Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Мозамбік очікує Папу та його послання миру
16:10 Субота 0 68
24-08-2019, 16:10

Мозамбік очікує Папу та його послання миру

Діяльність католицьких місіонерів є надзвичайно важливою для розвитку Мозамбіку, куди незабаром прибуде з візитом Святіший Отець. Отець Еціо Боно із Згромадження Пресвятої Родини, що керує університетом в місті Машіше, розповідає про важливість інвестувати в якісну освіту.
Про це повідомляють Новини Ватикану.

Незабаром Папа Франциск здійснить Апостольську подорож до Мозамбіку, Мадаґаскару та Маврикію. До столиці Мозамбіку міста Мапуто, він прибуде 4 вересня. Вже понад двадцять років у цій країні трудиться Згромадження Пресвятої Родини, яке було засноване в італійському місті Берґамо. Окрім душпастирської діяльності на парафіях, вони провадять восьма дитячими садками в селах, що навколо міста Машіше, молодіжним центром та університетом, в якому навчаються понад 4500 студентів. Ректор університету отець Еціо Боно, що належить до цього Згромадження, зазначив, що найкращий спосіб допомогти людям – це дати їм освіту. «Оскільки багатство Мозамбіку, як і всієї Африки, – це велика чисельність молоді, то важливо, аби вони навчалися й набували навиків також на рівні вищої освіти, – пояснює священик. – Це великий виклик, який вже дає добрі плоди. 75 % населення Мозамбіку – це особи віком до 25 років. Уряд багато інвестував в народну освіту, але тепер пріоритетним питанням є якість». Він розповів також про співпрацю з італійськими ораторіями й університетами, молодь яких відвідує мозамбікських ровесників, аби налагодити з ними приязні стосунки й спільно реалізувати проекти, спрямовані на розвиток країни. Молоді люди з Мозамбіку відвідали також Італію.

Нестача медичного персоналу

Незважаючи на те, що останніми роками в Мозамбіку докладають багато зусиль на відбудову країни після десятилітнього конфлікту, залишається ще багато проблем. «З точки зору охорони здоров’я, Мозамбік – це країна з найменшою кількістю медиків в розрахунку на кількість населення: на 100 тисяч мешканців є тільки три медичні працівники. Це співвідношення неприпустиме», – наголошує отець Еціо. І таку малу кількість лікарів він пояснює браком освіти. Одним із наслідків такої ситуації є те, що люди звертаються до народних цілителів, що часто, замість оздоровити, завдають їм більшої шкоди.

Папу очікують не тільки католики

«На Папу очікують з нетерпінням, – додав на завершення місіонер. – Усі парафії готуються до його приїзду. Вже декілька місяців молоді люди відкладають гроші для того, аби оплатити за проїзд з найвіддаленіших регіонів країни до столиці. Щодня в новинах по телебаченню передають інформацію про візит Святішого Отця та його місію. І не тільки християни виявляють зацікавленість до цієї події, але й мусульмани та індуїсти. Ми очікуємо, насамперед, заохочення до миру й не можемо втратити такої цінної нагоди. Нам цікаво дізнатися також про нові перспективи місії, які запропонує Папа».

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини зі світу 16:52 Середа 0 125 Еритрея: уряд закриває католицькі школи В Еритреї переслідування Церкви посилюється. Після того як комуністична влада закрила всі католицькі клініки та лікарні в цій країні, тепер настала черга навчальних закладів. До в'язниці потрапило 150 послідовників Христа.