Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 31 липня, п'ятниця
19:00 Четвер 0 262
30-07-2020, 19:00

Літургія на кожен день, 31 липня, п'ятниця

Приземлені люди зазвичай не бачать духовних скарбів і не відають, що буде найважливішим наприкінці їхнього життя. Яка ж проникливість і чистота серця потрібні для того, щоби в Ісусі та Марії побачити найбільш видатних і талановитих людей! Проте той, хто оцінить божественність Ісуса та найвищу святість Марії, стане свідком надзвичайних чудес.
СВ. ІГНАТІЯ ЛОЙОЛИ, пресвітера (біл) Обов’язковий спомин
Святий Ігнатій народився у 1491 році в країні басків. До 30-ти років вів вільне лицарське життя. Час одужання після важкого поранення став для нього часом благодаті. Після одужання він повісив перед чудотворною іконою Божої Матері в бенедиктинському абатстві Монсерра свою зброю і зайнявся самітними роздумами у гроті. Саме тут, опираючись на працю абата Гарсія де Кіснеро “Вправи духовного життя”, написав відомі “Духовні вправи”. Щоб стати священиком, він навчався у Барселоні, Алкалі, Саламанці і, нарешті, у Парижі. Там у 1534 році разом з шістьма друзями він започаткував новий орден під назвою Ісусове Товариство. Св. Ігнатій керував орденом до дня смерті, яка настала 31 липня 1556 року.

АНТИФОН НА ВХІД
Перед Іменем Ісуса нехай всяке коліно приклониться * на небі, на землі й під землею, * і усіма мовами нехай сповідується, * що Ісус Христос є Господь на славу Бога Отця.

КОЛЕКТА
Боже, Ти у своїй Церкві воздвигнув святого Ігнатія для ще більшого поширення слави Твого Імені; † вчини, щоб ми, з його допомогою і за його прикладом змагаючись на землі, * отримали з ним вінець слави у небі. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Єр 26, 1-9
Читання з Книги пророка Єремії.
На початку царювання юдейського царя Йоакима, сина Йосії, надійшло таке слово від Господа: «Так гово­рить Господь: “Стань на подвір’ї Господнього дому й про­мов до всіх міст юдейських, що приходять поклонитися у Господньому домі, всі слова, що повелю тобі сказати їм; не пропусти ні слова. Може, послухають та й зверне ко­жен від своєї лихої дороги, і тоді Я передумаю робити те лихо, яке хотів був наслати на них за лихі їхні вчинки”. Говори до них: “Так каже Господь: Якщо ви не послухаєте Мене, щоб ходити в Моїм законі, який Я поставив перед вами, щоб слухати слів слуг Моїх пророків, яких Я раз-у-раз до вас невпинно посилаю, дарма, що ви їх не слу­хаєте, – то Я з домом цим учиню, як із Шіло, а місто це віддам на прокляття усім народам землі”». Священики, пророки й увесь народ чули, як Єремія говорив ці слова в Господньому домі. Коли ж Єремія закінчив говорити все те, що Господь звелів йому ска­зати до всього народу, вхопили його священики, проро­ки й увесь народ і кричали: «Мусиш померти! Навіщо ти пророкуєш Ім’ям Господнім, мовляв, із домом цим ста­неться те, що з Шіло, а місто це спустіє, збезлюдніє?» І зібрався увесь народ у домі Господнім на Єремію. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ

Пс 69, 5. 8-10. 14
Почуй мій голос в своїм милосерді.
Тих, які невідомо за що мене ненавидять, *
стало більше, ніж волосин на голові в мене.
Набралися сили мої вороги, †
які мене переслідують безпідставно. *
Чи ж те, чого не крав я, маю повернути?
Я за Тебе переніс зневагу, †
соромом покрилося моє обличчя. *
Чужим для моїх братів я став, – †
чужинцем для синів матері моєї.
Адже ревність до Твого дому мене поїдає, *
на мене впали зневаги тих, які Тебе зневажають.
Але я зі своєю молитвою до Тебе, Господи, прибігаю *
у час ласки, о Боже!
Вислухай мене у великому Твоєму милосерді, *
у правді Твого спасіння.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. 1 Пт 1, 25
Алілуя, алілуя, алілуя.
Слово Господнє перебуває вічно!
А це те Слово Євангелія, яке вам сповіщене.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 13, 54-58
† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу, прийшовши на свою батьківщину, Ісус на­вчав їх у їхній синагозі, так що дивувалися вони й го­ворили: «Звідки в Нього ця мудрість і чудеса? Хіба Він не син теслі? Хіба не Його мати зветься Марією, а брати Його – Яків, Йосиф, Симон і Юда? Хіба Його сестри не всі між нами? Тож звідки у Нього це все?» І вони споку­шалися через Нього. Ісус же сказав їм: «Пророк не буває без пошани, – хіба тільки на своїй батьківщині та у своєму домі». І не зро­бив там багатьох чудес через їхнє невірство. Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
У день, коли ми вшановуємо святого Ігнатія Лойолу, засновника Ордену Єзуїтів, смиренно просімо у Господа благодатей, потрібних нам для ревного і витривалого служі ння Богові та ближнім:
1. Молімося за Святішого Отця, нехай його надзвичайна ревність у служінні Богові та людям наближає всім Христа.
2. Молімося за священиків і монахів, нехай вони будуть вірними обітам, які склали перед самим Господом, і ревно ведуть довірену їм паству до спасіння.
3. Молімося за заступництвом св.Ігнатія, покровителя реколекцій, про натхнення Святого Духа для тих, хто їх проголошує, та плідну участь для реколектантів.
4. Молімося за нові покликання до служіння Господу у священицькому та монашому сані.
5. Молімося за наших померлих братів і сестер, щоб Господь простив їхні гріхи і прийняв у свої батьківські обійми.
6. Молімося за нас самих, щоб ми були готовими працювати всюди, куди скерує нас воля Всевишнього.
Боже, вислухай наші смиренні благання і вчини милостиво, щоб ми нашою працею укріплювали віру та побожність у людських серцях, так, як святий Ігнатій своєю діяльністю укріпив святу Церкву. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи Боже, прийми з прихильністю дари, принесені Тобі у день спомину святого Ігнатія, † і вчини, щоб пресвяті тайни, які  Ти вчинив джерелом усякої святості, * також і нас освятили в істині. Через Христа, Господа нашого.

Префація про святих № 35.

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Сказав Господь: “Вогонь прийшов Я кинути на землю – * і як Я прагну, щоб він вже розгорівся!”

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи, вдячні за святого Ігнатія, ми принесли Тобі жертву возвеличення; * нехай вона приведе нас до вічного прославлення Твоєї величі. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий