Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 13 грудня, п'ятниця
19:04 Четвер 0 264
12-12-2019, 19:04

Літургія на кожен день, 13 грудня, п'ятниця

Йоана Хрестителя не сприймали через його надмірний аскетизм. Ісуса Христа, навпаки, не вважали пророком за відсутність зовнішніх проявів цього аскетизму, за те, що пив і їв із грішниками. Якщо хтось хоче відкинути вчення Церкви, завжди знайде для цього привід: або ж вона занадто вимоглива, непристосована до сьогодення; або ж, щоб скомпрометувати її, витягатимуть на світло денне гріхи і вади її членів. Однак, як каже сьогодні Ісус, мудрість завжди виправдається своїми ділами. Іншими словами, правда завжди переможе. Особливо, коли це Правда з великої літери, коли це вчення самого Ісуса, підкріплене його благодатною присутністю у своїй Церкві.
СВ. ЛУЦІЇ, ДІВИ І МУЧЕНИЦІ (черв) Обов’язковий спомин
Свята Луція загинула мученицькою смертю в Сиракузах на Сицилії близько 304 року після жорстоких катувань, якими її намагалися схилити до відречення від віри. Сиракузи та Сицилія вшановують її як свою покровительку. Її ім’я згадується у Римському каноні.

АНТИФОН НА ВХІД
Ось за Агнцем, розіп’ятим за нас, вже йде відважна ді ва, * офі ра соромливості, жертва чистоти.

КОЛЕКТА
Просимо, Господи: нехай сприяє нам славне заступництво святої Луції, діви і мучениці, † щоб ми на землі достойно святкували її народження для неба, * а у вічності споглядали на її славу. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Іс 48, 17-19
Читання з Книги пророка Ісаї.
Так говорить Господь, твій Відкупитель, Святий Ізраїля: «Я – Господь, Бог твій, який тебе навчає про корисне, який тебе веде по дорозі, що нею маєш ходити. Якби ж то ти вважав на Мої заповіді! Щастя твоє було б, мов річка, а справедливість твоя – як хвилі в морі. Немов піску, було б твого потомства; тих, що вийдуть із твого лона, немов його зернят; ім’я твоє не щезло б, не зникло би з-перед Мого обличчя». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 1, 1-2. 3. 4 і 6
Хто йде за Богом, має світло вічне.
Блаженний чоловік, який не ходить за радою безбожних, †
не стає на дорогу грішних *
і в згромадженні насмішників не засідає,
але в законі Господньому його бажання, *
і він роздумує день і ніч над Його законом.
Він буде, як дерево, посаджене над водними потоками, *
яке дасть плід свій у свою пору,
і листя якого не зів’яне, *
і все, що він учинить, буде вдалим.
Не так безбожні, не так! *
Вони, мов полова, яку вітер розвіває.
Адже Господь знає праведних дорогу, *
а дорога безбожних загине.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Алілуя, алілуя, алілуя.
Господь приходить, йдіть Йому назустріч –
Він є князем миру.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 11, 16-19
† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу Ісус сказав натовпу: «З ким це Мені порівняти цей рід? Він подібний до дітей, які сидять на майданах і гукають до інших, кажучи: “Ми вам грали на флейті, та ви не танцювали; ми голосили, та ви не били себе в груди”. Бо прийшов Йоан, який не їсть, не п’є, а вони кажуть: “Біса має”. Прийшов Син Людський, який їсть і п’є, а вони кажуть: “Ось людина, що обжирається та впивається вином, друг митників та грішників”. Тож мудрість виправдана своїми ділами». Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Споминаючи мученицьку смерть святої Луції, діви, за її заступництвом вознесімо до Бога наші смиренні прохання:
1. Молімося за Святішого Отця, щоб усі християни почули його заклики і об’єдналися в одну Церкву.
2. Молімося за Україну, щоб Господь осінив благословенням наш народ і завжди опікувався нами.
3. Молімося за християн, яких переслідують за віру, щоб Господь обдарував їх силою духа, якою Він обдарував святу мученицю Луцію.
4. Молімося за українську молодь, щоб вона вміла протистояти спокусам і укріплювала свій дух у боротьбі зі злом.
5. Молімося за померлих наших предків, а особливо за тих, хто страждав за віру, щоб Господь винагородив їхню стійкість вічним щастям на небесах.
6. Молімося за нас самих, щоб ми вміли вірно йти важкою дорогою Заповідей Божих і наших щоденних обов’язків.
Господи Ісусе Христе, Ти промовив: “Хто хоче йти за Мною, нехай зречеться самого себе”; даруй нам духа істинного покаяння, навчи нас зрікатися власних прагнень і виконувати лише Твою волю. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, нехай дари, які ми приносимо, споминаючи святу Луці ю, † завдяки Твої й благодаті будуть так само угодними Тобі , * як уподобав Ти її останню боротьбу. Через Христа, Господа нашого.

Префація про святих мучеників № 37

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Агнець, що на середині престолу, * води- тиме їх на живі джерела вод.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Боже, Ти святу Луцію за подвійну перемогу в невинності та мучеництві увінчав серед Святих; † дай, просимо, щоб силою цього таїнства * ми, мужньо перемагаючи всіляке зло, здобули небесну славу. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий