуда, навіть якщо воно станеться з нею самою чи з її близькими.
СВ. АМВРОСІЯ, ЄПИСКОПА І ВЧИТЕЛЯ ЦЕРКВИ (біл) Обов’язковий спомин
Св. Амвросій був правителем північної Італії та префектом Мілану. Будучи катехуменом, він народом був обраний єпископом Мілану. 30 листопада 374 року був охрещений, а 7 грудня рукоположений на єпископа. Мужньо боровся з аріанською єрессю. Схилив імператора Теодозія до публічного покаяння за різню у Солуні. У Мілані охрестив св. Августина. Завдяки своїм творам був визнаний одним з чотирьох великих Вчителів латинської Церкви. Є автором багатьох літургійних гімнів і організатором церковного співу. Помер у ніч воскресіння 4 квітня 397 року.
Або (біл) Перша п’ятниця місяця
Меса про Пресвяте Серце Ісуса


АНТИФОН НА ВХІД
Посеред Церкви відкрив свої уста, * а Господь наповнив його духом мудрості та розуму, * і в шати слави його одягнув. (Пор. Сир 15, 5)

КОЛЕКТА
Боже, який вчинив святого єпископа Амвросія вчителем католицької віри й прикладом апостольської непохитності; † поклич у своїй Церкві мужів по Твоєму серцю, * щоб вони рішуче й мудро нею керували. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Іс 29, 17-24
Читання з Книги пророка Ісаї.
Так говорить Господь Бог: «Хіба не трошки ще, не трішечки, і Ліван перетвориться на сад, а сад вважатимуть за ліс? Того дня глухі почують слова книги, очі сліпих прозріють із темряви та пітьми. І бідні дедалі більше у Господі веселитимуться, і най- убогіші з людей радітимуть Святим Ізраїля. Адже гнобителя не стане, глузливий ізникне, пропадуть усі, хто очікував неправди, хто спонукав ближнього грішити словами, хто наставляв судді пастку в брамі й праведного набік відсував нікчемними словами. Тому так говорить Господь, який відкупив Авраама, домові Якова: “Яків не буде більше стидатися, обличчя його більше не червонітиме. Але, коли він побачить діло рук Моїх, буде серед себе святити Моє Ім’я; Святого Яковового будуть святити, Бога Ізраїлевого жахатись. Ті, які блукають духом, – мудрості навчаться, і ті, які ремствують – розуму наберуться”». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 27, 1. 4. 13-14
Бог – моє світло і моє спасіння.
Господь – моє світло і моє спасіння. *
Кого мені боятись?
Господь – мого життя твердиня. *
Кого мені жахатись?
Одного просив я в Господа, одного буду шукати: *
щоби в усі дні мого життя †
я перебував у Господньому домі,
бачив насолоду Господню *
і оглядав Його святиню.
Я ж маю надію побачити блага Господні *
у живих країні.
З нетерпінням чекай на Господа, будь мужнім, *
нехай зміцняється Твоє серце – Господа очікуй!

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Алілуя, алілуя, алілуя.
Ось Господь наш прийде у потузі
і просвітлить очі слуг своїх.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 9, 27-31
† Читання святого Євангелія від Матея.

Того часу, як Ісус проходив, за Ним пішло двоє сліпих, котрі голосно гукали: «Помилуй нас, Сину Давидів!» Коли ж увійшов Він до хати, сліпі підійшли до Нього. Ісус сказав їм: «Чи ви вірите, що Я можу це зробити?» Вони відповіли Йому: «Так, Господи!» Тоді Він доторкнувся до їхніх очей, промовивши: «Нехай вам станеться за вашою вірою!» І відкрились їхні очі. Ісус суворо наказав їм: «Глядіть, щоб ніхто не довідався!» Вони ж, вийшовши, розголосили про Нього по всій тій землі. Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Віддаючи шану святому Амвросію, єпископу і Вчителю Церкви, який прославився мудрістю, побожністю та відвагою, просімо у Господа Бога потрібних нам благодатей:
1. Молімося за Святішого Отця, щоб Господь дарував йому здо- ров’я і допомагав своєю міццю нести тягар його обов’язків.
2. Молімося за керівників держав, щоб вони справедливо правили довіреними їм народами і шанували права кожної людини.
3. Молімося за проповідників та катехістів, щоб вони словом і прикладом власного життя проповідували світові Євангеліє Христа.
4. Молімося за католицьких поетів та композиторів, щоб вони за прикладом святого Амвросія, автора літургійних гімнів, черпали натхнення в Богові.
5. Молімося за померлих, щоб Господь обдарував їх вічним спочиванням.
6. Молімося за нас самих, щоб ми завжди були вірними вченню Церкви і витривало прямували до обіцяного нам Небесного Царства.

Господи Ісусе Христе, вислухай наші смиренні прохання і вчини, щоб ми, складаючи Тобі шану у молитвах та піснях на землі, могли долучитися до слави, яку віддають Тобі святі та ангели в небі. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Всемогутній Боже, нехай Святий Дух під час звершення божественних тайн наповнює нас світлом віри, * яким Ти безустанно освітлював святого Амвросія для провіщення Твоєї слави. Через Христа, Господа нашого.

Префація на Адвент № 1, або про Святих № 34-35.

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Хто роздумуватиме над законом Господнім вдень і вночі, * вчасно свій плід принесе у своєму часі.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Боже, Ти зміцнив нас силою цього таїнства; † вчини, щоб ми, освітлені вченням святого Амвросія, * мужньо прямуючи Твоїми стежками, приготувалися до участі у блаженстві вічної трапези. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
18:14 Понеділок 0 42 Літургія на кожен день, 11 грудня, вівторок (фіол) Вівторок ІІ тижня Адвенту
Не всі відразу схоплюють суть метафори: як можна залишити напризволяще всю отару, щоб шукати одну вівцю? І чому радість з її віднайдення більша від радості з присутності 99 «слухняних» овець? Божа любов безумовна, і Він хоче нас навчити такої ж любові. Бог хоче, щоб ми раділи не лише з нашої близькості з Ним, але теж щиро тішилися з навернення інших, відчували радість і щастя інших, як свої власні.
Або (біл) довільний спомин св. ДАМАСІЯ І, Папи
Св. Єронім назвав св. Дамасія “першим учителем первісної Церкви”. Після міланського декрету цісаря Костянтина, коли Церква могла врешті вийти із катакомб, з’явилася необхідність захисту віри від аріанської єресі. За бажанням Папи Дамасія св. Єронім здійснив латинський переклад Святого Письма, який під назвою “Вульгата” став еталонним текстом Церкви. Св. Дамасій зробив на могилах мучеників багато написів, які є важливими свідоцтвами їхнього культу. Помер у 384 році та був похований у базиліці св. Лаврентія, яку він сам заснував.
Спільні Меси: про Папу


Літургійний зошит 18:14 Середа 0 116 Літургія на кожен день, 6 грудня, четвер (фіол) Четвер I тижня Адвенту
Послання сьогоднішнього Євангелія просте і зрозуміле: слухати і втілювати в життя слова Ісуса – це зводити будівлю свого життя на міцній основі, на скелі. Не забуваймо при цьому, що Ісус ще раз вживатиме образ скелі, коли говоритиме про особливу місію Петра: «Ти – Петро, скеля, і на цій скелі Я збудую свою Церкву». Тож будувати християнське життя на скелі означає не лише слухатися моральних повчань Ісуса (любити ближніх, прощати та ін.), але також мати живу свідомість приналежності до Христової Церкви, реально бути частиною християнської спільноти, приступати до таїнств Церкви.
Або (біл) довільний спомин св. МИКОЛАЯ, єпископа
Св. Миколай був єпископом Міри у Малій Азії на початку IV століття. Його культ поширився на Заході після перенесення його останків до Барі в Італії. У пастирській діяльності відзначався милосердям. Бог нагородив його побожність і любов даром чинити чудеса. Легенда розповідає, що він ночами клав милостиню біля будинків людей, що потребували допомоги. Звідси й походить звичай дарувати дітям подарунки з нагоди дня св. Миколая.
Спільні Меси: про єпископа
Або: Перший четвер місяця
Меса про священицькі покликання