Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа призначив шість жінок експертами Ради з питань економіки Апостольського Престолу
14:15 П'ятниця 0 392
7-08-2020, 14:15

Папа призначив шість жінок експертами Ради з питань економіки Апостольського Престолу

Серед 13 новопризначених членів Ради з економічних питань – шість кардиналів та сім експертів-мирян, шестеро з яких – жінки.
Про це повідомляє Vatican News.

У четвер, 6 серпня 2020 року, Папа Франциск призначив 13 нових членів Ради з економічних питань, органу, який він створив листом motu proprio «Fidelis dispensator et prudens» (Мудрий та розсудливий управитель) від 24 лютого 2014 року та якому належить завдання нагляду за управлінням економікою, за структурами та адміністративною й фінансовою діяльністю дикастерій Римської Курії та установ, пов'язаних зі Апостольським Престолом і Державою-Містом Ватикан. Рада складається з п'ятнадцяти членів, вісім з яких обираються з числа кардиналів та єпископів, щоб відобразити вселенськість Церкви, а інших сім – це експерти різних національностей, що мають обширні знання та визнаний професіоналізм у фінансовій сфері.

Координатором Ради з економічних питань залишається кардинал Райнгард Маркс, архієпископ Мюнхенський і Фрайзінґський. Кардинал Вільфрід Фокс Напієр, архієпископ Дурбану (Південна Африка), залишається членом цього органу до сповнення 80-річного віку.

До Ради увійшли шість нових кардиналів та сім нових експертів, серед яких – шестеро жінок. Кардинали: Петер Ердьо, архієпископ Ештергома-Будапешта; Оділо Педро Шерер, архієпископ Сан-Паулу (Бразилія); Джераль Сіпрієн Лакруа, архієпископ Квебеку; Джозеф Вільям Тобін, архієпископ Ньюарка (США); Андерс Арбореліус, єпископ Стокгольму; Джузеппе Петроккі, архієпископ Аквіли (Італія).
Шість із семи експертів-мирян – жінки. 

Німецька професорка Шарлотте Кройтер-Кірхгоф, викладачка національного та міжнародного публічного права з Дюссельдорфського університету ім. Гайнріха Гайне. Вона очолює асоціацію жінок-католиків у Німеччині «Hildegaris», що займається підтримкою студенток у скруті.

Марія Колак, також з Німеччини, працювала в «Berliner Volksbank» і тепер є Президентом Національного об’єднання німецьких кооперативних банків. 

Марія Консепсьон Осакар Ґараікочея, іспанка, є членом-засновником групи «Azora» та Президентом Ради директорів «Azora Capital» та «Azora Gestion». Вона закінчила юридичний факультет у Мадридському автономному університеті. 

Ева Кастільо Санц, іспанська, вивчала юриспруденцію й економіку та торгівлю в Комільяському Папському університеті в Мадриді. Тепер вона належить до Ради директорів «Bankia S.A», до Ради директорів «Zardoya Otis S.A», а також до раді директорів «FundaciónComillas-ICAI» та «Fundación Entreculturas». Вона отримала також юридичну освіту в Мадридському автономному університеті. 

Лесіль Джейн Феррар, також з Великобританії, має звання Командора Королівського Вікторіанського ордену. Від січня 2015 року по липень 2017 року вона була Скарбником Уельського принца Чарльза. Вона навчалася в Гарвардській бізнес-школі та Даремському університеті.

Єдиний чоловік-мирянин – це італієць Альберто Міналі з Верони, який вивчав політичну економіку в міланському університеті «Бокконі» (Італія), в Єльському та Брандейському університетах в США. Він був Генеральним директором «Gruppo Generali» та керівником інвестиційного сектору групи "Eurizon". Альберто Міналі займав також посаду Головного виконавчого директора групи «Cattolica Assicurazioni».

Рада з питань економіки Апостольського Престолу здійснює свої функції у світлі Євангелія та відповідно до соціального вчення Церкви. Вона також дотримується найкращих міжнародно визнаних практик у сфері державного управління з метою етичного та ефективного фінансового та адміністративного управління.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.