Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 3 серпня, понеділок
18:25 Неділя 0 378
2-08-2020, 18:25

Літургія на кожен день, 3 серпня, понеділок

(зел) Понеділок XVIII звичайного тижня
Місце, де присутній Ісус Христос, не є пустим. Душа, сповнена Святого Духа, не є порожня. Тіло, яке піддане волі Отця, не є марним. Хоча в очах сповідників комфортного міщанства дружба з Богом є безглуздям, проте найменша річ, принесена і віддана в довірі Ісусові, стає вічним надбанням.

АНТИФОН НА ВХІД
О Боже, рятуй мене, * о Господи, мені на допомогу поспіши! * Ти – моя поміч і мій визволитель, * о Господи, не забарися!

КОЛЕКТА
Всемогутній  Боже,  допомагай  своїм вірним † і яви одвічну доброту молільникам, котрі  прославляють Тебе як Творця і Господа; * віднови дароване їм життя і відновлене – збережи. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Єр 28, 1-17
Читання з Книги пророка Єремії.
На початку панування царя Седекії, юдейського царя, на четвертому році, у місяці п’ятому, промовив до мене пророк Ананія, син Аззура, з Гівеону, в домі Господньому, при священиках та при всім народі: «Так го­ворить Господь Воїнств, Бог Ізраїля: “Розіб’ю ярмо вави­лонського царя! Через два роки поверну у це місце все начиння Господнього дому, що забрав Навуходоносор, вавилонський цар, із цього місця й переніс у Вавилон. Та й юдейського царя Єхонію, сина Йоакима, і всіх юдей­ських полонених, яких забрали у Вавилон, поверну у це місце, – слово Господнє, – бо Я розіб’ю ярмо вавилонського царя”». І відповів пророк Єремія до пророка Ананії при свя­щениках і при всьому народі, що стояли в домі Господ­нім. І сказав пророк Єремія: «Нехай дійсно так станеть­ся! Нехай так учинить Господь, нехай Господь справдить твої слова, які ти прорік, й нехай поверне у це місце по­суд Господнього дому й усіх полонених з Вавилону! Од­нак же вислухай добре оце слово, що я скажу при тобі й при всіх людях: Ті пророки, які виступали поперед мене й поперед тебе з давніх-давен, пророкували супро­ти сильних країн і великих царств війну, нещастя й по­шесть. Що ж до пророка, що віщує мир, то тільки, коли слово його справджувалось, визнавали його за пророка, якого справді послав Господь». Тоді пророк Ананія зняв з шиї ярмо у пророка Єремії та й поламав його. І промовив Ананія при всіх людях: «Так говорить Господь: “Ось так за два роки Я розіб’ю ярмо Навуходоносора, вавилонського царя, на шиї в усіх народів”!» І пішов пророк Єремія своєю дорогою. Після того, як пророк Ананія поламав ярмо з шиї Єремії, надійшло таке слово Господнє до Єремії: «Іди й скажи Ананії: Так говорить Господь: “Ти поламав ярмо дерев’яне, а замість нього Я зроблю ярмо залізне”. Так бо говорить Господь Сил, Бог Ізраїля: “Я накладу залізне ярмо на шиї цим народам, щоб служили Навуходоносо­ру, вавилонському цареві, і вони служитимуть йому. На­віть польового звіра Я передам йому”». І сказав пророк Єремія до пророка Ананії: «Слухай лишень, Ананіє: Господь не посилав тебе, і ти підводиш цей народ покладатись на неправду. Тому так говорить Го­сподь: “Ось Я викину тебе з землі; ще цього року вмреш, бо ти говорив віроломство всупереч Господу”». І справді помер пророк Ананія того ж року, сьомого місяця. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 119, 29 і 43. 79-80. 95 і 102
Присудів Твоїх навчи мене, Боже.
Відверни від мене шлях неправди, – *
помилуй мене за Твоїм законом.
І слово правди з моїх уст не відніми назавжди, *
бо на Твої присуди я поклався.
Хай навернуться до мене ті, які Тебе бояться, – *
вони свідчення Твої спізнають.
Нехай серце моє буде непорочним у Твоїх настановах, *
щоб я не застидався.
Мене підстерігають грішники, аби мене погубити, *
а я зрозумів Твої свідчення, Боже.
Від Твоїх присудів я не ухиляюсь, *
бо Ти мене навчаєш.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Мт 4, 4б
Алілуя, алілуя, алілуя.
Не самим хлібом житиме людина,
але кожним словом, що виходить з уст Божих.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 14, 22-36
† Читання святого Євангелія від Матея.
Пі сля того як люди наситилися, Ісус звелів своїм уч­ням сісти в човна й плисти раніше за Нього на інший бік, а Він тим часом відпустить людей. Відпустивши народ, піднявся сам на гору, щоб молитися. Як настав вечір, Він залишався там на самоті. Човен уже був багато стадій від землі; його кидали хвилі, бо дув супротивний вітер. У четверту сторожу ночі Ісус попрямував до них, ідучи по морю. А учні, по­бачивши, що Він іде по морю, жахнулися, кажучи, що це привид, і зі страху закричали. Зараз же сказав їм Ісус: «Відваги, це Я, не бійтеся!» Петро, озвавшись до Нього, сказав: «Господи, коли це Ти, накажи, щоб я пройшов до Тебе по воді!» Він же сказав: «Іди!» І, вийшовши з човна, Петро пішов по воді, і йшов до Ісуса. Та, побачивши, що вітер сильний, злякався, почав тонути і закричав, гукаючи: «Господи, спаси мене!» І зараз Ісус, простягнувши руку, схопив його та й каже йому: «Маловірний, чому ти засумнівався?» Коли вони увійшли до човна, вітер стих. А ті, які  були в човні, поклонилися Йому, кажучи: «Ти насправді є Бо­жий Син!» Перепливши, ступили на землю Генісаретську. Впізнавши Його, люди цієї місцевості сповістили всю околицю, принесли до Нього всіх хворих і благали Його, щоб тільки доторкнутися до краю Його одягу; і ті, хто доторкався, – одужували. Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Сотворивши людину, Господь не забуває про неї, а піклується про її душу і тіло; з довірою просімо Його про все, що нам потрібно для гі дного і спокі йного життя:
1. Молімося за святу Церкву, щоб вона ніколи й ніде не за­бувала про бідних, хворих і тих, кому потрібна допомога.
2. Молімося за Організацію Об’єднаних Націй, щоб вона докладала всіх зусиль, щоб уникнути голоду на землі.
3. Молімося за самотніх і тих, які не можуть працювати, щоб ближні не залишали їх без допомоги.
4. Молімося за дітей із заможних родин, щоби батьки вихо­вували їх працьовитими, ввічливими та здатними на само­зречення.
5. Молімося за померлих, щоб Господь обдарував їх повно­тою радості у Небесному Царстві.
6. Молімося за нас самих, щоб, споживаючи хліб Тіла Гос­поднього, ми завжди були відкриті на потреби наших ближніх.
Господи, Ти чудесно нагодував хлібом голодних; вчини, щоб ми, поділившись із ближніми земними благами, заслужили благодать отримати вічні. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ

Просимо, Господи: благоволи освятити ці дари † і, прийнявши приношення духовної жертви, * вчини, щоб ми самі стали віковічним даром для Тебе. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Господи, Ти зсилав хліб готовий з неба, без утоми, * що міг був дати всяку насолоду, підхожий усякому смакові.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Боже, наш Отче, оточуй постійною опікою усіх, кого зміцнюєш Твоїм небесним таїнством; † не відмовляй їм у своїй допомозі * і удостой їх вічного спасіння. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.