Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Молитовне стояння ВРЦіРО біля костелу св. Миколая
17:00 Четвер 0 879
9-09-2021, 17:00

Молитовне стояння ВРЦіРО біля костелу св. Миколая

Всеукраїнська Рада Церков і Релігійних Організацій заявила, що костел св. Миколая в Києві має бути переданий у постійне безоплатне користування католицькій громаді.
Про це йдеться у спеціальній заяві ВРЦіРО, яку представники різних віросповідань і конфесій оприлюднили 9 вересня 2021 року перед храмом св. Миколая в Києві.

О 13:00 перед цим храмом у Києві зібралися члени ВРЦіРО на спільне молитовне стояння разом із вірянами парафії св. Миколая.

Після привітання єпископа Віталія Кривицького SDB представник парафії Надія Петрик-Серадзька коротко розповіла про історію храму св. Миколая в Києві, після чого представник Головуючого ВРЦіРО о. Олекса Петрів зачитав заяву, у якій Рада Церков нагадує, що повернення костелу вірянам передбачене Указом Президента України № 329 від 18.08.2020 року та розпорядженням Кабінету Міністрів України № 1203-р від 16.09.2020 року.

“Розуміємо, що рішення щодо передачі церковної споруди та організація нового мистецького простору потребує відваги та сильної волі до змін, одначе, це здійснити настав час,” – наголосила ВРЦіРО.

Опісля єпископ Маркус Оганесян від Вірменської Апостольської Церкви прочитав вірменською мовою молитву про єдність християн, згодом єпископ християнської євангельської Церкви Леонід Падун нагадав, що їхня спільнота цілковито підтримує повернення храму релігійній громаді св. Миколая та молиться про це. Анатолій Райчинець, заступник генерального секретаря Українського біблійного товариства, також долучився до цього молитовного стояння за справедливе рішення, наголошуючи, що ще не було Радянського Союзу, а цей храм спорудили з конкретною метою – для поклоніння Богові та звершення богослужінь.  

Свою підтримку щодо повернення храму святого Миколая католицькій громаді висловив Рустам Гафурі, заступник Голови Духовного управління мусульман України.

На завершення стояння о. Павло Вишковський ОМІ, настоятель Делегатури Місіонерів Облатів Марії Непорочної, подякував прибулим представниками ВРЦіРО та тим її членам, що через різні обставини не змогли взяти участь у цьому стоянні, а також присутнім парафіянам та людям доброї волі, зазначаючи, що вчора був «молитовний сніданок», а цього дня – «молитовний обід» у такій благій справі.

Наступного разу релігійні діячі зберуться в суботу, 11 вересня 2021 року, о 18:00, у кінотеатрі «Київська Русь» на прем’єрі художнього фільму «Вірити».

Нижче повний текст Заяви ВРЦіРО:

Заява Всеукраїнської Ради Церков і Релігійних Організацій щодо ситуації з костелом св. Миколая Римсько-Католицької Церкви в Києві

Зі стурбованістю спостерігаємо за подіями, які відбуваються навколо питання повернення костелу св. Миколая римсько-католицькій парафії у Києві.

Загальновідомо, що згідно з Указом Президента України № 329 від 18.08.2020 р. та розпорядження Кабінету Міністрів України № 1203-р від 16.09.2020 р. храм св. Миколая мав бути переданий в постійне безоплатне користування католицькій громаді.

Ми співчуваємо Національному будинку органної та камерної музики з приводу втрати цінного інструменту та концертного майданчику. Ми також поділяємо смуток римсько-католицької парафії, яка втратила можливість провадити тепер богослужіння у своєму храмі.

Оскільки ще попередні Президенти України, очільники Уряду та Міністри Культури обіцяли вирішити це питання шляхом побудови нового відповідного приміщення для творчих колективів, то вважаємо, що виникла ситуація, крім трагічної складової, має також шанс виправлення негараздів минулого, встановлення справедливості щодо релігійної спільноти, а також можливість повноцінного подальшого розвитку для діячів культури у нових, сучасних і відповідних для цього умовах.

Розуміємо, що рішення щодо передачі церковної споруди та організація нового мистецького простору потребує відваги та сильної волі до змін, одначе це здійснити настав час. Сподіваємося, що дійде до спільного порозуміння та співпраці працівників культури з релігійною спільнотою, оскільки це єдиний правильний шлях, побудований на справедливості, взаємоповазі та творчому оптимізмі.

9 вересня 2021 р., Київ 
Новини з України 11:00 Вівторок 0 72 Відбулось паломництво до Божої Матері Зцілення Хворих 2 липня 2002 року, в архідієцезіальний День молитви за хворих та працівників служби охорони здоров’я, відбулося ІІ паломництво до санктуарію Божої Матері Зцілення Хворих, що у Тартакові на Львівщині.Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.