Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 6 березня, субота
19:01 П'ятниця 0 259
5-03-2021, 19:01

Літургія на кожен день, 6 березня, субота

(фіол) Субота ІІ тижня Великого Посту
Історія двох братів, один з яких був блудний, а інший, здавалося б, слухняний, представляє в першу чергу нескінченно милосердного Отця, яким, безсумнівно, є Бог. У тіні цієї гарної і досконалої любові розігрується драма людей, які в обох випадках помилково розуміють ставлення Отця до них. Один помиляється, вибираючи в результаті трагічну незалежність, інший замінює любов на неволю й повний претензій послух. Тільки любов Отця може ці помилки подолати і перетворити на всепрощаюче благо.
Або (біл) Перша субота місяця
Меса про Непорочне Серце Пресвятої Діви Марії

АНТИФОН НА ВХІД

Господь ласкавий і милосердний, * повільний до гніву й милістю великий. * Добрий Господь до всіх, * і Його милосердя перед усіма Його ділами. (Пс 145 (144), 8-9)

КОЛЕКТА
Боже, Ти свої ми славними та їнствами вже тут, на землі, даєш нам участь у небесних благах; † просимо Тебе: керуй нашим земним життям * і приведи нас до світла, в якому Ти сам перебуваєш. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Міх 7, 14-15. 18-20
Читання з Книги пророка Міхея.
Паси народ Твій, Господи, жезлом своїм, овець спадщини Твоєї, які самі перебувають у лісі серед саду. Нехай собі пасуться у Башані та Гілеаді, як то було за днів днедавніх! Як за днів Твого виходу з Єгипту яви нам предивні речі. Хто Бог, як Ти, що провину прощаєш і даруєш переступ решті Твого спадкоємства? Він не затримає гнів свій повіки, бо любить милосердя. Він знову змилосердиться над нами, розтопче наші беззаконня. Ти кинеш у глибінь моря всі гріхи їхні. Ти явиш Твою вірність Якову, Твою милість Аврааму, як Ти поклявся батькам нашим ще за днів днедавніх. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 103, 1-2. 3-4. 9-10. 11-12
Бог милосердний і безмірно щедрий.
Благослови, душе моя, Господа *
і, все нутро моє, – Його святе Ім’я.
Благослови, душе моя, Господа *
і не забувай усі Його благодіяння.
Він прощає всі твої беззаконня, *
зцілює всі твої хвороби.
Він визволяє твоє життя від могили, *
щедрістю і милосердям Він тебе вінчає.
Не завжди Він буде палати гнівом, *
не навіки обурюватися буде.
Він не вчинив нам згідно з нашими гріхами, *
не відплатив нам за нашим беззаконням.
Бо як небо високо над землею, *
так звеличилася милість Його †
над тими, хто Його боїться.
Як схід від заходу далекий, *
так Він віддалив від нас наші беззаконня.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Лк 15, 18
Хвала Тобі, Христе, Царю вічної слави.
Встану, піду до свого батька і йому скажу:
«Батьку, я згрішив перед небом і перед тобою».

