Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 8 липня, понеділок
17:35 Неділя 0 222
7-07-2019, 17:35

Літургія на кожен день, 8 липня, понеділок

(зел) Понеділок ХІV звичайного тижня
Багато невіруючих насміхаються з Євангелія. Багато людей, які вважають себе віруючими, думають, ніби Євангеліє – це чудова казка, вигадана першими християнами. Багато з нас, хто читає сьогоднішнє Євангеліє, зворушиться. Багато хто сьогодні буде слухати, але не почує. Будуть також і такі, що приймуть його з вірою у Воскреслого Господа. Віра таких людей дозволила Ісусові діяти в їхньому житті.
Або (біл) довільний спомин св. ЙОАНА З ДУКЛІ, пресвітера
Йоан народився в Дуклі (Польща) у 1414 році. Вступив до ордену Францисканців Конвентуальних і після рукоположення у пресвітери працював у різних монастирях Малопольщі. Під впливом святого Йоана Капістрана перейшов до бернардинців. У цьому ордені він більшу частину свого життя прожив у Львові, де працював як ревний сповідник і проповідник. Був великим шанувальником Божої Матері та покірним слугою людей. Помер у Львові 29 вересня 1484 року. Біля його гробу збираються вірні різних обрядів. Мощі святого від 1974 року зберігаються в Дуклі. Святіший Отець Йоан Павло ІІ у Кросно 10 червня 1997 року зачислив його до лику святих. Святий Йоан з Дуклі – покровитель міста Львова.
Спільна Меса про пастиря (стор. 122)


АНТИФОН НА ВХІД
Роздумуєм, о Боже, про Твоє милосердя * посеред храму Твого. * Твоя хвала, як Твоє Ім’я, о Боже, – аж по край землі . * Справедливості повна Твоя десниця. (Пс 48 (47), 10-11)

КОЛЕКТА
Боже, Ти приниженням Твого Сина підносиш світ з упадку; † обдаруй святою радістю своїх вірних * і вчини, щоб вони, визволені з неволі гріха, осягнули вічне щастя. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Боже, Ти обдарував святого Йоана, пресвітера, чеснотами великої покори і терпеливості; † вчини, щоб ми, наслідуючи його приклад, * отримали таку саму нагороду. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАНН
Я
Бут 28, 10-22а
Читання з Книги Буття.
Тими днями вийшов Яків із Версавії і пішов у Харан. Дійшов він на місце й заночував там, бо зайшло сонце. Він узяв камінь з-поміж каміння, яке було на місці, поклав собі під голову та й ліг спати на цьому місці. І сниться йому, що ось драбина спирається об землю, а вершком сягає неба, і оце ангели ступають по ній вгору й сходять наниз. А над нею стояв Господь і мовив: «Я – Господь, Бог Авраама, твого батька, і Бог Ісаака. Землю, на якій ти лежиш, Я дам тобі й твоєму потомству. Твоє ж потомство буде численне, як земний порох. Ти поширишся на захід і на схід, на північ і на південь. Усі народи землі будуть благословенні через тебе і твоє потомство. Оце Я з тобою, і берегтиму тебе скрізь, куди підеш, і поверну тебе назад у цю землю, бо не покину тебе, поки не виконаю того, що Я тобі сказав». Коли ж Яків прокинувся зі сну свого, то промовив: «Насправді Господь є на цьому місці, а я не знав». І злякався він і каже: «Яке страшне це місце! Це ніщо інше, як дім Божий, і це ворота небесні!» Рано-вранці встав Яків, узяв камінь, що його був поклав собі під голову, і поставив його як стовпа та й налив олії вгорі його. І назвав він те місце – Бетел, однак раніше те місто звалося Луз. Тоді Яків пообіцявся, кажучи: «Як Господь буде зі мною і збереже мене в цій дорозі, що її верстаю, і як дасть мені хліба їсти та й одежі одягтися, так що вернусь я у мирі у дім мого батька, то Господь буде мені Богом, а камінь цей, що його я поставив як стовпа, буде домом Божим». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 91, 1-2. 3-4. 14-15аб
На Тебе, Боже, покладу надію.
Хто живе під захистом Всевишнього, *
той перебуватиме під покровом Всемогутнього.
Нехай він скаже Господу: †
«Ти – мій притулок, моя твердиня, мій Бог. *
Я на Нього покладатиму надію».
Бо Він визволить тебе від пастки мисливця *
і від згубної пошесті.
Своїм крилом Він тебе закриє, *
ти заховаєшся під Його крила.
«Адже він Мене полюбив, – і Я його визволю. *
Прославлю його, бо він пізнав Моє Ім’я.
Закличе він до Мене – *
і Я до нього відізвуся».
СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. 2 Тим 1, 10б
Алілуя, алілуя, алілуя.
Спаситель наш Ісус Хри­стос смерть знищив,
а жит­тя освітив Єван­гелієм.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 9, 18-26

† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу, коли Ісус ще говорив, підійшов до Нього один на- чальник, вклонився і сказав Йому: «Моя донька щойно помер- ла; але прийди й поклади на неї свою руку – і вона оживе». Тож встав Ісус та й пішов за ним, також і Його учні. І ось жі нка, яка нездужала на кровотечу дванадцять років, підійшовши ззаду, доторкнулася до краю Його одягу, бо говорила сама собі : «Як ті льки доторкнуся до Його одягу, буду врятована». Ісус же, обернувшись і побачивши її, сказав: «Відваги, дочко! Ві ра твоя тебе спасла». І жі нка була врятована тієї ж миті. Прийшовши до дому начальника і побачивши флейтистів та натовп, який голосив, Ісус сказав: «Відійді ть, бо дівчина не померла, а спить». Та з Нього почали насміхатися. Коли ж натовп вигнали, Він увійшов, узяв її за руку – і дівчина встала. Ця зві стка розійшла- ся по всій тій землі . Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ

Христос воскресив дочку Яіра, а хвора жінка зцілилася, ледь торкнувшись одягу Ісуса; віримо, що наші молитви будуть такими ж плідними і Господь допоможе нам воскреснути до нового життя:
1. Молімося за Святішого Отця, щоб його ревне служіння Церкві та віруючим воскресило віру і укріпило духовність людства.
2. Молімося за молодь усього світу, щоб вона жила згідно із заповідями святого Євангелія.
3. Молімося за людей, які хворіють уже багато років, нехай Господь Бог зішле їм полегшення і розраду у стражданнях.
4. Молімося за працівників медицини, щоб вони пам’ятали, що, опікуючись хворими, вони служать самому Христу.
5. Молімося за всіх померлих, щоб Господь воскресив їх для вічного життя у своєму Царстві.
6. Молімося за нас, щоб, споживаючи Тіло і Кров Христа у Святому Причасті, ми зцілилися від духовних недуг.
Господи Ісусе, найкращий Лікарю, вислухай наші молитви, зціли нас від недуги гріха і бережи від усякого зла свою Церкву. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ

Господи, наш Боже, нехай жертва, яку ми приносимо Твоєму Імені, очистить нас * і своєю дією день-у-день веде нас до небесного життя. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Спробуйте й подивіться, який добрий Господь. * Блаженний, хто до Нього прибігає. (Пс 34 (33), 9)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Поживлені величними дарами, просимо Тебе, Господи: † вчини, щоб ми осягнули спасенні плоди * і ніколи не переставали Тебе величати. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
17:42 Понеділок 0 126 Літургія на кожен день, 23 липня, вівторок Дехто розчарований, коли відчуває, що сам з себе нічого не може зробити. Вони забувають, що все отримали від Господа і привласнюють це собі. Так є і у випадку з любов‘ю. Коли ми від‘єднані від Джерела, наші зусилля любити іншого набирають карикатурних форм. Коли ми одне ціле з Господом, то можемо любити як Він. Свята Бригіда є доказом цього.
СВ. БРИГІДИ, МОНАХИНІ, ПОКРОВИТЕЛЬКИ ЄВРОПИ (біл) Свято
Св. Бригіда народилася у 1303 році в королівській сім’ї поблизу Упсали. В подружньому житті виховала 8 дітей, серед яких була майбутня свята Катерина. Після смерті чоловіка заснувала орден Пресвятого Спасителя (Бригідки). Мала численні містичні переживання і об’явлення. Останні двадцять чотири роки прожила в Римі, де померла 23 липня 1373 року.


Літургійний зошит 17:57 Четвер 0 187 Літургія на кожен день, 19 липня, п'ятниця (зел) П’ятниця ХV звичайного тижня
«Я милосердя хочу, а не жерт­ви». Так Ісус відповідає тим, які Його оскаржували. У такий спосіб Він дає вказівку тим, хто так охоче, навіть спонтанно, входить у роль суддів. Роль, яка належить виключно самому Богу.