Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 23 листопада, понеділок
18:02 Неділя 0 474
22-11-2020, 18:02

Літургія на кожен день, 23 листопада, понеділок

(зел) Понеділок ХХХІV звичайного тижня
Яку частину свого життя я жертвую Богові? Недільну Святу Месу та ще хвилину щоденної молитви? Щомісячну сповідь і реколекції раз на рік? Чи я дам час, яким сам розпоряджаюся, а чи пожертвую все, тобто й той час, який називаю своїм? Убога вдова не вагалася скласти Богові в жертву все своє життя. Господи, дай мені свободу і прийми мене всього!
Або (черв) довільний спомин св. КЛИМЕНТА І, папи і мученика
Святий Климент, третій після св. Петра наступник Петрового престолу, керував Церквою з 88 по 97 рік. Він написав Лист до корінтян, що є свідченням значення римського єпископа в першому столітті. Цей лист пронизаний піклуванням про єдність християн. Ім’я св. Климента споминається у Римському Каноні. Згідно з традицією, св. Климент загинув мученицькою смертю в кримському Херсонесі.
Спільні Меси: про одного мученика
Або (біл) довільний спомин св. КОЛУМБАНА, абата
Святий Колумбан народився близько 540 року в центральній Ірландії. Підготовлений у монастирі в Бангорі, він разом з групою монахів близько 590 року прибув до Галії, де працював над відновленням монастирів, що там знаходилися. У своїх місіонерських подорожах дійшов до Італії. Помер в абатстві Боббіо 23 листопада 615 року.
Спільні Меси: про місіонерів

АНТИФОН НА ВХІД
Господь Бог говорить про мир до народу свого і до свої х побожних, * котрі  повертаються до Нього свої м серцем.

КОЛЕКТА
Господи, спонукай волю Твоїх вірних до ревного користання плодами відкуплення, * щоб вони отримали щедріші благодаті Твоєї доброти. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Всемогутній, вічний Боже, чудесна сило всіх Твоїх святих, † дай нам з радістю відзначати щорічний спомин святого Климента, який був священиком Твого Сина й мучеником; * він своїм свідченням підтвердив те, що звершував у тайнах, і власним прикладом зміцнив те, що проголошував устами. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Боже, Ти чудесно поєднав у святому Колумбані місіонерське служіння із запалом до монастирського життя; † вчини, щоб ми за його заступництвом і прикладом шукали передусім Тебе * і дбали про зростання числа віруючих. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Одкр 14, 1-3. 4б-5
Читання з Книги Одкровення святого апостола Йоана.
Я, Йоан, глянув, – і ось Агнець стоїть на Сіонській горі, а з Ним сто сорок чотири тисячі, які мають Його Ім’я та Ім’я Його Отця, написані на їхніх чолах. І я почув голос із неба, наче шум бурхливих потоків або як гуркіт великого грому; почув і голос, наче гуслярів, які грали на своїх гуслах. І вони наче співають нову пісню перед престолом та перед чотирма живими істотами і старцями. І ніхто не міг навчитися тієї пісні, крім цих ста сорока чотирьох тисяч, викуплених від землі. Вони йдуть слідом за Агнцем, куди б Він не йшов. Вони викуплені від людей – перші плоди для Бога та Агнця. В їхніх устах не знайдено лукавства: вони непорочні. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 24, 1-2. 3-4аб. 5-6
Ось покоління, що шукає Бога.
Земля і все, що її наповняє, *
Всесвіт і ті, що живуть у ньому, – вони Господні.
Адже Він заснував її над морями *
і облаштував її на ріках.
Хто вийде на гору Господню, *
і хто стане на Його святому місці?
Той, у кого руки невинні й серце чисте, *
хто не прив’язав до марного свою душу.
Такий отримає благословення від Господа *
і справедливу винагороду від Бога, Спасителя свого.
Це покоління тих, які Його шукають, – *
обличчя Бога Якова шукають.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Мт 24, 42а. 44
Алілуя, алілуя, алілуя.
Пильнуйте і будьте готові,
бо тієї години, в котру не сподіваєтеся,
Син Людський надійде.

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 21, 1-4
† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу Ісус, споглядаючи, побачив тих, які  кидали свої багаті дари до скарбниці. Помі тив і одну убогу вдову, яка вкидала туди дві лепти, і сказав: «По правді кажу вам, що ця бідна вдова більше від усіх кинула, бо всі ці зі свого достатку кида­ли в дар, а вона зі своєї нужденності вкинула увесь свій прожиток, який мала». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Господа, який проникає у серце людини і бачить кожний вияв щирості, смиренно просімо благодатей, потрібних нам для приготування до зустрічі з Ним у вічності:
1. Молімося за святу Церкву, щоб вона з особливою турботою ставилася до хворих і стражденних.
2. Молімося за керівників установ соціального захисту в світі, нехай вони активно допомагають голодним і знедоленим.
3. Молімося за багатих, щоб вони не марнували матеріальні блага, а жертвували їх убогим та нужденним.
4. Молімося за працівників медицини та благодійних органі- зацій, щоб Господь дарував їм силу і терпеливість у їхньому служінні.
5. Молімося за померлих, щоб Господь винагородив їх за труди земного життя вічним спочиванням у Небесному Царстві.
6. Молімося за нас, щоби зберігаючи вірність Богові у найменших справах, ми заслужили благодать отримати у спадщину Небесне Царство.
Господи Ісусе Христе, просимо Тебе: поглянь на своїх дітей, які впродовж усього земного життя здійснюють паломництво до Тебе, і не дозволь, щоб ми заблукали, а уділи нам благодаті вірності Тобі і Твоїм заповідям. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Всемогутній Боже, прийми святі  дари, котрі  Ти наказав складати на Твою славу, * і вчини, щоб ми, виконуючи Твої  заповіді, стали також угодною Тобі  жертвою. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45.

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Хваліте Господа, усі народи! * Велике бо до нас Його милосердя. (Пс 117 (116), 1-2)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Просимо Тебе, Всемогутній Боже: † не допусти, щоб ми віддалилися від Тебе, * оскільки Ти сам даєш нам радість участі у божественних дарах. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.