Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Незвичайні реліквіарії кардинала Вишинського та Єлизавети Чацької
15:00 П'ятниця 0 248
27-08-2021, 15:00

Незвичайні реліквіарії кардинала Вишинського та Єлизавети Чацької

Під час беатифікаційної Святої Меси 12 вересня, коли папський представник кардинал Марчелло Семераро виголосить беатифікаційну формулу, до пресвітерія храму Божого Провидіння у процесії принесуть реліквії нових блаженних. Спеціально для цього виготовлено особливі реліквіарії.
Реліквії

У випадку кардинала Стефана Вишинського реліквією буде картка з його власноручним записом, оскільки до беатифікації його саркофаг у варшавській архікатедрі не відкривали, повідомляє EKAI.

Реліквією матері Єлизавети Чацької, засновниці Згромадження Сестер Францисканок Служебниць Христа, буде фрагмент кістки в капсулі, який отримали під час процедури перенесення тлінних останків майбутньої блаженної з кладовища до каплиці у її колишній кімнаті, що була поруч з каплицею в Лясках.

Реліквіарії

Реліквіарій кардинала Вишинського спроектував і виготовив відомий гданський майстер Маріуш Драпіковський, творець бурштинової сукні для ікони Матері Божої Ченстоховської (Ясна Гура).


У реліквіарій вдалося помістити оригінал рукопису «Акту особистого віддання Матері Божій» і зображення ясногурської ікони. Цей акт, написаний майбутнім блаженним є особливо промовистим, оскільки кардинал цими словами віддав себе Матері Божій 8 грудня в урочистість Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії.


Натомість реліквіарій матері Чацької спроектувала її духовна донька с. Альберта Хоронжичевська FSK (випускниця краківської Академії мистецтв). Проєкт втілив у життя різьбяр Марк Шаля.

Реліквіарій з липового дерева представляє вирізьблені долоні матері Чацької, які пучками пальців читають написаний шрифтом Брайля текст 126-го Псалма. Майбутня блаженна молилась ним перед своєю смертю: «Хто сіє у сльозах, з радістю буде жати. Іде з плачем, іде, несучи мірку зерна. Повертається додому радий, несучи снопи з собою».


Капсула з реліквіями розміщена між слова псалма. Різьблення долоней зробили на основі гіпсового відливку рук, зробленого за життя Чацької. Тоді він мав представити незрячим вихованцям відповідну позицію пальців при читанні шрифту Брайля.


Після беатифікації дані реліквіарії залишаться у храмі Божого Провидіння у Пантеоні польських святих та блаженних.

Нагадуємо, матір Єлизавета Роза Чацька народилась 1876 року в Білій Церкві, а померла 1961 року, в Польщі. В 22 роки вона втратила зір. Заснувала Товариство опіки над незрячими, а згодом – Згромадження Францисканок Служебниць Хреста, які опікуються навчанням та вихованням незрячих дітей і молоді. Сестри цього Згромадження трудяться в Італії, Індії, Африці, Польщі та Україні. В Україні сестри мають монастирі у Старому Скалаті (Тернопільщина) та Житомирі. 

Фото: archwwa.pl
Новини зі світу 10:00 Вівторок 0 162 Ввірення народу і Церкви в Польщі св. Йосифу 7 жовтня у санктуарії св. Йосифа у Калішу (Польща) відбулося урочисте ввірення Церкви в Польщі та польського народу святому Йосифу. Ця ініціатива «вписується» у відзначення Року св. Йосифа, який у грудні минулого року проголосив папа Франциск.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.