Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 24 листопада, неділя
19:06 Субота 0 1 208
23-11-2019, 19:06

Літургія на кожен день, 24 листопада, неділя

ГОСПОДА НАШОГО ІСУСА ХРИСТА, ЦАРЯ ВСЕСВІТУ (біл) Урочистість
Христос – Цар, який прийшов у світ, щоб свідчити істину. Так говорить Господь сам про себе. Його царювання в мені неодмінно супроводжується царюванням правди. Психологічні дослідження стверджують, що людина в середньому обманює 18 разів на день, сама цього не підозрюючи. Здається, можна в цьому бачити наслідки царювання гріха. Коли я крок по кроку визнаю правду про себе, признаюсь до найбільш невигідних фактів про себе – відкриваю двері для царювання Христа.

АНТИФОН НА ВХІД
Достойний Агнець заколений * прийняти силу і багатство, і мудрість, і кріпкість, і честь, і славу, і благословення. * Йому слава і влада на віки вічні! (Одкр 5, 12; 1. 6)

Мовиться «Слава во вишніх».

КОЛЕКТА
Всемогутній, вічний Боже, Ти вирішив усе відновити у Твоєму возлюбленому Синові – Цареві Всесвіту, † милостиво вчини, щоб усе сотворіння, визволене з неволі гріха, * служило Твоїй величі та завжди прославляло Тебе. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
2 Сам 5, 1-3
Читання з Другої книги Самуїла.
Тими днями всі коліна Ізраїля прийшли до Давида в Хевроні, кажучи: «Дивись, ми твої кості й твоє тіло. Вже й раніш, ще як царював Саул над нами, ти був тим, хто водив Ізраїля в поле і назад приводив. І сказав Го­сподь до тебе: “Ти будеш пасти Мій народ Ізраїля, ти бу­деш князем над Ізраїлем”». Як прийшли всі старші Ізраїля до царя в Хеврон, цар Давид заключив із ними союз у Хевроні перед лицем Го­споднім, і вони помазали Давида царем над Ізраїлем. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 122, 1-2. 4-5
У дім Господній з радістю ходімо.
Я зрадів, коли мені сказали: *
«Ходімо до Господнього дому!»
Наші ноги стояли *
у твоїх брамах, Єрусалиме.
Туди приходили коліна, коліна Господні, *
як свідчення для Ізраїля, щоби славити Ім’я Господнє.
Адже там встановлено престоли для суду, *
престоли для дому Давида.

ДРУГЕ ЧИТАННЯ
Кол 1, 12-20
Читання з Послання святого апостола Павла до колосян.
З радістю дякуймо Отцеві, який знайшов нас гідними частки у спадщині святих у світлі. Він визволив нас від влади темряви та переніс до Царства свого улюбленого Сина, в якому маємо викуплення, прощення гріхів. Ісус Христос – образ невидимого Бога, первородний усього творіння. В Ньому створене все, що на небі й на землі, – видиме й невидиме, – чи престоли, чи пануван­ня, чи начала, чи влади, – все через Нього і для Нього створене. Він – раніш усього, і все існує в Ньому. Він є Головою тіла – Церкви. Він – початок, первона­роджений з мертвих, щоб у всьому Він мав першість. Тому що Бог уподобав, аби в Ньому перебувала вся повнота, щоби через Нього примирити із собою все, примирити Кров’ю Його хреста, – і земне, і небесне. Слово Боже.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Мк 11, 9. 10
Алілуя, алілуя, алілуя.
Благословенний, хто йде в Ім’я Господнє!
Благословенне прийдешнє царство
батька нашого Давида!

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 23, 35-43
† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу насміхалися над Ісусом начальники, кажу­чи: «Інших спасав, тож нехай спасе і cебе cамого, якщо Він Христос, Божий Обранець!» Глузували з Нього й вої­ни; вони, приступаючи, подавали Йому оцет і казали: «Якщо Ти – Цар юдеїв, спаси cебе!» А був і напис над Ним: «Це – Цар юдеїв». Один із розп’ятих злочинців лихословив Його, кажу­чи: «Хіба Ти не Христос? Спаси cебе й нас!» А другий обізвався і, докоряючи йому, сказав: «Чи ти не боїшся Бога, коли й сам на таке засуджений? Але ми – справедливо, бо дістаємо належне за те, що вчинили! Він же нічого поганого не зробив». І додав: «Ісусе, згадай мене, коли прийдеш у Царство Твоє». А Він сказав йому: «Воі стину кажу тобі: сьогодні ти будеш зі Мною в Раю». Слово Господнє.


Мовиться «Вірую».

МОЛИТВА ВІРНИХ
Христа, Царя Всесвіту і Суддю всього людства, смиренно просімо про благодаті, потрібні святій Церкві та нам у дорозі до неба:
1. Молімося за святу Церкву, щоб вона проповідувала народам Христа – Царя миру, справедливості та милосердя.
2. Молімося за Святішого Отця, щоб він, сповнений Святим Духом, відважно і з любов’ю керував Христовою Церквою на землі.
3. Молімося за рівні права для усіх людей – незалежно від ко- льору шкіри, походження, релігії чи соціального статусу, щоб дух єдності й миру панував по всій землі.
4. Молімося за нашу Батьківщину, щоб у ній завжди панував мир і моральний лад.
5. Молімося за померлих, які страждали за віру, щоб Господь винагородив їхню стійкість вічним блаженством.
6. Молімося за нас самих, щоб нашим життя, згідним з Євангелієм, ми завжди були вірні Христові.
Христе, Ти – початок і мета усякого сотворіння, прийми шану, яку ми Тобі складаємо, і вчини, щоб ми вірно служили Тобі на землі і так удостоїлися благодаті радіти з Тобою у небесах. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, ми приносимо Тобі жертву примирення людства † і смиренно просимо Тебе, * щоб Твій Син обдарував усі народи єдністю та миром. Котрий живе і царює на віки вічні.

ПРЕФАЦІЯ: Ісус Христос – Цар Всесвіту
С. Господь з вами. В. І з духом твоїм. С. Угору серця. В. Підносимо їх до Господа. С. Подяку складаймо Господу Богу нашому. В. До- стойне це і праведне.
Воістину, достойне це і праведне, слушне та спасенне, * щоб ми завжди та всюди складали подяку Тобі, * святий Отче, Всемогутній, вічний Боже. Ти помазав єлеєм радості свого Єдинородного Сина, Ісуса Христа, Господа нашого, * на споконвічного Священика і Царя Всесвіту, * щоб Він звершив тайну відкуплення людського роду, * жертвуючи самого себе на вівтарі хреста як непорочну жертву примирення, * і щоб, піддавши своїй владі усі створіння, Він передав Твоїй безмежній величі вічне й вселенське Царство: * Царство правди і життя, * Царство святості й благодаті, * Царство справедливості, любові та миру. Тому з Ангелами й Архангелами, * Престолами і Господствами та з усім воїнством небесним * співаємо гімн Твоєї слави, безустанно взиваючи: Свят, Свят, Свят Господь Бог Саваот…

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Сидітиме Господь, Цар повіки. * Господь благословить народ свій миром. (Пор. Пс 29 (28), 10-11)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Насичені поживою безсмертя просимо, Господи, † щоб ми, які  радісно виконуємо накази Христа – Царя Всесвіту, * могли безконечно жити з Ним в Небесному Царстві. Котрий живе і царює навіки вічні.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.