Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 11 травня, вівторок
19:01 Понеділок 0 293
10-05-2021, 19:01

Літургія на кожен день, 11 травня, вівторок

(біл) Вівторок VI Великоднього тижня (День молитви про освячення людської праці)
Христос ставить перед нами необхідність вибору , що нам не дуже подобається. У наших очікуваннях нам більше подобається фізична, конкретна й матеріальна присутність  Христа. Тому засмучує нас звістка про необ- хідність Його відходу. Ми ще не знаємо, як діє Святий Дух. Нам важко уявити себе тими, які за допомогою Духа реалізують любов, яка робить Ісуса присутнім. Ось чому ми боїмося і сумуємо.

АНТИФОН НА ВХІД
Радуймося і веселімося * і віддаймо славу Богу, * бо воцарився Господь, Бог наш, Вседержитель. * Алілуя.

КОЛЕКТА:
Всемогутній, ві чний Боже, вчини, * щоб ми воістину отримали частку в воскресінні Христа, Твого Сина. Котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Діян 16, 22-34
Читання з Діянь Апостолів.
Тими днями юрба филипійців постала на Павла і Силу, а начальники, подерши на них одяг, наказали бити їх палицями. Тож завдавши їм багато побоїв, посадили у в’язницю, давши наказ в’язничному сторожеві пильно їх охороняти. Він, діставши такий наказ, засадив їх до внутрішньої темниці й забив їхні ноги в дере- в’яні колодки. Опівночі Павло й Сила, молячись, співали Богу гімни, а в’язні слухали їх. Раптом стався великий землетрус, аж порушилися підвалини в’язниці; враз повідчинялися всі двері, і з усіх поспадали кайдани. А коли прокинувся сторож в’язниці й побачив, що двері в’язниці відчинено, витягнув меча і хотів себе вбити, думаючи, що в’язні повтікали. Та Павло закричав сильним голосом, гукаючи: «Не заподій собі ніякого зла, бо всі ми тут!» Той, попросивши світла, вскочив і, тремтячи, припав до ніг Павла та Сили, і вивівши їх назовні, запитав: «Панове, що потрібно мені робити, аби спастися?» А вони сказали: «Увіруй в Господа Ісуса – і спасешся ти та твій дім!» І говорили йому Господнє Слово й усім, хто був в його домі. І забравши їх тієї ж пори ночі, обмив їх від побоїв і тут же охрестився сам і всі його домашні. Завівши їх у дім, подав трапезу і звеселився з усім своїм домом, що повірив у Бога. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 138, 1-2а. 2бв-3. 7в-8
Мене спасає міць десниці Бога.
Прославлятиму Тебе від усього мого серця, *
бо Ти вислухав слова уст моїх, Боже.
Перед ангелами буду Тобі співати, *
поклонюся до Твого святого храму.
І прославлю Твоє Ім’я за Твою милість і Твою правду, *
бо Ти звеличив понад усі імена своє слово.
Того дня, коли я закличу до Тебе, Ти до мене відізвися: *
Ти наділиш силою мою душу.
Ти спасеш мене правицею своєю. *
Господь розплатиться за мене!
Господи, навіки Твоя милість; *
не покинь рук своїх діло!

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Йн 16,  7. 13
Алілуя, алілуя, алілуя.
Пошлю до вас Духа Істини, –  Господь говорить, –
до всієї істини Він поведе вас.

ЄВАНГЕЛІЄ
Йн 16, 5-11
† Читання святого Євангелія від Йоана.
Того часу Ісус сказав своїм учням: «Нині іду до Того, хто послав Мене, і ніхто з вас не питає Мене: “Куди йдеш?” Та від того, що Я сказав вам, смуток заповнив ваше серце. Але Я істину вам кажу: корисніше для вас, щоб Я відійшов. Бо якщо Я не відійду, то Утішитель не прийде до вас. Якщо ж піду, – пошлю Його до вас. Прийшовши, Він переконає світ у неправоті щодо гріха, щодо праведності і щодо суду: щодо гріха, – бо не вірять у Мене; щодо праведності, – бо до Отця Я йду, і вже не побачите Мене; щодо суду, – бо князь цього світу засуджений». Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Господа, який обдаровує своїх дітей щедрими благодатями, просімо взяти під свою опіку всю Церкву, нашу парафіяльну спільноту і всіх людей світу:
1. Молімося за святу Церкву, щоб вона невтомно допомагала людству жити у світлі Господньої істини.
2. Молімося за Святішого Отця, щоб він, проповідуючи Євангеліє, зміцнював віру Церкви в милосердне Боже Провидіння.
3. Молімося за людей, які заблукали в темряві гріха, щоб вони повернулися до джерела світла та істини.
4. Молімося за всіх, хто працює, щоб Господь благословив їхню працю і щедро обдарував їх своїми милостями.
5. Молімося за померлих, щоб Господь наситив їх вічними благами своєї небесної трапези.
6. Молімося за нас самих, щоб ми ніколи не піддалися духові гордині й завжди смиренно йшли дорогою істини та Божої волі.
Господи Ісусе, Ти прийшов у цей світ, щоби принести нам правду про найкращого Отця і вказати людству дорогу спасіння, будь для нас дорогою, правдою і життям. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо, Господи: дай нам завжди втішатися цими пасхальними тайнами; † нехай безустанна ді я благодаті заради нашого відкуплення * стане для нас джерелом вічної радості. Через Христа, Господа нашого.

Префація Великодня № 13-17

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Треба було, щоб Христос страждав і воскрес із мертвих * і так увійшов у свою славу. * Алілуя.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Вислухай, Боже, наш Отче, наші молитви, † щоб священний обмін дарами заради нашого спасіння приніс нам Твою допомогу у цьому житті  * і віковічну радість – у прийдешньому. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.