Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 14 жовтня, середа
19:01 Вівторок 0 577
13-10-2020, 19:01

Літургія на кожен день, 14 жовтня, середа

(зел) Середа ХХVIІІ тижня Звичайного періоду
Засуджуючи фарисеїв за їх лицемірство і любов до пошанувань, Христос не хоче сказати, що не дбає про них. Він тільки хоче їх захищати від них самих, а інших від їх жадібності. Він досконало знає, наскільки руйнівними спокусами є влада і багатство і як легко ошукатися добробутом. Провокуючи їх до бурхливої реакції, Ісус намагається дістатися їх душі, показати те знищення, яке чинить в серці людини лукавство, і допомогти спастися від цієї смертельної небезпеки.
Або (черв) довільний спомин св. КАЛІКСТА І, Папи і мученика
Святий Калікст походив із сім’ї рабів. Він упорядкував катакомби біля Віа Аппія, а ставши Папою, значно поширив це кладовище, яке відтоді носить його ім’я. Святий Калікст став Папою у 217 році й керував Церквою до 222 року. Він уможливив церковне покаяння і відпущення гріхів тим, кого раніше виключали з Церкви, залишаючи їх Божому суду.
Спільні Меси: про одного мученика

АНТИФОН НА ВХІД

Коли Ти, Господи, зважатимеш на провини, * о Господи, хто встоїться? * Та в Тебе є прощення, Боже Ізраїля.

КОЛЕКТА
Просимо, Господи: нехай Твоя благодать завжди попереджає нас і супроводжує, * щоб ми безустанно бажали творити добрі діла. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Боже, Ти воздвигнув святого Калікста, Папу, для служіння Церкві і піклування про померлих вірних, * зміцни нас свідченням його віри, щоб ми, вирвані з неволі гріха, осягнули нетлінну спадщину. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Гал 5, 18-25
Читання з Послання святого апостола Павла до галатів.
Брати! Коли ж вас веде Дух, то ви не під Законом. Учинки тіла очевидні, а саме: розпуста, аморальність, без­соромність, ідоло- служіння, чародійство, ворожнеча, сварки, заздрощі, гнів, суперечки, розділення, єресі, злоба, п’янство, гульня і тому подібне. Попереджаю вас, як і ра­ніше попереджав: хто таке робить, Божого Царства не успадкує! Плід же Духа – любов, ра­дість, мир, довготерпіння, ласка­вість, до­брота, віра, лагідність, стриманість. На таких немає Закону! А ті, хто є Ісуса Христа, вони ро­зі­п’яли своє тіло з його пристра­стями та пожадливостями. Коли живемо Духом, то Духом і ходімо. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 1, 1-2. 3. 4 і 6
Хто йде за Богом, має світло вічне.
Блаженний чоловік, який не бере участі в раді безбожних, *
не стає на дорогу грішних і не сидить у зібранні з кепкунами,
але його бажання – в Господньому законі; *
і він роздумує вдень і вночі над Його законом.
Хто йде за Богом, має світло вічне.
Він буде, як дерево, посаджене біля потоків води, *
яке приносить свій плід у свою пору,
і листя якого не опадає. *
Він у всьому, що тільки робить, має успіх.
Не так у безбожних, не так! *
Вони – наче пил,  який розноситься вітром.
Адже Господь знає праведних дорогу, *
а до­ро­га безбожних загине.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Йн 10, 27
Алілуя, алілуя, алілуя.
Вівці слухаються голосу Мого,
і Я знаю їх, і вони йдуть за Мною.

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 11, 42-46
† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу Господь сказав: «Горе вам, фарисеям, бо ви даєте десятину з м’яти, й рути, та всякого зілля, але об­минаєте суд і Божу любов! І це належить робити, і того не занедбувати. Горе вам, фарисеям, бо ви любите пер­ші місця в синагогах і вітання на майданах! Горе вам, бо ви, наче невидимі гроби: люди по них ходять і не знають того!» У відповідь один із законників каже Йому: «Учителю, кажучи так, Ти ображаєш і нас». А Він сказав: «Горе й вам, законникам, бо ви накла­даєте на людей тягарі, які важко носити, а самі й одним пальцем своїм не доторкуєтеся до тягарів!» Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Христос ганьбить облудну релігійність, просімо Його про духа істинної побожності та віри:
1. Молімося за Святішого Отця, слугу слуг Божих, нехай він укріплює братів, віра яких слабка.
2. Молімося за місіонерів та всіх священиків, щоб їхнє слу­жіння Євангелію принесло щедрі плоди і щоб вони завжди мали підтримку в нових місійних та священицьких покли­каннях.
3. В день Захисника України просімо про мир для нашої Батьківщини.
4. Молімося за хворих, щоб вони знаходили розраду й опору в молитві та святих таїнствах.
5. Молімося за померлих, особливо за тих, за кого нікому молитися, щоб Господь помилував їх і прийняв до сонму Святих на небесах.
6. Господи, просимо Тебе, щоб у наших середовищах навчання і праці, у житті сімейному та суспільному ми сяяли місійним запалом та з ентузіазмом проголошували Твоє Царство, і цим зміцнювалися у вірі.
Господи Ісусе Христе, Ти з любові служив нам своїм життям і смертю на хресті, а тепер служиш своїм Тілом і Кров’ю, ви­слухай наші молитви і навчи нас вірно йти Твоїми слідами, служачи ближнім серцем, розумом і руками. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Го­с­по­ди, при­йми мо­ли­т­ви і при­но­шен­ня Тво­їх ві­р­них, * і за­вдя­ки уча­с­ті у свя­тих тай­нах при­ве­ди нас до не­бе­с­ної сла­ви. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АН­ТИ­ФОН НА ПРИ­ЧА­С­ТЯ
Ба­га­тії збі­д­ні­ли й го­ло­ду­ють, * а тим, що Го­с­по­да шу­ка­ють, ні­яко­го бла­га не за­бра­к­не.

МО­ЛИ­Т­ВА ПІ­С­ЛЯ ПРИ­ЧА­С­ТЯ
Го­с­по­ди, сми­рен­но бла­га­є­мо Твою ве­лич, † щоб ми, по­жи­в­ле­ні свя­щен­ним Тілом і Кро­в’ю, * ста­ли со­п­ри­ча­с­ни­ка­ми Тво­єї бо­же­с­т­вен­ної при­ро­ди. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.