Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 14 жовтня, четвер
19:01 Середа 0 238
13-10-2021, 19:01

Літургія на кожен день, 14 жовтня, четвер

(зел) Середа ХХVIІІ тижня Звичайного періоду
(День захисника України )
Кожен гріх тягне за собою наслідки. Наслідки гріхів кровопролиття тривають декілька поколінь. Згадаймо хоча б революцію 1917 року та Світові війни – помсту і ненависть як плоди гріхів декількох окремих осіб на собі відчули мільйони людей, і продовжують відчувати понині. Як осягти очищення від вчинків, слів та думок, які провадять до смерті? Лише у Крові, пролитій на Хресті наше очищення від мертвих учинків. Ісус пролив свою Кров для того, аби примирити людей із Богом, аби вже більше ніхто не вимагав пролиття крові задля виконання помсти, і аби виконалося слово Його молитви «і прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим».
Або (черв) довільний спомин св. КАЛІКСТА І, папи і мученика
Святий Калікст походив із сім’ї рабів. Він упорядкував катакомби біля Віа Аппія, а ставши Папою, значно поширив це кладовище, яке відтоді носить його ім’я. Святий Калікст став Папою у 217 році й керував Церквою до 222 року. Він уможливив церковне покаяння і відпущення гріхів тим, кого раніше виключали з Церкви, залишаючи їх Божому суду.
Спільні Меси: про одного мученика (стор. 127)

АНТИФОН НА ВХІД
Коли Ти, Господи, зважатимеш на провини, * о Господи, хто встоїться? * Та в Тебе є прощення, Боже Ізраїля.

КОЛЕКТА
Просимо, Господи: нехай Твоя благодать завжди попереджає нас і супроводжує, * щоб ми безустанно бажали творити добрі діла. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Боже, Ти воздвигнув святого Калікста, Папу, для служіння Церкві і піклування про померлих вірних, * зміцни нас свідченням його віри, щоб ми, вирвані з неволі гріха, осягнули нетлінну спадщину. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Рим 3, 21-30
Читання з Послання святого апостола Павла до римлян.
Брати! Нині ж, незалежно від Закону, виявилася Божа праведність, про яку свідчать Закон і Пророки. А праведність Божа – через віру в Ісуса Христа в усіх, хто вірить, – бо немає різниці; адже всі згрішили й позбавлені Божої слави, але оправдуються даром, Його благодаттю, через викуплення, що в Христі Ісусі. Його Бог дав як жертву примирення в Його крові через віру, щоби показати свою справедливість у прощенні раніше вчинених гріхів, – у Божому довготерпінні; щоби пока­зати свою справедливість в теперішньому часі, – що Він справедливий і оправдує того, хто вірить в Ісуса. Тоді де те, чим хвалитися? – Воно виключене! Яким законом? Ділами? Ні, тільки законом віри! Адже вважає­мо, що людина оправдується вірою, незалежно від діл Закону. Хіба Бог тільки для юдеїв, а не для всіх народів? Так, Він і для інших народів, бо є один Бог, який оправдує обрізаних завдяки вірі і необрізаних через віру. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 130, 1-2. 3-4. 5-6
Тільки у Бога милість і спасіння.
З глибини я кличу, Господи, до Тебе. *
Господи, почуй мій голос.
Нехай Твої вуха будуть уважні *
до голосу мого благання.
Якщо, Господи, будеш зважати на беззаконня, *
то хто, Господи, встоїться?
Адже є прощення в Тебе, *
щоб мали страх перед Тобою.
Я чекав Господа, моя душа ждала, – *
я чекав на Його слово.
Моя душа на Господа чекає *
більше, ніж вартовий на ранок.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Йн 14, 6
Алілуя, алілуя, алілуя.
Я є дорога, і правда, і життя!
Ніхто не приходить до Отця, якщо не через Мене.

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 11, 47-54
† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу Господь сказав: «Горе вам, бо будуєте пам’ят­ники пророкам, яких батьки ваші повбивали! Отже, свідчите і схвалюєте вчинки своїх батьків, бо ті вбивали їх, а ви будуєте їм надгробки. Через те й Божа мудрість сказала: “Пошлю до них пророків та апостолів, і з них декого вб’ють і будуть переслі дувати, щоб від цього роду домагатися крові всіх пророків, що пролита від створен­ня світу; від крові Авеля до крові Захарії, який загинув між жертовником і храмом; так, кажу вам, вимагатимуть звіт за це в цього роду!” Горе вам, законникам, бо ви взя­ли ключ пізнання, та самі  не ввійшли, і тим, які  входять, перешкодили!» А коли Він виходив звідти, книжники і фарисеї поча­ли сильно нападати й випитувати Його про різне, стежа­чи як би зловити Його на слові. Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Просімо у Христа, який картав усякий обман і фарисейство, про благодаті вірного служіння Богу та людям:
1.Молімося за Святішого Отця, щоб до його твердих вимог, які домагаються духовності у світі, люди не лише прислу­халися, але й втілювали їх у життя.
2. Молімося за народи, які потерпають від гніту неправдивих керівників, щоб вони осягнули повну свободу та мир.
3. В день Захисника України просімо про мир для нашої Батьківщини та Божої опіки для її захисників.
4. Молімося за батьків та вихователів, щоб вони розвивали у дітей та молоді правдивість і почуття відповідальності за кожне слово та вчинок.
5. Молімося за всіх померлих, щоб Господь обдарував їх пов­нотою спасіння і щоб кожен з них міг повіки прославля­ти Боже милосердя.
6. Молімося за нас, щоб ми проголошували нашу віру пра­ведним життям, любов’ю до ближнього та щирою побож­ністю.
Господи наш і Боже, з батьківською добротою почуй наші про­хання і уділи нам сили вірно виконувати наші релігійні, ро­динні та суспільні обов’язки. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Го­с­по­ди, при­йми мо­ли­т­ви і при­но­шен­ня Тво­їх ві­р­них, * і за­вдя­ки уча­с­ті у свя­тих тай­нах при­ве­ди нас до не­бе­с­ної сла­ви. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АН­ТИ­ФОН НА ПРИ­ЧА­С­ТЯ
Ба­га­тії збі­д­ні­ли й го­ло­ду­ють, * а тим, що Го­с­по­да шу­ка­ють, ні­яко­го бла­га не за­бра­к­не.

МО­ЛИ­Т­ВА ПІ­С­ЛЯ ПРИ­ЧА­С­ТЯ
Го­с­по­ди, сми­рен­но бла­га­є­мо Твою ве­лич, † щоб ми, по­жи­в­ле­ні свя­щен­ним Тілом і Кро­в’ю, * ста­ли со­п­ри­ча­с­ни­ка­ми Тво­єї бо­же­с­т­вен­ної при­ро­ди. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.