Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 8 липня, середа
19:02 Вівторок 0 630
7-07-2020, 19:02

Літургія на кожен день, 8 липня, середа

(зел) Середа ХІV звичайного тижня
Кожного покликаного Ісус знає на ім’я. Не йдеться лише про покликаних до священства або до монашества. Йдеться про нас усіх, покликаних, які через хрещення були прищеплені до Нього і включені до Його Церкви. Ісус знає нас на ім’я і посилає так, як тоді. Ця істина, що прихід Господа близько, сьогодні ближче до того, щоб виконатись, ніж дві тисячі років тому.
Або (біл) довільний спомин св. ЙОАНА З ДУКЛІ, пресвітера
Йоан народився в Дуклі (Польща) у 1414 році. Вступив до ордену Францисканців Конвентуальних і після рукоположення у пресвітери працював у різних монастирях Малопольщі. Під впливом святого Йоана Капістрана перейшов до бернардинців. У цьому ордені він більшу частину свого життя прожив у Львові, де працював як ревний сповідник і проповідник. Був великим шанувальником Божої Матері та покірним слугою людей. Помер у Львові 29 вересня 1484 року. Біля його гробу збираються вірні різних обрядів. Мощі святого від 1974 року зберігаються в Дуклі. Святіший Отець Йоан Павло ІІ у Кросно 10 червня 1997 року зачислив його до лику святих. Святий Йоан з Дуклі – покровитель міста Львова.
Спільна Меса про пастиря (стор. 118)

АНТИФОН НА ВХІД
Роздумуєм, о Боже, про Твоє милосердя * посеред храму Твого. * Твоя хвала, як Твоє Ім’я, о Боже, – аж по край землі . * Справедливості повна Твоя десниця. (Пс 48 (47), 10-11)

КОЛЕКТА
Боже, Ти приниженням Твого Сина підносиш світ з упадку; † обдаруй святою радістю своїх вірних * і вчини, щоб вони, визволені з неволі гріха, осягнули вічне щастя. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Боже, Ти обдарував святого Йоана, пресвітера, чеснотами великої покори і терпеливості; † вчини, щоб ми, наслідуючи його приклад, * отримали таку саму нагороду. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Ос 10, 1-3. 7-8. 12
Читання з Книги пророка Осії.
Ізраїль був розкішною лозою, що плоди родила. Але що більш плодів було в нього, то більше жертовників він намножив; що кращою була земля в нього, то кращими ставали його ідоли. Серце в них розділене: вони тепер будуть покутува­ти. Він повалить їхні жертовники і зруйнує ідолів їхніх. Певне будуть тепер казати: «Царя в нас немає, тому що Господа ми не боялись. Та й цар – що може він для нас зробити?» Зникне Самарія разом зі своїм царем, немов піна на воді. Будуть спустошені узвишшя безбожності, – той гріх Ізраїля! Глоди й будяки зійдуть на їхніх жертовни­ках. Вони скажуть горам: «Покрийте нас!», а пагорбам: «Упадіть на нас!» Засійте собі справедливість, жніть плід милосердя, розоріть собі цілину. Бо вже час шукати Господа, аж Він прийде й виллє на вас дощем справедливість. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ

Пс 105, 2-3. 4-5. 6-7
Обличчя Боже повсякчас шукайте.
Йому співайте, Йому грайте, *
роздумуйте про всі Його діла дивовижні.
Його святим Ім’ям хваліться; *
нехай веселиться серце тих, хто Господа шукає.
Обличчя Боже повсякчас шукайте.
Шукайте Господа і Його сили, *
постійно шукайте Його обличчя.
Пам’ятайте про Його діла дивовижні, які вчинив Він, *
вироки уст Його і Його чуда.
Нащадки Авраама – Його слуги, *
сини Якова – Його обранці!
Він є Господом, нашим Богом, *
суд Його – на всю землю.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ

пор. Мк 1, 15
Алілуя, алілуя, алілуя.
На­близилося Царство Боже.
Покай­те­ся і віруйте в Євангеліє!

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 10, 1-7
† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу, прикликавши Дванадцятьох своїх учнів, Ісус дав їм владу над нечистими духами, щоб вига­няти їх і зціляти всяку хворобу й усяку недугу. Ось імена Дванадцятьох апо­столів: перший – Симон, прозваний Петром, і Андрій, його брат; Яків Зе­ведеїв та Йоан, його брат; Филип і Вартоломей; Тома і мит­ник Матей; Я ків Алфеїв і Та­дей; Симон Кананіт і Юда Іска­рі­от­ський, який зрадив Його. Цих Дванадцятьох послав Ісус і заповів їм, кажучи: «На дорогу язич­ників не йдіть і до міста самарійського не входьте, а йдіть радше до загиблих овець дому Ізраїля. Ідіть і пропові
дуйте, кажучи, що наблизилося Царство Небесне». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Найважливі шим завданням Церкви є проповідування Царства Божого; просімо у Господа благодатей, потрібних нам, щоб бути достойними помічниками Церкви:
1. Молімося за Святішого Отця, щоб Святий Дух щедро обдарував його своїми дарами і надихав до керування Божою Церквою.
2. Молімося за єпископів та священиків, щоб вони вірно та охоче виконували місію Христових апостолів у Церкві.
3. Молімося за письменників та журналістів, щоби своїми знаннями та здібностями вони гідно служили людям.
4. Молімося за місіонерів, щоб їхня праця приносила плоди численних священицьких і чернечих покликань серед місцевої молоді.
5. Молімося за померлих, щоб Господь явив своє безмежне милосердя і дав їм вічне спочивання.
6. Молімося за нас самих, щоб ми вірно виконували Господні заповіді і зростали у святості та Господніх благодатях.
Господи наш і Вчителю, Ти сам обрав собі апостолів та учнів, пошли своїй Церкві достойних працівників і вчини, щоб вона всі народи привела до Тебе. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, наш Боже, нехай жертва, яку ми приносимо Твоєму Імені, очистить нас * і своєю дією день-у-день веде нас до небесного життя. Через Христа, Господа нашого.

Префація  звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ

Спробуйте й подивіться, який добрий Господь. * Блаженний, хто до Нього прибігає. (Пс 34 (33), 9)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Поживлені величними дарами, просимо Тебе, Господи: † вчини, щоб ми осягнули спасенні плоди * і ніколи не переставали Тебе величати. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.