(зел) П’ятниця ХХ звичайного тижня
Що таке заповідь? Що таке наказ? Що таке правило? Як можна розпорядитися, щоби хтось любив, і як здійснити справжню любов? Проте увесь Закон і Пророки спираються на любов. Що робити, щоб любов зайняла цар- ствене місце в моєму серці?
Або (біл) довільний спомин св. РОЗИ ЛІМСЬКОЇ, діви
Свята Роза народилася в Лімі, столиці Перу, в 1586 році. З дитинства вона палала гарячою любов’ю до Христа. Коли їй було двадцять років, вона стала домініканською терціаркою і, незважаючи на протест сім’ї, жила в молитві та покаянні. Померла 24 серпня 1617 року. Перша свята з Латинської Америки. Канонізована 1668 року.
Спільні Меси: про одну діву
АНТИФОН НА ВХІДЩо таке заповідь? Що таке наказ? Що таке правило? Як можна розпорядитися, щоби хтось любив, і як здійснити справжню любов? Проте увесь Закон і Пророки спираються на любов. Що робити, щоб любов зайняла цар- ствене місце в моєму серці?
Або (біл) довільний спомин св. РОЗИ ЛІМСЬКОЇ, діви
Свята Роза народилася в Лімі, столиці Перу, в 1586 році. З дитинства вона палала гарячою любов’ю до Христа. Коли їй було двадцять років, вона стала домініканською терціаркою і, незважаючи на протест сім’ї, жила в молитві та покаянні. Померла 24 серпня 1617 року. Перша свята з Латинської Америки. Канонізована 1668 року.
Спільні Меси: про одну діву
О щите наш, поглянь, о Боже! * Подивися на лице Помазаника Твого! * Один бо день у Твоїх дворах * ліпший, ніж тисяча. (Пс 84 (83), 10-11)
КОЛЕКТА
Боже, Ти для тих, хто любить Тебе, приготував невидимі дари; † наповни наші серця гарячою любов’ю до Тебе, щоб ми, люблячи Тебе в усьому і понад усе, * осягнули Твої обітниці, які перевершують всілякі сподівання. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Боже, Ти вчинив, що свята Роза, запалена Твоєю любов’ю, покинула світ і в суворій покуті присвятила себе лише Тобі ; † вчини за її заступництвом, щоб ми, йдучи дорогами земного життя, * могли на небесах насититись потоками Твоє ї радості. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Рут 1, 1. 3-6. 14б-16. 22
Читання з Книги Рути.
За часів, коли правили судді, настав у краю голод, і один чоловік з Вифлеєму Юдейського пішов жити в Моав-край, сам він, жінка його й двоє його синів. Той чоловік, на ім’я Елімелех, чоловік Ноеми, згодом помер, і вона лишилася сама з двома синами. Одружились вони з моавитянками: одній було на ім’я Орпа, а другій – Рута. І жили вони там майже десять років. Але згодом померли й вони обидва, і лишилась вона сама по смерті обох синів і свого чоловіка. Тоді вибралася жінка з невістками в дорогу додому, з Моав-краю, бо почула в Моав-краї, що Господь змилосердився над своїм народом і дав йому хліб. Орпа поцілувала на прощання свою свекруху і повернулася до свого народу, а Рута зосталася з нею. Ноема й сказала: «Бачиш, твоя братова повернулась до свого народу й до своїх богів; вертайся і ти слідом за братовою». Але Рута їй відказала: «Не силуй мене покидати тебе й не йти за тобою: куди бо підеш, туди й я, і де житимеш ти, там і я; твій народ буде моїм народом, і твій Бог – моїм Богом». І повернулись Ноема, а з нею Рута, її невістка, моавитянка, що прийшла з моавських полів, і прибули вони у Вифлеєм, саме на початку ячмінних жнив. Слово Боже.
РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 146, 5-6. 7. 8-9а. 9бв-10
Слав, моя душе, Господа святого.
Блаженний той, кому помічник Бог Якова, *
хто надію покладає на свого Господа Бога,
який створив небо й землю, море і все, що їх населяє, *
який навіки зберігає вірність,
Господь чинить суд скривдженим, *
дає поживу голодним.
Господь звільняє в’язнів, *
Господь відкриває сліпим очі.
Слав, моя душе, Господа святого.
Господь відкриває сліпим очі, *
Господь повалених підносить,
Господь праведних любить. *
Господь чужинців оберігає.
Сироті та вдові Він полегшення приносить, *
а дорогу грішних Він нищить.
Господь буде царювати навіки, – *
твій Бог, Сіоне, із покоління в покоління.
СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пс 25, 4б. 5а
Алілуя, алілуя, алілуя.
Боже мій, навчи мене ходити Твоїми стежками,
провадь мене згідно з правдою своєю.
ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 22, 34-40
† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу фарисеї, почувши, що Ісус закрив уста садукеям, зібралися разом, і один з них, законовчитель, запитав, випробовуючи Його: «Учителю, яка заповідь найбі льша в Законі?» Він же сказав йому: «Любитимеш Господа Бога свого всім своїм серцем, і всією своєю душею, і всією своєю думкою! Це – перша і найбі льша заповідь. Друга – поді бна до неї: Любитимеш свого ближнього, як самого себе! На цих двох заповідях тримається весь Закон і Пророки». Слово Господнє.
МОЛИТВА ВІРНИХ
В дусі заповідей любові до Бога і ближнього представмо Господу наші прохання з вірою, що нас вислухає той, хто сам є Любов:
1. Молімося за святу Церкву, щоб вона давала всьому світові взірець любові до Господа Бога та любові до ближнього у найдо- сконалішому її вияві – любові до ворогів.
2. Молімося за держави, де людям заборонено вільно сповідувати віру в Бога, щоб вони отримали повну свободу.
3. Молімося за хворих, покинутих і скривджених, щоб вони завжди отримували допомогу від держави і своїх ближніх.
4. Молімося за тих, хто відійшов від Церкви і віри, щоб вони отримали благодать навернення.
5. Молімося за наших померлих братів і сестер, щоб Господь був для них не так справедливим Суддею, як милосердним Отцем.
6. Молімося за нас, зібраних довкола вівтаря, щоб ми завжди були вірні Господу і служили Йому в наших ближніх.
Господи наш Ісусе Христе, ось ми, грішники, за яких Ти з любові віддав себе на смерть, просимо Тебе: навчи нас любові, яка все прощає і служить братам, щоб ми удостоїлись Твого Царства. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.
МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Прийми, Господи, наші приношення, в яких здійснюється преславний обмін дарами; † щоб ми, приносячи Тобі те, що нам даєш * отримали взамін Тебе самого. Через Христа, Господа нашого.
Префація звичайна № 40-45
АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
У Бога є милість, * і відкуплення велике в Нього. (Пс 130 (129), 7)
МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи, Ти через це таїнство вчинив нас сопричасниками Христа; † смиренно благаємо Твою милість, * щоб ми уподібнились до Нього на землі та могли брати участь у Його небесній славі. Котрий живе і царює навіки вічні.
Св. МОНІКИ (біл) Обов’язковий спомин
Свята Моніка народилася в Тагасті у Північній Африці близько 330 року, вийшла заміж за язичника з нестриманим характером, якого своєю лагідністю і терпеливістю наприкінці його життя навернула у християнську віру. З того часу головною її турботою стало навернення сина Августина, який був під впливом єретиків і провадив грішне життя. Своїми сльозами і молитвами вона випросила навернення сина, який з часом став єпископом і одним із найбільших Вчителів Церкви. Свята Моніка дожила до часу, коли його охрестили, і незабаром після цього, у 387 році, померла в Остії. Вона є взірцем християнської дружини і матері, яка піклується також про духовні блага сім’ї.
ПРЕСВЯТОЇ ДІВИ МАРІЇ ЦАРИЦІ (біл) Обов’язковий спомин
Придивляючись до давніх і теперішніх імператриць і цариць, можемо підсумувати, що таке звання «не належить» Пресвятій Діві Марії. У світі це звання представницьке, публічне, а Марія – тиха служниця Господня. І Царство Її Сина триває вічно. Тому весь християнський світ, вшановуючи Її як Надзвичайну Небесну Царицю, правдиву, покірну нашу заступницю, огортає Її такою великою і належною пошаною.