Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 20 листопада, п'ятниця
19:01 Четвер 0 498
19-11-2020, 19:01

Літургія на кожен день, 20 листопада, п'ятниця

(зел) П’ятниця ХХХІІІ звичайного тижня
Нас зворушує турбота Ісуса про моральну чистоту нашого серця. Христос хотів би там бачити дім молитви, любові, а зустрічає все те, що нищить людину, чинить її джерелом гріха. Часом ми дуже далеко відходимо від Нього. Але тішить, що Він не перестає постійно боротися за наше спасіння. Потрібно Йому тільки дозволити, щоб Він ефективно нас очищував.

АНТИФОН НА ВХІД
Господь каже: * “Слово Господнє, – задум щастя, а не лиха. * І коли ви візвете до Мене, Я вислухаю вас * і позбираю вас з-поміж усіх народів і з усіх околиць, куди вас був повиганяв”.

КОЛЕКТА
Господи, наш Боже, вчини, † щоб ми завжди знаходили радість у вірному служінні Тобі, Творцеві усякого блага, * бо тільки у цьому ми можемо знайти нескінченне й повне щастя. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Одкр 10, 8-11
Читання з Книги Одкровення святого апостола Йоана.
Я, Йоан, почув голос із неба, який знову говорив зі мною, промовляючи: «Іди, візьми розгорнуту книгу, що в руці Ангела, який стоїть на морі й на землі!» І пішов я до Ангела, і сказав Йому: «Дай мені книгу!» Він мені каже: «Візьми і з’їж її! Гірка буде вона в твоєму череві, але в устах буде солодкою, наче мед». І я взяв книгу з руки Ангела, і з’їв її, і була в моїх устах, наче солодкий мед, а коли з’їв її, була гіркою в моєму череві. І Він каже мені: «Треба тобі знову пророкувати про народи, про язичників, про племена і про багатьох царів». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 119, 14 і 24. 72 і 103. 111 і 131
За мед солодше слово Твоє, Боже.
Дорогою Твоїх свідчень я радію, *
наче всім багатством.
Адже Твої свідчення – для мене радість, *
вони – мої радці.
За мед солодше слово Твоє, Боже.
Закон Твоїх уст для мене добрий – *
кращий за безліч золота і срібла.
Які солодкі Твої слова для мого піднебіння, – *
вони для моїх уст за мед солодші!
Я успадкував Твої свідчення навіки, *
адже вони – радість мого серця.
Я відкриваю свій рот і хапаю повітря, *
бо так заповідей Твоїх бажаю!

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ

Йн 10, 27
Алілуя, алілуя, алілуя.
Вівці слухаються голосу Мого,
і Я знаю їх, і вони йдуть за Мною.

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 19, 45-48
† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу, увійшовши в храм, Ісус почав виганяти тих, котрі продавали в ньому й купували, кажучи їм: «Напи­сано: “І дім Мій буде домом молитви”. А ви зробили його печерою розбійників». І навчав щодня в храмі. А первосвященики, книжни­ки та старші народу прагнули Його погубити, але не зна­ходили, як це зробити, оскі льки увесь народ, слухаючи Його, горнувся до Нього. Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Зібравшись у Божому храмі, вознесімо наші прохання в намірах святої Церкви, всього людства, а також у наших особистих потребах:
1. Молімося за святу Церкву, щоб вона сміливо проповідувала світові віру, надію та любов.
2. Молімося за керівників держав, щоб вони дійсно служили на благо суспільства і дбали про користь держави і кожної людини зокрема.
3. Молімося за монастирі, щоб вони були справжньою оселею молитви й любові до Бога та ближнього.
4. Молімося за тих, які зводять нові храми, щоб вони мали достатню матеріальну підтримку і витривалість та ревність у праці.
5. Молімося за померлих, нехай Господь обдарує їх всіх світлом свого обличчя.
6. Молімося за нас, зібраних довкола Господнього вівтаря, щоб ми самі вірою, добрим прикладом і словом допомагали ближнім пізнати Бога.
Господи Ісусе, Ти прагнеш, щоб ми віддавали шану Твоєму Імені й складали у жертву Твої Тіло і Кров, огорни особливою опікою народ, який збирається у Твоїх храмах, і вчини милостиво, щоб ми праведно жили на землі і так удостоїлися Небесного Царства. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, вчини, щоб дари, які ми приносимо перед лик Твоєї величі, обдарували нас благодаттю ревного служіння Тобі  * і допомогли нам осягнути вічне блаженство. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ

Мені благо – близько Бога бути * і покладати моє прибіжище в Господі Бозі.  (Пс 73 (72), 28)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Боже, Ти наситив нас дарами святих тайн, † смиренно благаємо Тебе, щоб таїнство, яке Твій Син наказав нам звершувати на свій спомин, * спричинилося до зростання нашої любові. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.