Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 30 липня, п'ятниця
19:01 Четвер 0 249
29-07-2021, 19:01

Літургія на кожен день, 30 липня, п'ятниця

(зел) П’ятниця XVII тижня Звичайного періоду
Приземлені люди зазвичай не бачать духовних скарбів і не відають, що буде найважливішим наприкінці їхнього життя. Яка ж проникливість і чистота серця потрібні для того, щоби в Ісусі та Марії побачити найбільш видатних і талановитих людей! Проте той, хто оцінить божественність Ісуса та найвищу святість Марії, стане свідком надзвичайних чудес.
Або: (біл) Довільний спомин св. ПЕТРА ХРИЗОЛОГА, єпископа і Вчителя Церкви
Святий Петро Хризолог народився близько 380 року. Став архієпископом Равенни, що була тоді столицею Західної імперії. Бувши ревним пастирем і відомим проповідником, він словом і пером зміцнював віру свого люду. Помер 30 липня 450 року.
Спільні Меси: про Вчителів Церкви

АНТИФОН НА ВХІД
Бог є у святім своїм житлі. * Бог оселює разом у домі. * Він дає народові потугу й силу.

КОЛЕКТА
Боже, Ти захищаєш усіх, хто Тобі довіряє; без Тебе нічого немає ані міцного, ані святого; † примнож над нами своє милосердя, щоб ми під Твої м проводом і керівництвом так користувалися минущими благами, * щоб заслужити на успадкування благ небесних. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Боже, Ти вчинив святого Петра Хризолога, єпископа, видатним пропові дником Твого Втіленого Слова; † вчини, щоб ми за його заступництвом завжди роздумували в серцях над Твоїми тайнами спасіння * і вірно свідчили про них усім своїм життям. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Лев 23, 1. 4-11. 15-16. 27. 34б-37
Читання з Книги Левіт.
Господь сказав Мойсеєві: «Ось свята Господні, святі зібрання, що їх скликатимете в свій час. Першого місяця, чотирнадцятого дня місяця, над вечір, – Пасха Господня. А п’ятнадцятого дня того ж місяця – свято Опрісноків на честь Господа; сім день їстимете опрісноки. Першого дня буде у вас святе зібрання, ніякої тяжкої роботи не робитимете. Сім днів приноситимете вогняні жертви Го­споду, а сьомого дня буде святе зібрання; ніякої тяжкої роботи не робитимете». І сказав Господь до Мойсея: «Промов до синів Ізраїля і скажи їм: “Як увійдете в землю, яку Я вам дам, і там жатимете жниво, то принесете сніп, первоплід ваших жнив, священикові, а він підніме його перед Господом, щоб зробити вас угодними Йому; принесе він його дру­гого дня після суботи. Від першого дня після суботи, тобто від дня, коли принесете як коливальну жертву снопа, полічите собі сім повних тижнів, і полічивши аж до першого дня після сьомої суботи п’ятдесят днів, принесете нове приношен­ня Господу. Десятий день сьомого місяця буде Днем Спокутуван­ня; святе зібрання буде у вас, ви будете печалити душу вашу й приносити вогняні жертви Господу. П’ятнадцятого дня цього сьомого місяця – свято На­метів, сім днів, на честь Господа. Першого дня буде святе зібрання. Ніякої тяжкої роботи не робитимете. Сім днів приноситимете вогняні жертви Господу; восьмого дня буде у вас святе зібрання, і приноситимете вогняні жертви Господу; це врочисте зібрання; ніякої тяжкої роботи не робитимете. Ось такі свята Господні, що в них скликатимете святі зібрання, щоб приносити вогняні жертви Господу, та всепалення, приношен- ня, кров’яну жертву і питну жертву, кожну в свій день”». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 81, 3-4. 5-6аб. 10-11аб
Співайте Богу, нашій допомозі
Заспівайте пісню, заграйте на тимпані, *
на милозвучному псалтирі з арфою.
Затрубіть у ріг при настанні місяця нового, – *
в повний місяць, в день нашого свята.
Адже це закон для Ізраїля *
і вирок від Бога Якова.
Він встановив це як свідчення в Йосифі, *
коли з Єгипетської землі той виходив.
В тебе не буде чужого бога, – *
ти не поклонятимешся чужому богу!
Бо Я є твій Господь Бог, *
який з Єгипетської землі тебе вивів.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. 1 Пт 1, 25
Алілуя, алілуя, алілуя.
Слово Господнє перебуває вічно!
А це те Слово Євангелія, яке вам сповіщене.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 13, 54-58
† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу, прийшовши на свою батьківщину, Ісус на­вчав їх у їхній синагозі, так що дивувалися вони й го­ворили: «Звідки в Нього ця мудрість і чудеса? Хіба Він не син теслі? Хіба не Його мати зветься Марією, а брати Його – Яків, Йосиф, Симон і Юда? Хіба Його сестри не всі між нами? Тож звідки у Нього це все?» І вони споку­шалися через Нього. Ісус же сказав їм: «Пророк не буває без пошани, – хіба тільки на своїй батьківщині та у своєму домі». І не зро­бив там багатьох чудес через їхнє невірство. Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Співвітчизники не повірили Христові і не прийняли Його; тож просімо у Нього благодаті і стинної віри, щоб ми удостоїлися Його милостей:
1. Молімося за святу Церкву, щоб вона вільно могла пропо­відувати Христове Євангеліє по всьому світі.
2. Молімося за чернечі ордени, щоб вони святістю життя і лю­бо- в’ю до ближнього були світочами духовності для сучас­ного світу.
3. Молімося за батьків, щоб вони не нехтували обов’язком навчати своїх дітей істин віри.
4. Молімося за благодать навернення для всіх, хто свідомо залишив Церкву.
5. Молімося за всіх померлих, щоб Господь відкрив перед ни­ми брами свого Царства.
6. Молімося за нас самих, щоб ми, беручи участь у Євха­ристії, зростали з дня на день у святості та Божих чеснотах.
Господи Ісусе, Ти заради нашого спасіння терпі в страждання і прийняв смерть на хресті, помилуй усіх нас і допоможи свої­ми благодатями. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, прийми дари, які з Твоєї доброти ми Тобі приносимо, † щоб силою Твоєї благодаті ця священна тайна освятила наше земне життя * і привела нас до вічної радості. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Благослови, душе моя, Господа * і не забувай усіх добродійств Його ніколи. (Пс 103 (102), 2)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи, наш Боже, ми спожили божественне таїнство – вічний спомин страстей Твого Сина; † вчини, щоб приніс нам спасіння цей дар, * який Христос дарував нам у своїй невимовній любові. Котрий живе і царює навіки вічні.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.