Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Чи можна одночасно вінчатися і хрестити дитину?
10:01 Четвер 0 240
27-01-2022, 10:01

Чи можна одночасно вінчатися і хрестити дитину?

Запитання:
Чи можна після того, як народиться дитина, провести одночасно церемонію хрещення дитини й вінчання? Ми розписані, але, на жаль, у нас немає поки достатньо коштів, щоб влаштувати весілля.
Хоча ми й не знаємо всіх подробиць, з цього листа очевидна наступна ситуація: хрещені подруги живуть в цивільному шлюбі й чекають дитину. Через економічні труднощі вони хотіли б провести в майбутньому одну «церемонію» хрещення і вінчання.

Почнемо з того, що хрещення і вінчання – це не церемонії, а християнські Таїнства. Свято, яке влаштовують на честь прийняття цих Таїнств, має лише непряме відношення до самого Таїнства, і, з християнської точки зору, можна обійтися взагалі без нього, – Таїнство від цього анітрохи не втрачає своєї благодатної сили.

Християни, які уклали лише цивільний шлюб, не можуть приступати до Таїнства Євхаристії й до Сповіді. Відпущення гріхів вони можуть отримати тільки тоді, коли зобов'язуються якнайскоріше здійснити Таїнство Шлюбу і до вінчання жити в утриманні від статевого співжиття. Ісус Христос звів шлюб, вже встановлений Богом на початку створення світу, в гідність Таїнства. Для християн шлюб – це священний знак любові Бога до людини й любові Христа до Церкви. Кожний охрещений, тобто щеплений до Ісуса Христа як гілка до виноградної лози, покликаний черпати від безмежної любові Христової, в тому числі й в подружньому житті, в якому вірність в радощах і печалях вимагає сили, що дарується в Таїнстві.

Хоча цивільний шлюб, укладений подружжям в РАГСі, і являє собою публічне зобов'язання стосовно одне одного, для християнина відмова від Таїнства – це знак зневаги до того, що приніс із Собою Ісус Христос. Хрещені, які живуть у цивільному шлюбі, не приймають у своє подружнє життя благодать Христову, а значить, вони не щеплені до Нього як гілки до лози й з християнської точки зору не є подружжям.

Зрозуміло, сам факт вчинення Таїнства Шлюбу і Таїнства Хрещення в один день не містить в собі нічого поганого, якби не причина, через яку відкладається вінчання. Крім того, кожне з цих Таїнств настільки значне, що повинно бути пережито цілком. При звершенні Таїнства Шлюбу думки подружжя повинні бути спрямовані саме на цей крок, а коли відбувається Хрещення немовляти, то вони повинні насамперед думати про те, що дитина стає в цей день Божою дитиною, звільняється від первородного гріха і від влади диявола, освячується благодаттю і стає членом Церкви.

Економічна причина не може бути виправданням для відкладання вінчання: достатньо здійснити Таїнство Шлюбу у храмі в присутності двох свідків, можливо, за участю рідних і близьких. А весільний банкет можна влаштувати в будь-який інший момент. Бажання пишного весілля – не причина відкладати стягання благодаті Таїнства Шлюбу.

Тому найкраще спочатку вступити в християнський шлюб, а потім, ретельно підготувавшись до хрещення дитини, пережити вже наступний благодатний момент, важливий для християнської сім'ї.

Джерело: Католицький оглядач
Складні питання 11:00 Четвер 0 252 Бог посеред війни і людських страждань Коли дивишся на безжально вбитих мешканців передмість Києва, і якщо ти віруючий (або інколи теж не віруючий), то питаєш: Чому Бог це допустив? Де Він є у той час, коли мордують невинних? Чому не зупиняє цього звірства, чому допускає це нелюдське відношення до жінок, дітей, старших, всіх інших? Адже Бог є Всемогутнім, Бог є Любов’ю, є Добром. Чому Його Провидіння допускає стільки нелюбові і зла?
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.