Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 28 липня, середа
19:01 Вівторок 0 259
27-07-2021, 19:01

Літургія на кожен день, 28 липня, середа

Де є Царство Небесне? Ісус однозначно говорить: Боже Царство посеред вас (Лк 17,21). Що значить знайти це царство? Значить увійти вслід за Ісусом у події власного життя, можливо, болючі й тяжкі. Чому? Бо правда Царства Божого об’являється у Добрій Новині: Бог ніколи тебе не покидає, але завжди виходив тобі назустріч як милосердний Отець, навіть тоді, коли ти Його зрадив і прогайнував усі Його дари.
СВ. ВОЛОДИМИРА (біл) Обов’язковий спомин
Св. Володимир Великий, син князя Святослава, з 980 року князь київський. Прийняв Хрещення у 988 році і охрестив всі племена свого князівства, за що його названо “Хрестителем Русі”, а східна традиція називає його також рівноапостольним. Св. Володимир помер у 1015 році.

АНТИФОН НА ВХІД
Раді є праведний у Господі, до Нього прибігає; * всі праві серцем веселяться. (Пс 64 (63), 11)

КОЛЕКТА
Боже, тільки Ти святий і без Тебе ніхто не може бути добрий; † вчини, щоб за заступництвом святого Володимира ми жили істинно християнським життям * і могли оглядати Твою славу в небі. Через Господа на- шого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Вих 34, 29-35
Читання з Книги Вихід.
І сталось, як сходив Мойсей із Синай-гори, а обидві таблиці Свідоцтва були в руці його, як сходив з гори, не знав він, що променіє шкіра його обличчя, внаслідок роз­мови з Господом. Бачили Аарон і всі сини Ізраїля Мой­сея, аж ось шкіра його обличчя променіє; і боялися вони приступити до нього. Та Мойсей покликав їх. Тоді Аарон і всі старшини громади повернулись до нього, й він роз­мовляв з ними. А потім приступили й усі сини Ізраїля; і заповідав він їм усе, про що говорив йому Господь на Синай-горі. Скінчивши ж говорити з ними, закривав він лице собі покривалом. Як же приходив Мойсей перед обличчя Господа, щоб розмовляти з Ним, здіймав покривало, аж поки не вихо­див; а як виходив, оповідав синам Ізраїля, що було на­казано йому. Сини Ізраїля бачили обличчя Мойсея, що сяяла шкіра Мойсеєвого обличчя; і спускав він знову по­кривало на лице собі, поки не входив розмовляти з Го­сподом. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 99, 5-6. 7-8а. 8бв-9
Ти найсвятіший, Господи, наш Боже.
Вознесіть Господа, нашого Бога, †
і підніжжю Його ніг поклоніться, *
бо святий Він!
Мойсей і Аарон між Його священиками, †
а Самуїл – серед тих, які Його Ім’я прикликають. *
Вони кликали до Господа, – і Він відповідав їм.
Він промовляв до них із стовпа хмарового. *
Вони дотримувалися Його свідчень †
і заповідей, які Він дав їм.
Господи, наш Боже, *
Ти відповідав їм, Боже.
Ти бував до них милосердний, *
але відплачував за їхні провини.
Звеличуйте Господа, нашого Бога, †
на Його святій горі поклоняйтесь, *
бо святий – Господь, наш Бог.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Йн 15, 15б
Алілуя, алілуя, алілуя.
Вас назвав Я друзями,
оскільки сказав вам усе, що почув від Отця Мого.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 13, 44-46
† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу Ісус сказав до натовпів: «Царство Небесне подібне до скарбу, схованого в полі, який людина, знайшовши, ховає і з тієї радості йде та продає все, що має, й купує те поле. Ще Царство Небесне подібне до людини – до купця, який шукає гарних перлин; знайшовши одну дорогоцін­ну перлину, іде, продає все, що має, і купує її». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Князь Володимир, хреститель України-Русі, приніс на наші землі світло Христової віри; тож просімо Господа за його заступництвом:
1. Молімося за святу Церкву, щоб вона безустанно збагачувалася новими сповідниками Христа.
2. Молімося за віруючих Православної Церкви – наших братів по вірі, які теж моляться до Бога за заступництвом святого Володимира, щоб Господь обдарував їх своїми благодатями.
3. Молімося за керівників нашої держави, щоб вони дбали не тільки про матеріальний добробут країни, але й про духовний поступ українського народу.
4. Молімося за місіонерів та проповідників, щоб вони ревно несли світло Христової істини всім народам.
5. Молімося за померлих, які страждали за віру, щоб Господь винагородив їхню стійкість вічним щастям у Небесному Царстві.
6. Молімося за нас самих, щоб ми, дякуючи Господу за дар віри, зростали у святості та чеснотах.
Боже, Твій слуга, святий князь Володимир, привів до Тебе наш народ, тож просимо Тебе: благослови Україну і, за заступництвом наших небесних покровителів, обдаровуй нас своїми благодатями. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Всемогутній Боже, просимо Тебе, щоб жертва, яку ми смиренно складаємо для вшанування Твоїх Святих, * сподобалася Тобі й очистила наші душі та тіла. Через Христа, Господа нашого.

Префація про святих № 35

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Хто служить Мені, хай іде слідом за Мною: * і де Я, там і слуга Мій буде. (Йн 12, 26)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Всемогутній Боже, в день народження для неба святого Володимира ми були поживлені святими тайнами; † вчини, щоб ми у вічності отримали плоди благодаті, * якою Ти нас обдаровуєш. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.