Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » 12 грудня – довільний спомин Матері Божої Гваделупської, захисниці ненароджених дітей
08:00 Четвер 1 905
12-12-2019, 08:00

12 грудня – довільний спомин Матері Божої Гваделупської, захисниці ненароджених дітей

У першій половині XVI століття, коли корінні мешканці Латинської Америки ще не забули загарбницьких дій іспанців, Пресвята Діва Марія об’явилась одному з ацтеків, запрошуючи його народ пригорнутися до Її материнського серця в усіх життєвих подіях.
12 грудня 1531 року неподалік від Мехіко ацтек-християнин Хуан Дієго Куаухтлатоатцин, нині святий, побачив Богородицю, Яка попросила побудувати храм на Її честь. Хуан передав прохання місцевому єпископу, але владика не повірив, йому потрібен був якийсь доказ. За четвертим об’явленням Діва Марія вказала Хуанові на пустельний пагорб, де серед грудня розквітли троянди, й сама допомогла загорнути їх у його плащ. Коли чоловік розгорнув плащ перед єпископом, усі побачили не лише квіти, а й чудовий образ Богородиці. Тоді був побудований храм Матері Божої Гваделупської, як Вона сама себе назвала.

Цей образ Богородиці – наукова загадка. Плащ зроблений із нетривкого матеріалу, який мав би розсипатися вже через 20-30 років. Таємницею залишається й сам образ, особливо очі. Дослідники виявили, що в очах Марії віддзеркалено 13 осіб – імовірно, у ту мить, коли Хуан приніс квіти єпископові. Віддзеркалення зберігає перспективу й форму, як у людських очах, але на образі воно таке мале, що людина не змогла б його намалювати.

Образ містить багату символіку ацтекської культури, яка пояснює істини християнської віри (наприклад розпущене волосся – цнота, підперезана чорною стрічкою – вагітність). Невідомо, чому Марія назвала себе Гваделупською; деякі дослідники вважають, що це перекручена на іспанський лад вимова «Коатлаксопеух» – тобто «Та, Хто розчавлює змія».

Об’явлення Богородиці спричинило масове навернення корінних мешканців: за 6 років охрестилося 8 мільйонів осіб.

2007 року під час Літургії за ненароджених дітей з образу Матері Божої Гваделупської почало виходити дивне світло, схоже на зображення УЗД дитини в лоні матері. Відтоді її вшановують не лише як покровительку Латинської Америки й Мехіко, а і як заступницю ненароджених дітей.

Уклала Юлія Бойко

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
1 комментарій
Гість Михайло
Додав Гість Михайло
12 грудня 2019 16:37
А ви знаєте що в крипті св. Сильвестра Папи Церкви Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі, є келія присвячена Гваделупській іконі Божої Матері. 

Копія ікони Матері Божої Гваделупської, що розміщена у келії, була освячена від оригіналу владикою Михаїлом Бубнієм та передана на Аскольдову могилу.
Святі дня 08:31 Вівторок 0 769 21 січня – обов’язковий спомин святої Агнеси Римської, покровительки заручених Про життя святої Агнеси Римської ми не знаємо майже нічого. Тільки перекази та твори Отців Церкви: святого Амвросія, святого Єроніма, святого Діонісія, святого Григорія Великого – розповідають про її велику віру та стійкість перед лицем смерті.