Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Білорусь: єпископ Юзеф Станевські очолить Мінсько-Могильовську архідієцезію
11:02 Четвер 0 252
16-09-2021, 11:02

Білорусь: єпископ Юзеф Станевські очолить Мінсько-Могильовську архідієцезію

Юзефа Станевського, який до цього часу був єпископом-помічником Гродненської дієцезії та титулярним єпископом Табаїкари, призначено архієпископом Митрополитом Мінська-Могильова (Білорусь).
Про це повідомляє Vatican News.

У вівторок, 14 вересня 2021 року, у Ватикані повідомлено про те, що Папа Франциск призначив Юзефа Станевського архієпископом Митрополитом Мінська-Могильова (Білорусь). До цього часу він був єпископом-помічником Гродненської дієцезії та титулярним єпископом Табаїкари.

Архієпископ-номінат народився народився 4 квітня 1969 року в с. Занявічи Гродненської області, де сьогодні розташована однойменна дієцезія. 1990 року вступив до семінарії в Гродно й 17 червня 1995 року отримав пресвітерські свячення і згодом здійснював служіння віце-настоятеля на одній із парафій у місті Вовковиську. У 1999 році він отримав ліцензіат з канонічного права в Люблінському католицькому університеті. Опісля був викладачем, префектом, а згодом, ректором семінарії в Гродно, й одночасно, суддею, а пізніше, вікарієм-помічником Міждієцезіального суду першої інстанції. Від 2007 до 2013 років отець Станевські був відповідальним за душпастирську формацію молодих священиків Гродненської дієцезії. 29 листопада 2013 року він був призначений титулярним єпископом Табаїкари і єпископом-помічником Гродненської дієцезії. 14 квітня 2021 року його вже вдруге обрали Генеральним секретарем Єпископської Конференції Білорусі.
Новини зі світу 11:00 Четвер 0 164 Папа хотів, щоб цей лист прочитали всі священики та семінаристи Папа Франциск отримав листа зі свідченням особи, що в дитинстві постраждала від зловживань з боку священика. Зворушений прочитаним, він доручив кардиналові Шонові О’Меллі ознайомити з його змістом священиків і семінаристів.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.