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 15, 1-3. 11-32
† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу наближалися до Ісуса всі митники та грішники, щоби послухати Його. І нарікали фарисеї та книжники, говорячи, що Він грішників приймає і разом з ними їсть. А Він розповів їм ось таку притчу, кажучи: «Один чоловік мав двох синів. І молодший з них сказав батькові: “Батьку, дай мені належну частину майна”. І він поділив між ними майно. І по небагатьох днях зібравши все, молодший син подався до далекого краю і там розтратив своє майно, живучи розгульно. Як витратив усе, настав великий голод у тому краї, і він став бідувати. Пішов він та й пристав до одного з громадян тієї країни, а той послав його на свої  поля пасти свиней. І бажав він насититися стручками, які ї ли свині, але ніхто йому не давав. Прийшовши до себе, він сказав: “Скільки наймитів мого батька мають у надлишку хліба, а я тут гину з голоду. Встану, піду до свого батька і скажу йому: Батьку, я згрішив перед небом і перед тобою і вже не гідний зватися твоїм сином; прийми ж мене як одного з твої х наймитів”. Тож він, підійнявшись, пішов до свого батька. Коли він був ще далеко, батько побачив його й змилосер- дився; побігши, кинувся йому на шию і поцілував його. А син сказав йому: “Батьку, я згрішив перед небом і перед тобою; я вже не гідний зватися сином твої м”. Та батько сказав свої м слугам: “Не- гайно принесіть найкращий одяг і зодягніть його, дайте перстень йому на руку і сандалі на ноги; приведіть відгодоване теля та заколіть; будемо їсти й веселитися, бо цей син мій був мертвий – і ожив, пропав – і знайшовся”. І почали веселитися. А його старший син був на полі. Коли, ідучи, наблизився до хати, почув співи й танці. Закликавши одного із слуг, він розпитував, що б це воно було. Той сказав йому: “Твій брат повернувся, і твій батько заколов відгодоване теля, бо здоровим його прийняв назад”. Тож він розгнівався і не хотів увійти. А його батько вийшов і вмовляв його. Та він у відповідь сказав своєму батькові: “Ось, стільки років я тобі служу, ніколи не переступав твоєї заповіді, а ти мені ніколи не дав і козеняти, щоб я повеселився з моїми друзями. Коли ж цей син твій, який розтратив твоє майно з блудницями, повернувся, ти заколов йому відгодоване теля”. А той відказав йому: “Дитино, ти завжди зі мною, і все моє – твоє. Тут треба таки веселитися і радіти, бо цей брат твій був мертвий – і ожив, пропав – і знайшовся”». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Уповаючи на безмежну Божу милість, просімо Небесного Отця про милосердя для нас, блудних синів, і для всіх, хто згрішив:
1. Молімося за Святішого Отця, щоб Господь Бог обдарував його здоров’ям і благодатями Святого Духа.
2. Молімося за тих, хто розірвав подружній зв’язок, щоб вони простили одне одному і відновили єдність між собою та з Богом.
3. Молімося за синів і дочок, які своїми вчинками ранять серця батьків, щоб вони повернулися на стежку Божих заповідей.
4. Молімося за скривджених, щоб Господь дарував їм вміння прощати і приймати покаяння їхніх кривдників.
5. Молімося за померлих наших братів і сестер, які за життя зранили Господнє Серце своїми гріхами, щоб всемилостивий Бог простив усі їхні провини.
6. Молімося за нас самих, щоб ми з щирим жалем та істинним покаянням примирилися з Христом.
Милостивий Отче, Ти не хочеш смерті грішника, а голосом совісті закликаєш його до навернення; промов у серцях всіх, хто живе в гріхах, і приведи їх до покаяння. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, нехай через ці тайни являться плоди нашого відкуплення, † нехай вони стримають нас від поганих вчинків людської природи * та приведуть до дарів спасіння. Через Христа, Господа нашого.

Префація на Великий Піст № 7-10

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
А веселитись і радіти треба було, * бо оцей брат твій був мертвий і ожив, * пропав був і знайшовся.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи, нехай прийняття Твого божественного таїнства наповнить глибини наших сердець * і дасть нам участь у Твоїй благодаті. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ЛЮДОМ
Прихили, Господи, вухо свого милосердя до молитов благаючого Тебе люду, † щоб він, отримавши те, про що просить, * завжди прагнув бути угодним Тобі. Через Христа, Господа нашого.
Літургійний зошит 11:00 Неділя 0 68 Мир, що випливає з хреста. Коментар до Євангелія Сторінка Євангелія, яке читаємо сьогодні, розповідає про учнів, зібраних у вечір Воскресіння Христова: "у той день, у перший день тижня", – наголошує текст. Учні Христа – спустошені подіями останніх днів – переховуються, бо бояться юдеїв. "Двері були замкнені", – уточнює Йоан. Але замкненими залишаються не тільки двері кімнати, але й двері їхнього серця.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.