Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Господи, подай мир нашій Україні
17:00 Четвер 0 650
27-01-2022, 17:00

Господи, подай мир нашій Україні

26 січня Церква та люди доброї волі штурмували небеса з проханням про благодать миру для України та цілого світу. Пропонуємо обрані думки, які лунали під час молебнів, які допомагають краще зрозуміти, що значить мир та які шляхи ведуть до нього.   
26 січня Папа Франциск проголосив Днем молитви про мир в Україні та цілому світі. Про це він пригадав під час загальної аудієнції, заохочуючи всіх вірян та людей доброї волі до молитви. «Молімося за мир, проказуючи «Отче наш»: це молитва дітей, які звертаються до того самого Отця, це молитва, яка робить нас братами і сестрами, це молитва братів і сестер, які випрошують примирення та згоди», - зазначив Папа. 


Молитва про мир в Україні лунала також і у римській базиліці Санта Марія ін Трастевере. Під час молебню з ініціативи Спільноти св. Егідія, який очолив Секретар з міждержавних відносин Святого Престолу архієпископ Ґаллахер, були присутні також представники дипломатичного корпусу.    


Архієпископ зазначив, що всі знають, наскільки трагічною є війна та які серйозні її наслідки, що очевидно в наш час. «Це болючі ситуації, які позбавляють багатьох людей навіть найосновніших прав. Ще більш скандально бачити, що найбільше від конфліктів страждають не ті, хто вирішує, розпочинати їх чи ні, а передусім ті, хто є лише безпорадними жертвами», – підкреслив архієпископ.


Представник Святішого Отця в Україні Апостольський Нунцій архієпископ Вісвальдас Кульбокас очолив молитву за мир у київській катедрі, яку організувала Спільнота св. Егідія. 


Під час молебню Апостольський Нунцій підкреслив, що учні Ісуса Христа покликані бути «місіонерами миру». Вони не можуть нести мир або насильство, водночас не мають права нав'язувати комусь мир. Ісус запрошує нас до спільної молитви, не можемо сидіти склавши руки, бо «без нас Ісус, Син Божий, залишається, так би мовити, «безсилим» у цьому світі».    


Завершуючи слово, скероване до учасників молебню, архієпископ Кульбокас промовив таку молитву: Помилуй, Господи, мене і моїх братів.
Прости, Господи, мені і моїм братам. Наверни моє серце, Господи, та моїх братів, щоб кожен із нас своїм серцем і розумом допомагав один одному, а не розпалював ворожнечу та військові дії. Разом з тим, Господи, довіряємо Тобі нашу молитву за Україну: помилуй нашу Країну, її сім’ї, дітей народжених і ненароджених, помилуй усіх нас. Скажи лише слово, і мир буде втілений Твоїми ангелами та людьми доброї волі.
Господи, не дивись на наші гріхи, але прийми нашу смиренну молитву, і в ім’я Сина Твого, Ісуса, дай нам, просимо Тебе, мир (джерело: сторінка спільноти св. Егідія).

Молитва за мир особливо проникливою була у харківській катедрі. Саме ця дієцезія найбільше на собі відчуває реальність війни. 


Єпископ Павло Гончарук очолював молебні та Святу Месу. Під час проповіді він підкреслив символічність молитви саме 26 січня, адже цього дня Церква вшановує свв. Тимотея і Тита. Це ті, які відчитали, почули і прийняли Божу присутність, Божу благодать і Божий мир, наповнилися ним і вірно тривали в цьому, усе робили, щоби Божий мир не лише зберегти, але й помножити його у своєму серці і серцях інших людей. «Ці двоє святих і це Слово, яке на сьогодні нам Господь дає дуже добре вписуються в намір, який ми сьогодні носимо в своєму серці, висловлюємо в наших молитвах, заносячи ці молитви разом з цілою Церквою про дар миру, про збереження вільності, збереження наших кордонів», – підкреслив єпископ. 


Маємо надію, що молитва за мир в Україні об'єднала не лише Україну, а й цілий світ. Ось кілька прикладів:

Молитва за мир в Україні відбулась також і у Кенії (організатори - сестри оріоністки)

Молитва в іспанській парафії св. Йоана Павла ІІ в Альбасете

Однак, як зазначив єпископ Едвард Кава, не варто обмежувати нашу молитву лише одним днем. 

«Сьогодні нам усім варто себе про це запитати, бо прийшов час довірити Богові усе найдорожче, що у нас є – наше життя, нашу Батьківщину, наші родини і смиренно прости, щоби Бог подбав про усе це. Мир це занадто серйозна справа, щоб присвятити молитві про нього лише один день, тож молімося неустанно, поки наша молитва не буде вислухана і навіть тоді не треба зупинятися. Заохочую вас просити про заступництво у цій справі блаженних мучеників з Паріакото – о. Збіґнєва та о. Міхала, двох мучеників з Паріакото, вони добре знають, як це – бути жертвами терористів», – поділився єпископ Кава у своєму дописі на Фейсбуці.

Завершенням цього тексту нехай буде молитва з молебню на Закарпатті. Господи, подай мир нашій Україні! 

Новини зі світу 12:01 Понеділок 0 111 Нігерія: релігійні лідери засудили жорстоке вбивство студентки в Сокото Християни та мусульмани одноголосно засуджують жорстокий акт, що стався в Шегу Шакарі коледжі в місті Сокото на північному заході Нігерії, закликавши владу до розслідування причин, стараючись зберегти спокій у країні.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.