Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 2 серпня, понеділок
18:02 Неділя 0 255
1-08-2021, 18:02

Літургія на кожен день, 2 серпня, понеділок

(зел) Понеділок XVIII тижня Звичайного періоду
Місце, де присутній Ісус Христос, не є пустим. Душа, сповнена Святого Духа, не є порожня. Тіло, яке піддається волі Отця, не є марним. Хоча в очах сповідників комфортного міщанства дружба з Богом є безглуздям, проте найменша річ, принесена і віддана в довірі Ісусові, стає вічним надбанням.
Або: (біл) довільн. спомин св. ЄВСЕВІЯ ВЕРЧЕЛЛІЙСЬКОГО, єпископа
Святий Євсевій народився на початку IV століття у Сардинії. У 345 році він став першим єпископом Верчеллі. За вірність ухвалам Нікейського Собору був приречений на вигнання. Після повернення започаткував спільне життя духовенства. Помер у Верчеллі 1 серпня 371 року.
Спільні Меси: про єпископа
Або: (біл) довільн. спомин св. ПЕТРА ЮЛІАНА ЕЙМАРА, пресвітера
Народився у 1811 у Франції. З ранніх літ прагнув стати священиком і був рукоположений у пресвітери в 1834 році. Незабаром вступив до маристів, успішно займався багатьма справами ордену, а також дбав про бідняків, серед яких користувався великою повагою. Заснував нову конгрегацію, яка поширювала культ Пресвятої Євхаристії, великим шанувальником якої був він сам. Після багатьох трудів св. Петро Юліан Еймар помер 1 серпня 1868 року, проживши 57 років.
Спільні Меси: про одного пастиря

АНТИФОН НА ВХІД
О Боже, рятуй мене, * о Господи, мені  на допомогу поспіши! * Ти – моя поміч і мій визволитель, * о Господи, не забарися!

КОЛЕКТА
Всемогутній  Боже,  допомагай своїм вірним † і яви одві чну доброту молільникам, котрі прославляють Тебе як Творця і Господа; * віднови дароване їм життя і відновлене – збережи. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Господи Боже, вчини, щоб ми, захищаючи божественність Твого Сина, наслідували стійкість святого Євсевія, єпископа † і, зберігаючи віру, якої він навчав, * удостоїлися бути учасниками життя того ж Сина Твого. Котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Боже, Ти оздобив святого Петра Юліана чудесною любов’ю до святих тайн Ті ла і Крові Твого Сина, † вчини милостиво, щоб і ми так, як святий Петро Юліан, * заслужили на участь у цій божественній трапезі. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, на ві ки ві чні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Чис 11, 4б-15
Читання з Книги Чисел.
Тими днями сини Ізраїля знову стали плакати: «Хто дасть нам м’яса їсти? Пригадуємо собі рибу, що задарма їли в Єгипті, огірки, дині, пір, цибулю, часник; а тепер душа наша прагне: нема нічогісінько, сама лише манна перед нашими очима». Була ж манна, наче коріандрове насіння, а колір її, як колір кришталю. Народ розсипався і збирав її і молов на жорнах або товк у ступах, то й варили її в горщиках і пекли пляцки; а на смак була вона, мов тістечко на олії. І коли вночі спадала роса на табір, то спадала на нього й манна. Вчув Мойсей, що народ плаче в родинах своїх, кожен коло входу до свого шатра, і гнів Господній запалав вель­ми. Стало прикро Мойсею і сказав він до Господа: «Чому Ти вчинив погано своєму слузі? Чому не знайшов я ласки в очах у Тебе, що он тягар усього цього народу Ти зва­лив на мене? Чи то ж я зачав увесь той народ? Чи то ж я породив його, що Ти мені кажеш: носи його, мовляв, на лоні в себе, як то годувальниця носить немовлятко, аж до землі, про яку Ти клявся їхнім батькам? Звідки взя­ти мені м’яса, щоб дати усьому цьому народу? Ось вони з плачем насіли на мене, кажучи: “Дай нам м’яса їсти!” Не можу я сам нести увесь люд оцей; занадто тяжкий він для мене. Якщо й далі так обходитимешся зі мною, то ліпше, молю, вбий мене, коли я знайшов ласку в очах Твоїх, щоб я не бачив більше горя мого». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 81, 12-13. 14-15. 16-17
Співайте Богу, нашій допомозі.
Мій народ не почув голосу Мого, – *
Ізраїль Мене не послухав.
І Я відпустив їх через закам’янілість їхнього серця; *
вони живуть за забаганками своїми.
Якщо би Мій народ Мене послухав, *
якщо б Ізраїль ходив дорогами Моїми, –
Я скоро впокорив би ворогів їхніх, – *
наклав би Мою руку на тих, хто їх утискає.
Вороги Господні підлещувалися би до нього, *
і їхня доля була би вирішена навіки;
добірною пшеницею Я їх нагодував би, *
і медом зі скелі Я би їх наситив!

