Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 28 липня, вівторок
19:04 Понеділок 0 697
27-07-2020, 19:04

Літургія на кожен день, 28 липня, вівторок

Ми, люди, дуже страждаємо тоді, коли на нас падають гріхи та несправедливості інших. Особливо боляче це тоді, коли це приходить від найближчих – родичів та друзів. Тоді ми стаємо перед спокусою: осуджувати таких неприятелів і стверджувати, що вони погані? А у ситуаціях граничних – думаємо, що ці люди є демонами. Господь Ісус пояснює, що дійсно є сини Царства Божого і сини лукавого. І перші, і другі є плодом посіяного слова. Проте, прислухаймося сьогодні уважно до слів Євангелія, аби пізнати який сіяч сіє зерно добре, а який зле.
СВ. ВОЛОДИМИРА (біл) Обов’язковий спомин
Св. Володимир Великий, син князя Святослава, з 980 року князь київський. Прийняв Хрещення у 988 році і охрестив всі племена свого князівства, за що його названо “Хрестителем Русі”, а східна традиція називає його також рівноапостольним. Св. Володимир помер у 1015 році.

АНТИФОН НА ВХІД
Раді є праведний у Господі, до Нього прибігає; * всі праві серцем веселяться. (Пс 64 (63), 11)

КОЛЕКТА
Боже, тільки Ти святий і без Тебе ніхто не може бути добрий; † вчини, щоб за заступництвом святого Володимира ми жили істинно християнським життям * і могли оглядати Твою славу в небі. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Єр 14, 17-22
Читання з Книги пророка Єремії.
Хай мої очі проливають сльози день і ніч без упину, бо тяжке нещастя спіткало дівицю, дочку мого народу, вельми болюча рана. Вийду у поле, аж ось мечем побиті; увійду у місто – аж тут жах голоднечі. Навіть пророк та священик блукають по країні безпорадні. Хіба ж Ти зовсім відкинув Юду? Хіба душа Твоя гидує Сіоном? Чому побив Ти нас так, що нема нам і ліків? Ми ждали миру, та добра немає; ми ждали часу зцілення, аж ось тривога. Ми знаємо, Господи, нашу безбожність, провини батьків наших, бо ми згрішили перед Тобою. Не відкидай нас, Імені Твого ради; не зневажай престолу величі Твоєї. Згадай, не розривай союзу Твого з нами. Чи ж є між марними ідолами язичників такі, що б дощ спускали? Чи ж небо дає зливу? Чи ж то не Ти, о Господи, Боже наш, на якого ми уповаємо? Адже Ти твориш усе те! Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 79, 8-9а. 9бв і 11. 13
Звільни нас, Боже, ради свого Ймення.
Не нагадуй нам про гріхи предків наших. *
Нехай якнайшвидше піде попереду нас Твоє милосердя, †
бо ми стали надто нужденні.
Поможи нам, Боже, наш Спасителю, *
задля слави Імені Твого.
Визволи нас і прости гріхи наші задля Імені Твого. *
Нехай дійде до Тебе волання в’язнів!
Могутністю свого рамена *
захисти синів, над якими тяжіє вирок смерті.
Ми ж – Твій народ, Боже, *
вівці Твого пасовиська;
будемо навіки Тебе прославляти, *
з покоління в покоління Твою хвалу сповіщати.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Алілуя, алілуя, алілуя.
Зерно – це Слово Боже, а сіяч – Христос;
кожен, хто Його знайде, житиме повіки.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 13, 36-43
† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу, відпустивши натовп, Ісус прийшов у дім. І підійшли до Нього учні Його, кажучи: «Роз’ясни нам притчу про плeвели на полі». Він же, відповідаючи, сказав: «Той, хто сі є добре насіння, – це Син Людський, а поле – це світ; добре ж насіння – це сини Царства; плeвели – це сини лукавого; ворог, що їх посіяв, – це диявол; жнива – це кінець віку, а женці  – це ангели. О тже, як збирають плeвели і палять у вогні, так буде при кінці віку: Син Людський пошле своїх ангелів, і вони зберуть з Його Царства всі нагоди до спотикання й тих, хто чинить беззаконня, і вкинуть їх у вогняну піч; там буде плач і скрегіт зубів. Тоді  праведники засяють, як сонце, в Царстві Отця свого. Хто має вуха, нехай слухає». Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Князь Володимир, хреститель України-Русі, приніс на наші землі світло Христової віри; тож просімо Господа за його заступництвом:
1. Молімося за святу Церкву, щоб вона безустанно збагачувалася новими сповідниками Христа.
2. Молімося за віруючих Православної Церкви – наших братів по вірі, які теж моляться до Бога за заступництвом святого Володимира, щоб Господь обдарував їх своїми благодатями.
3. Молімося за керівників нашої держави, щоб вони дбали не тільки про матеріальний добробут країни, але й про духовний поступ українського народу.
4. Молімося за місіонерів та проповідників, щоб вони ревно несли світло Христової істини всім народам.
5. Молімося за померлих, які страждали за віру, щоб Господь винагородив їхню стійкість вічним щастям у Небесному Царстві.
6. Молімося за нас самих, щоб ми, дякуючи Господу за дар віри, зростали у святості та чеснотах.
Боже, Твій слуга, святий князь Володимир, привів до Тебе наш народ, тож просимо Тебе: благослови Україну і, за заступництвом наших небесних покровителів, обдаровуй нас своїми благодатями. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Всемогутній Боже, просимо Тебе, щоб жертва, яку ми смиренно складаємо для вшанування Твоїх Святих, * сподобалася Тобі  й очистила наші душі та тіла. Через Христа, Господа нашого.

Префація про святих № 35

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Хто служить Мені, хай іде слі дом за Мною: * і де Я, там і слуга Мій буде. (Йн 12, 26)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Всемогутній Боже, в день народження для неба святого Володимира ми були поживлені святими тайнами; † вчини, щоб ми у вічності отримали плоди благодаті, * якою Ти нас обдаровуєш. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.