Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Вірні Львівської архідієцезії на беатифікації кардинала Стефана Вишинського та сестри Єлизавети Рози Чацької
18:01 Вівторок 0 170
14-09-2021, 18:01

Вірні Львівської архідієцезії на беатифікації кардинала Стефана Вишинського та сестри Єлизавети Рози Чацької

11-12 вересня 2021 року група паломників з Львівської архідієцезії відвідала столицю Польщі Варшаву. Кардинал Казімєж Нич передав архієпископу Мечиславу Мокшицькому запрошення-квитки на церемонію беатифікації Слуг Божих кардинала Стефана Вишинського та сестри Ельжбєти Рози Чацької. Тому архідієцезія разом із консульством Польщі у Львові організувала поїздку на цю подію.
Про це повідомляє Львівська архідієцезія.

Спільнота Церкви зібрала вірних бажаючих взяти участь у беатифікації, а дипломатична сторона подбала про логістику (автобус, проживання у Варшаві). Тож група вірних зі Львова, Мостиськ, Буська, Івано-Франківська та Кам’янки Буської вирушила 10 вересня опівночі у напрямку Варшави. Завдяки присутності консула, пана Миколая Рихліка, нам вдалося ефективно перетнути кордон.

Консульство, як співорганізатор паломництва, також подбало про те, щоб подорож не була лише «церковною» подією. Після прибуття до Варшави ми змогли за допомогою гіда (пані Кароліни) побачити місто та пережите його історією. Ми мали можливість відвідати Королівський замок, повністю зруйнований після падіння Варшавського повстання 1944 р. Під керівництвом екскурсоводів ми могли побачити наслідки реконструкції резиденції королів Речі Посполитої, яка розпочалася лише у 1971 році, через 26 років після закінчення війни, через протистояння комуністичної влади. Заселившись у готелі, ми вирушили на Святу Месу до базиліки Святого Хреста. У цій церкві отців місіонерів знаходиться серце Фредерика Шопена. У неділю вранці ми поїхали до Віланова, до Храму Божого Провидіння.

Група з нашої архідієцезії зайняла місця у першому секторі, а священики, які супроводжували групу: о. прелат Ян Нікєль, о. Іван Ходонович та о. Кшиштоф Шебля, пішли до захристії, щоб одягнути літургійні шати. Святкування були дуже урочистими. Десятки єпископів та архієпископів з Польщі і Європи прибули до Варшави, щоб взяти участь у беатифікації Предстоятеля Тисячоліття та Матері сліпих. Львівський митрополит архієпископ Мечислав Мокшицький, був представником Римсько-Католицької Церкви в Україні. Співслужили близько 600 священиків. Державну владу представляли парламентарії на чолі з Президентом Республіки Польща Анджеєм Дудою та його дружиною, також прем’єр-міністром Матеушем Моравецьким. Урочисту беатифікацію очолив префект Конгрегації у справах святих кардинал Марчелло Семераро.


Через пандемію було введено обмеження щодо кількості учасників, тому ми тим більше вдячні за можливість взяти участь у цій історичній беатифікації нашої делегації. Протягом багатьох років докладалися зусилля у справі беатифікації. Її було заплановано на 6 червня 2020 року, але довелося скасувати через пандемію. Тому події 12 вересня цього року з радістю чекали у Польщі (і не тільки).

Можливість взяти участь у цій радісній події залишиться у пам’яті всіх львівських учасників.

О. Кшиштоф Шебля

Життя нових блаженних:

Кардинал Стефан Вишинський, героїчний свідок віри в часи комуністичного режиму, очолював католицьку Церкву в Польщі від 1948 до 1981 року. Він народився 3 серпня 1901 року й відійшов по небесну нагороду 28 травня 1981 року. Декрет про героїчність його чеснот був підписаний 12 грудня 2017 року, а 1919 року визнано чудо, що сталось за його заступництвом – зцілення молодої дівчини, що тепер є черницею, – від злоякісної пухлини щитовидної залози, що сталось 1989 року і за понад 30 років не виявлено поновлення хвороби.

Блаженна Мати Єлизавета Роза Чацька, засновниця Згромадження Сестер Францисканок Служебниць Хреста, що в окремий спосіб опікуються незрячими, народилась в аристократичній родині в Білій Церкві (Україна) 22 жовтня 1876 року. В 22 роки втратила зір і присвятила своє життя дбанню про сліпих. Померла в опінії святості 15 травня 1961 року в Лясках у Польщі, де розташований осередок заснованого нею чернечого Згромадження. Шлях до її беатифікації відкрило чудо зцілення 10-річної дівчинки після дуже серйозної черепно-мозкової травми. Сестри Францисканки Служебниці Хреста трудяться в багатьох країнах світу, серед яких також і в Україні.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.