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Мт 4, 4б
Алілуя, алілуя, алілуя.
Не самим хлібом житиме людина,
але кожним словом, що виходить з уст Божих.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 14, 13-21
† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу Ісус, почувши про смерть Йоана Хрестителя, відплив звід­ти човном у безлюдне місце й уса­міт­нився; довідавшись про те, ба­га­то людей пішло за Ним пішки з міст. Вийшовши, Ісус побачив багатьох людей, змилосердився над ними і оздоровив їхніх хворих. А як звечоріло, підійшли до Ньо­го учні та й кажуть: «Тут місце пус­тинне і година вже пізня; від­пусти людей, щоби пішли у села ку­пити собі  їсти». Ісус же відповів їм: «Не треба їм іти, ви дайте їм їсти!» Та вони говорять Йому: «Маємо тут лише п’ять хлібів і дві риби». А Він сказав: «Принесіть їх Ме­ні сюди». І, звелівши людям посідати на траві, узяв п’ять хлібів та дві риби, звернув погляд до неба, поблаго­словив і, переломивши, дав хліб учням, а учні – людям. І всі їли й наїлися, і назбирали залишків дванадцять повних коши­ків. А тих, які  їли, було близько п’я­ти тисяч чоловіків, не рахуючи жі­нок і дітей.  Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Сотворивши людину, Господь не забуває про неї, а піклується про її душу і тіло; з довірою просімо Його про все, що нам потрібно для гідного і спокійного життя:
1. Молімося за святу Церкву, щоб вона ніколи й ніде не за­бувала про бідних, хворих і тих, кому потрібна допомога.
2. Молімося за Організацію Об’єднаних Націй, щоб вона докладала всіх зусиль, щоб уникнути голоду на землі.
3. Молімося за самотніх і тих, які не можуть працювати, щоб ближні не залишали їх без допомоги.
4. Молімося за дітей із заможних родин, щоби батьки вихо­вували їх працьовитими, ввічливими та здатними на само­зречення.
5. Молімося за померлих, щоб Господь обдарував їх повно­тою радості у Небесному Царстві.
6. Молімося за нас самих, щоб, споживаючи хліб Тіла Гос­поднього, ми завжди були відкриті на потреби наших ближніх.
Господи, Ти чудесно нагодував хлібом голодних; вчини, щоб ми, ділячись із ближніми земними благами, заслужили благодать отримати вічні. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо, Господи: благоволи освятити ці дари † і, прийнявши приношення духовної жертви, * вчини, щоб ми самі стали віковічним даром для Тебе. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Господи, Ти зсилав хліб готовий з неба, без утоми, * що міг був дати всяку насолоду, підхожий усякому смакові.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Боже, наш Отче, оточуй постійною опікою усіх, кого зміцнюєш Твоїм небесним таїнством; † не відмовляй їм у свої й допомозі * і удостой їх вічного спасіння. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.