Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 8 травня, вівторок

Літургія на кожен день, 8 травня, вівторок

Христос ставить перед нами необхідність вибору , що нам не дуже подобається. У наших очікуваннях нам більше подобається фізична, конкретна й матеріальна присутність  Христа. Тому засмучує нас звістка про необхідність Його відходу. Ми ще не знаємо, як діє Святий Дух. Нам важко уявити себе тими, які за допомогою Духа реалізують любов, яка робить Ісуса присутнім. Ось чому ми боїмося і сумуємо.
Св. СТАНІСЛАВА, ЄПИСКОПА І МУЧЕНИКА (черв) Обов’язковий спомин
Св. Станіслав народився у Щепанові в Польщі близько 1030 року. Став пресвітером і каноніком краківської дієцезії, а від 1072 року – її єпископом. Св. Станіслав захищав моральний лад і права Церкви. Увійшов у кон- флікт з королем Болеславом Сміливим і був убитий 11 квітня 1079 року під час Меси в храмі св. Михаїла на Скалці у Кракові.


АНТИФОН НА ВХІД:
Ось муж, що не зрікся Бога у день випробування, * тому отримав вінець, бо вірно вистояв у заповідях Господа. * Алілуя.

КОЛЕКТА:
Всемогутній Боже, святий Станіслав, єпи- скоп, загинув від меча переслідувачів, безстрашно захищаючи Твою славу; † вчини, щоб і ми, за його заступництвом, * аж до смерті мужньо й непохитно тривали у вірі. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Діян 16, 22-34
Читання з Діянь Апостолів.
Тими днями юрба филипійців постала на Павла і Силу, а начальники, подерши на них одяг, наказали бити їх палицями. Тож завдавши їм багато побоїв, посадили у в’язницю, давши наказ в’язничному сторожеві пильно їх охороняти. Він, діставши такий наказ, засадив їх до внутрішньої темниці й забив їхні ноги в дере- в’яні колодки. Опівночі Павло й Сила, молячись, співали Богу гімни, а в’язні слухали їх. Раптом стався великий землетрус, аж порушилися підвалини в’язниці; враз повідчинялися всі двері, і з усіх поспадали кайдани. А коли прокинувся сторож в’язниці й побачив, що двері в’язниці відчинено, витягнув меча і хотів себе вбити, думаючи, що в’язні повтікали. Та Павло закричав сильним голосом, гукаючи: «Не заподій собі ніякого зла, бо всі ми тут!» Той, попросивши світла, вскочив і, тремтячи, припав до ніг Павла та Сили, і вивівши їх назовні, запитав: «Панове, що потрібно мені робити, аби спастися?» А вони сказали: «Увіруй в Господа Ісуса – і спасешся ти та твій дім!» І говорили йому Господнє Слово й усім, хто був в його домі. І забравши їх тієї ж пори ночі, обмив їх від побоїв і тут же охрестився сам і всі його домашні. Завівши їх у дім, подав трапезу і звеселився з усім своїм домом, що повірив у Бога. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 138, 1-2а. 2бв-3. 7в-8
Мене спасає міць десниці Бога.
Прославлятиму Тебе від усього мого серця, *
бо Ти вислухав слова уст моїх, Боже.
Перед ангелами буду Тобі співати, *
поклонюся до Твого святого храму.
Мене спасає міць десниці Бога.
І прославлю Твоє Ім’я за Твою милість і Твою правду, *
бо Ти звеличив понад усі імена своє слово.
Того дня, коли я закличу до Тебе, Ти до мене відізвися: *
Ти наділиш силою мою душу.
Ти спасеш мене правицею своєю. *
Господь розплатиться за мене!
Господи, навіки Твоя милість; *
не покинь рук своїх діло!

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Йн 16,  7. 13
Алілуя, алілуя, алілуя.
Пошлю до вас Духа Істини, –  Господь говорить, –
до всієї істини Він поведе вас.

ЄВАНГЕЛІЄ
Йн 16, 5-11
† Читання святого Євангелія від Йоана.
Того часу Ісус сказав своїм учням: «Нині іду до Того, хто послав Мене, і ніхто з вас не питає Мене: “Куди йдеш?” Та від того, що Я сказав вам, смуток заповнив ваше серце. Але Я істину вам кажу: корисніше для вас, щоб Я відійшов. Бо якщо Я не відійду, то Утішитель не прийде до вас. Якщо ж піду, – пошлю Його до вас. Прийшовши, Він переконає світ у неправоті щодо гріха, щодо праведності і щодо суду: щодо гріха, – бо не вірять у Мене; щодо праведності, – бо до Отця Я йду, і вже не побачите Мене; щодо суду, – бо князь цього світу засуджений». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Віддаючи шану святому Станіславові, єпископу і мученику в обороні моральності народу, за його заступництвом вознесімо до Господа Бога наші прохання:
1. Молімося за святу Церкву, щоб вона, за прикладом святого Станіслава, не боялась погроз земних володарів і без жодного остраху проповідувала світові Євангеліє й тішилася новими покликаннями.
2. Молімося за нашого єпископа, щоб разом зі священиками та вірними він зміцнював моральність віруючих нашої дієцезії.
3. В День пам’яті та примирення, молімося за нашу Батьківщину, про ці великі дари пам’яті та примирення для кожного її громадянина.
4. Молімося за віруючих, які терплять гоніння, щоб, за заступництвом святого Станіслава, Господь дарував їм свою розраду та завжди опікувався ними.
5. Молімося за померлих, щоб Господь помилував їх і обдарував вічним спочиванням.
6. Молімося за нас, щоб ми прикладом власного життя спричинилися до відродження моральності нашого народу.

Господи і наш Боже, Ти заради нашого блага дав нам свої заповіді; вислухай   побожні   молитви   Твого   народу  і  допомагай  жити  згідно з Твоєю волею. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ:
Просимо Тебе, Господи: поглянь милостиво на приношення, † які  ми в день спомину святого Станіслава складаємо на Твій священний вівтар; * нехай вони виблагають нам прощення * і прославлять Твоє Ім’я. Через Христа, Господа нашого.

Префація про святих мучеників № 37, або № 13-17.

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Не ви Мене вибрали, – говорить Господь, – а Я вас вибрав, * і призначив, щоб ви йшли і плід принесли, та щоб тривав ваш плід. (Пор. Йн 15, 16)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ:

Поживлені священними тайнами, покірно просимо Тебе, Господи, † щоб ми за прикладом святого Станіслава вчилися сповідувати те, у що він вірив, * і чинили те, чому він навчав. Через Христа, Господа нашого.
Літургійний зошит Літургія на кожен день, 7 вересня, субота (зел) Субота ХХІІ звичайного тижня
“Син Людський є Воло­да­рем суботи” (Лк 6,5) – це звучало для юдеїв як блюзнірство, бо тільки Бог, який дав свято шабату, має над ним владу. Ствердження Ісуса означає: “Я є Бог і тому маю владу над цим святом”. Святий Марко зберіг для нас слова Ісуса: “Суботу установлено для людини, а не людину для суботи” (Мк 2,27) – які є справжньою революцією, бо показують підпорядкування релігії благу людини, а не навпаки.
Всеукраїнський день молитовної пам’яті про постраждалих  за віру в ХХ столітті  (стор. 115)
Або: (біл) Перша Субота місяця

Меса про Непорочне Серце Пресвятої Діви Марії