Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » 12 грудня Церква згадує святого Фініана Клонардського, абата
09:10 Четвер 0 156
12-12-2019, 09:10

12 грудня Церква згадує святого Фініана Клонардського, абата

Фініан (470–549), імовірно, походив із ірландського міста Карлоу, з побожної шляхетної родини.
Християнське виховання отримав від місцевого єпископа, який підготував хлопця до подальшого навчання. Молодим виїхав до Францію, замешкав у монастирі святого Мартина Турського, згодом допомагав святому Кадогу Мудрому заснувати Лланкарфанське абатство. Понад 30 років вивчав Святе Письмо в різних монастирських середовищах. Його життя було повне молитви й допомоги ближнім.

Близько 520 року повернувся в Ірландію й розпочав євангелізаційну діяльність. Будував храми й монастирі, проповідував по всій країні, намагався ніде не затримуватись надовго. Був упевнений, що дорога чернецтва – найліпша та пряма для досягнення святості, тож працював для розвитку монастицизму в Ірландії. Хоча до його духовних настанов дослухалося багато людей, зокрема вельмож і єпископів, залишався смиренним. Фініана називають учителем святих (традиційно його вважають наставником так званих Дванадцятьох апостолів Ірландії, хоча історично вони жили в різний час і різних місцях).

Легенди розповідають про чудеса, які чинив святий: за його молитвою стався землетрус, завдяки чому мешканці міста були врятовані від облоги; він зупинив нашестя сарани; навколо нього збиралися птахи; від ангела Фініан отримав настанову, де має скінчити життя. Помер в абатстві Клонард, яке заснував та яке протягом 1000 років було центром чернецької духовної формації.

Зображають святого в монашому вбранні, інколи як єпископа (хоча нічого не відомо про його свячення), часто серед ченців, яких він навчає. Атрибути – птахи над головою, модель храму.

Уклала Юлія Бойко

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Святі дня 08:34 П'ятниця 0 1 676 17 січня – обов’язковий спомин святого Антонія, абата, покровителя хворих Майбутній святий народився в Середньому Єгипті 251 року в заможній і релігійній сім’ї. Коли Антонієві було 20, його батьки померли, а юнак, згідно з євангельським закликом, продав маєток і роздав гроші бідним. Відтак він вирушив у пустелю, де тяжко працював, молився й покутував.