Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Документ «А що я можу зробити для “Економіки Франциска”?»
13:02 П'ятниця 0 303
20-11-2020, 13:02

Документ «А що я можу зробити для “Економіки Франциска”?»

Напередодні міжнародної он-лайн зустрічі “Економіка Франциска”, що проходить від 19 до 21 листопада 2020 р., залучивши понад дві тисячі молодих економістів та підприємців з усього світу, був опублікований документ, який дає відповідь на запитання: «А що я можу зробити для “Економіки Франциска”?», який вказує на те, що всі запрошені ступити на шлях, що веде до нової економіки, натхненої святим Франциском Ассізьким.
Про це пише Vatican News.

«Економіка – це не абстрактна річ, яка є над нами чи понад нашими можливостями. Вона складається з усіх видів діяльності, виробництва та обміну товарами і послугами, про які можна домовитись, продати чи придбати. Всі ми є “економічними суб’єктами” через рішення, які ми приймаємо щодня, іноді вільно, а часом керуючись необхідністю», – такі слова знаходимо в документі “А я що можу зробити?”, редакторства Жана Фабре, члена Оперативної Групи ООН з питань соціальної і солідарної економіки, що висвітлює досвід різних проектів, здійснених на 5-ох континентах, з яких можна почерпнути натхнення для себе.

Мова йде про документ, що робить свій цінний внесок у здійснення запрошення Папи Франциска, з яким він у травні 2019 року звернився до всіх тих, які сьогодні в різних куточках світу починають вивчати і впроваджувати в дію іншу економіку, яка дозволяє жити і не вбиває, яка залучає людей, а не відкидає їх, яка гуманізує, а не дегуманізує, яка турбується довкіллям, а не нищить його.

Всі можуть мати відповідну роль

У документі підкреслюється, що всі ми – як особистості, підприємці, адміністратори, політики різних рівнів, – маємо відповідну роль у накресленні нового світу, в якому живемо, виробляємо, обмінюємось чи споживаємо. «Цей документ, – зазначив о. Енцо Фортунато, Директор Прес-Служби монастиря Святого Франциска в Ассізі, – є плодом колективної праці, яка розпочалась 21 лютого 2020 року в м. Ассізі, при монастирі Святого Франциска, за участю робітників, студентів, дослідників, мерів та очільників територіальних органів виконавчої влади, урядовців, духовенства, економістів, керівників інституцій, організацій та асоціацій, підприємців, банкірів та волонтерів».

Флавіо Лотті, координатор «Стола Миру», що брав участь у приготування документа, підкреслив, що метою авторів було допомогти людям, групам осіб, асоціаціям, підприємцям та локальним організаціям зрозуміти те, що вони можуть зробити свій внесок у нову економіку. В ньому описані різні ініціативи, введені в життя в різних частинах світу, які є свідчення про новий погляд на ведення господарської діяльності, першочерговою метою не є виключно шукання прибутку.
Новини зі світу 11:01 Четвер 0 665 Американці повинні робити більше для переслідуваних християн Американські християни повинні робити більше для своїх переслідуваних сестер та братів по всьому світу, – вважає кардинал Тімоті Долан з Нью-Йорка. Він брав участь у віртуальному симпозіумі з питань переслідувань, в якому взяли участь представники християн з країн, в яких тривають репресії. На зустрічі були також інші релігійні лідери та експерти.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.