Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 26 січня, cереда
19:01 Вівторок 0 395
25-01-2022, 19:01

Літургія на кожен день, 26 січня, cереда

Тимотей та Тит були співпрацівниками апостола Павла та продовжували його діяльність після того, як Павло пішов далі у своїх місійних подорожах. Завдання кожного християнина на цьому і полягає: допомагати тим, хто сьогодні проповідує Христа та далі вести їхню справу в своєму середовищі. Молімося, щоб усі вірні розуміли важливість своєї частки відповідальності у проголошенні віри в світі.
Свв. ТИМОТЕЯ І ТИТА, єпископів (біл) Обов’язковий спомин
Тимотей, син грека і єврейки, походив з Лістри (Діян 16, 1). Незважаючи на слабке здоров’я, він був ревним у служінні та повний запалу. Тимотей супроводжував св. Павла у його місійних подорожах, при заснуванні перших християнських спільнот. Був єпископом в Ефесі.
Тит походив з язичницької сім’ї. Навернений св. Павлом, він став його другим вірним сподвижником в апостольській праці. Йому св. Павло доручив владнати проблеми у Корінті та започаткувати Церкву на Кріті, де він став єпископом. Святий Павло написав Тимотею і Титу пастирські листи, що містять у собі завжди актуальні норми пастирської та місійної діяльності в Церкві.

АНТИФОН НА ВХІД
Повідайте між племенами Його славу, * між усіма народами Його діла предивні, * бо Господь великий і вельми достойний слави. (Пс 96(95), 3-4)

КОЛЕКТА
Боже, Ти оздобив апостольськими чеснотами святих Тимотея і Тита, † вчини, щоб ми завдяки їхньому заступництву праведно і побожно жили у цьому світі * та змогли дійти до небесної вітчизни. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
2 Тим 1, 1-8
Початок Другого Послання святого апостола Павла до Тимотея.
Павло, з волі Божої апостол Ісуса Христа, за обітницею життя, що в Ісусі Христі, – до Тимотея, улюбленого сина: благодать, милість і мир, від Бога Отця та Ісуса Христа, Господа нашого. Дякую Богові, якому від предків служу з чистим сумлінням, що постійно, вдень і вночі, пам’ятаю про тебе в моїх молитвах, бажаючи бачити тебе, згадуючи твої сльози, аби наповнитися радістю. Згадую ту віру, яка в тобі є нелицемірною і яка спочатку оселилася в твоїй бабусі Лоїді та в твоїй матері Євникії; а я впевнений, що і в тобі. Я тому нагадую тобі це, щоб ти розпалював Божий дар, який є в тобі через покладання моїх рук. Адже Бог не дав нам Духа страху, але Духа сили, любові й поміркованості. Тому не соромся свідчити про нашого Господа, ні мене – Його в’язня. Але перетерпи зі мною зло заради Євангелія згідно з силою Бога. Слово Боже.
Або:
Тит 1, 1-5
Початок Послання святого апостола Павла до Тита.
Павло, слуга Божий, апостол Ісуса Христа, згідно з вірою Божих вибраних і пізнанням істини, згідно з побожністю, в надії на вічне життя, яке обіцяв перед вічними часами Бог, у якому немає неправди. Він же свого часу об’явив своє Слово проповіддю, яка була доручена мені за наказом нашого Спасителя Бога, – до Тита, справжнього сина за спільною вірою: благодать і мир від Бога Отця і Христа Ісуса, нашого Спасителя. Для того я залишив тебе на Криті, щоб ти впорядкував недокінчене й наставив пресвітерів у містах, як я тобі звелів. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 96, 1-2. 3 і 7. 8а і 10
Усім звіщайте про діла Господні.
Заспівайте Господу нову пісню! *
Співай Господу, вся земле!
Співайте Господу, *
Його Ім’я благословляйте.
День у день сповіщайте про Його спасіння. *
Звістіть між язичниками Його славу,
серед усіх народів – *
Його діла дивовижні.
Покоління народів, віддайте Господу, *
віддайте Господу славу і силу,
віддайте Господу, *
Імені Його, славу.
Сповістіть між народами: *
«Господь воцарився!»
Адже світ стоїть твердо, – він не похитнеться. *
Він справедливо буде судити народи!

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Лк 4, 18
Алілуя, алілуя, алілуя.
Господь послав Мене благовістити убогим,
проповідувати визволення полоненим.

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 10, 1-9
† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу призначив Господь інших сімдесят двох і послав їх по два перед свої м лицем до кожного міста й місцевості, куди сам мав іти. І Він промовив до них: «Жниво велике, а робітників мало; тож благайте Господаря жнив, щоби вислав робітників на свої  жнива. Ідіть: Ось Я посилаю вас, як ягнят між вовків! Не беріть з собою ні торби, ні палиці, ні сандалів, і нікого в дорозі не вітайте. До якого тільки дому ввійдете, спочатку кажіть: “Мир цьому дому!” І коли буде там син миру, спочине на ньому мир ваш; коли ж ні – до вас повернеться. В тому ж домі перебувайте, їжте й пийте, що там є, бо робітник гідний своєї винагороди. Не переходьте з дому в дім. І в яке тільки місто ввійдете, і де приймуть вас, їжте те, що покладуть вам; оздоровляйте недужих, які  там є, кажіть їм: “Наблизилося до вас Боже Царство!”» Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Віддаючи честь двом помічникам у праці святого апостола Павла – святим Тимотею і Титу, за їхнім заступництвом представмо Господу наші прохання:
1. Молімося за Католицьку Церкву, щоб її єпископи були для вірних прикладом святого життя.
2. Молімося за єпископів, які працюють в різних комісіях Апостольського Престолу, щоб вони своєю працею ревно допомагали Святішому Отцю.
3. Молімося за Україну, щоб керівники нашої держави дбали не тільки про її економічне процвітання, але й про духовний поступ.
4. Молімося за всіх співпрацівників наших пастирів, щоб вони своєю працею підтримували священиків і своїм життям укріплювали віру Божого народу.
5. Молімося за померлих наших братів і сестер, щоб милостивий Бог дарував їм вічне блаженство у спільноті святих.
6. Молімося за нас самих, щоб Святий Дух завжди допомагав нам жити у праведності та святості.
Господи Ісусе Христе, Ти в ділі спасіння послуговуєшся людьми; вчини, щоб ми стали в Твоїх руках гідним знаряддям спасіння. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо Тебе, Господи, прийми дари Твого народу, † принесені у день святкового спомину Твоїх святих, Тимотея і Тита, * і благоволи вчинити нас угодними Тобі. Через Христа, Господа нашого.

Префація про святих пастирів № 38.

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Йдіть по всьому світу та проповідуйте Євангеліє: * Я з вами по всі дні, – говорить Господь.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи, наш Боже, нехай прийняте нами таїнство дасть нам таку ж віру, † яка надихала апостольське проповідування * і підтримувала ревність святих Тимотея і Тита. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.