Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 14 жовтня, понеділок
18:05 Неділя 0 728
13-10-2019, 18:05

Літургія на кожен день, 14 жовтня, понеділок

(зел) Понеділок ХХVIІІ звичайного тижня
Коли ми чуємо слово «навернення», часто не знаємо, що з ним робити і як його розуміти. Поводимось як допитливі діти, які чекають на знак, щоб розвіяти свої сумніви. Ми потребуємо впевненості, а якщо її не отримуємо, ми ґрунтуємось на відомі речі, хоч і недосконалі. Навернутися, відступити від гріха для когось, кого добре і не знаєш, є для нас важкою справою. Христос обіцяє знак пророка Йони, який нас дуже глибоко торкнеться і змусить стати на коліна. І буде нам соромно, що ми не повірили в Того, хто для нас помер і воскрес.
Або (черв) довільний спомин св. КАЛІКСТА І, Папи і мученика
Святий Калікст походив із сім’ї рабів. Він упорядкував катакомби біля Віа Аппія, а ставши Папою, значно поширив це кладовище, яке відтоді носить його ім’я. Святий Калікст став Папою у 217 році й керував Церквою до 222 року. Він уможливив церковне покаяння і відпущення гріхів тим, кого раніше виключали з Церкви, залишаючи їх Божому суду.
Спільні Меси: про одного мученика


АНТИФОН НА ВХІД
Коли Ти, Господи, зважатимеш на провини, * о Господи, хто встоїться? * Та в Тебе є прощення, Боже Ізраїля.

КОЛЕКТА
Просимо, Господи: нехай Твоя благодать завжди попереджає нас і супроводжує, * щоб ми безустанно бажали творити добрі діла. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Боже, Ти воздвигнув святого Калікста, Папу, для служіння Церкві і піклування про померлих вірних, * зміцни нас свідченням його віри, щоб ми, вирвані з неволі гріха, осягнули нетлінну спадщину. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Рим 1, 1-7
Початок Послання святого апостола Павла до римлян.
Павло, слуга Ісуса Христа, покликаний апостол, від­ділений для Божого Євангелія, яке Він заздалегідь по­обіцяв через своїх пророків у святих Писаннях, про свого Сина, який тілом був з насіння Давида і настанов­лений Сином Божим у силі, за Духом освячення, через воскресіння з мертвих – про Ісуса Христа, Господа на­шого, через якого ми прийняли благодать і апостольство на послух віри в усіх народах на славу Його Імені, між якими і ви, покликані Ісуса Христа, – усім, хто в Римі, улюбленим Божим, покликаним святим: благодать і мир вам від Бога, нашого Отця, і Господа Ісуса Христа! Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 98, 1. 2-3аб. 3в-4
Перед очима народів Господь явив своє спасіння.
Заспівайте Господу нову пісню, *
бо Він учинив чуда.
Мені вчинила спасіння Його правиця, *
Його святе рамено.
Господь явив своє спасіння, – *
перед очима народів відкрив свою справедливість.
Він згадав свою милість *
і свою справедливість домові Ізраїля.
Всі кінці землі побачили *
спасіння нашого Бога.
Вигукуй Господу, вся земле, – *
вигукуйте радісно, співайте і грайте!

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Пс 95, 8аб
Алілуя, алілуя, алілуя.
Сьогодні не робіть закам’янілими серця ваші,
але слухайте голос Господній.

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 11, 29-32
† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу, коли скупчились натовпи, Ісус почав го­ворити: «Цей рід – рід лукавий: він знамення шукає, та знамення не буде дано йому, – хіба що знамення Йони. Бо як Йона став знаменням для ніневійців, так само буде й Син Людський для цього роду. Цариця Півдня підніметься на суд з мужами цього роду і засудить їх, бо вона прийшла з кінців землі, щоби послухати мудрість Соломона. А ось тут – більше від Со­ломона. Мужі ніневійські встануть на суд із цим родом і засудять його, бо вони покаялися на проповідь Йони, а ось тут – більше від Йони». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Просімо Отця Небесного, щоб світло віри, яке приніс Ісус Христос, засяяло в усьому світі та наповнило собою думки і серця всіх людей:
1. Молімося за святу Церкву, щоб для всього світу вона була яскравим світочем істини та благодаті Христової.
2. В день спомину святого папи Калікста І молімося за Папу Франциска, єпископів і священників, а також за богопосвячених, щоб вони з відвагою і запалом свідчили про Бога перед усіма народами, проголошуючи радість Євангелія.
3. В день Захисника України просімо про мир для нашої Батьківщини.
4. Молімося за тих, хто загубив віру, щоб, завдяки Божій до­помозі, вони знову віднайшли її та жили згідно з її вимо­гами.
5. Молімося за померлих наших братів і сестер, щоб Господь своїм милосердям очистив їх від усяких наслідків гріха і бла­говолив прийняти до свого предвічного Царства.
6. Молімося за нас, зібраних довкола вівтаря, щоб ми вміли розпізнавати знаки Божої волі й вірно виконували її.
Боже, Ти прагнеш, щоб усі пізнали істину; почуй наші молит­ви і світлом своєї мудрості просвіти наші серця та уми, щоб ми були завжди вірними Тобі. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Го­с­по­ди, при­йми мо­ли­т­ви і при­но­шен­ня Тво­їх ві­р­них, * і за­вдя­ки уча­с­ті у свя­тих тай­нах при­ве­ди нас до не­бе­с­ної сла­ви. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна №  40-45

АН­ТИ­ФОН НА ПРИ­ЧА­С­ТЯ
Ба­га­тії збі­д­ні­ли й го­ло­ду­ють, * а тим, що Го­с­по­да шу­ка­ють, ні­яко­го бла­га не за­бра­к­не.

МО­ЛИ­Т­ВА ПІ­С­ЛЯ ПРИ­ЧА­С­ТЯ
Го­с­по­ди, сми­рен­но бла­га­є­мо Твою ве­лич, † щоб ми, по­жи­в­ле­ні свя­щен­ним Тілом і Кро­в’ю, * ста­ли со­п­ри­ча­с­ни­ка­ми Тво­єї бо­же­с­т­вен­ної приро­ди. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.