Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 23 серпня, п'ятниця
17:56 Четвер 0 229
22-08-2019, 17:56

Літургія на кожен день, 23 серпня, п'ятниця

(зел) П’ятниця ХХ звичайного тижня
Що таке заповідь? Що таке наказ? Що таке правило? Як можна розпорядитися, щоби хтось любив, і як здійснити справжню любов? Проте увесь Закон і Пророки спираються на любов. Що робити, щоб любов зайняла цар- ствене місце в моєму серці?
Або (біл) довільний спомин св. РОЗИ ЛІМСЬКОЇ, діви
Свята Роза народилася в Лімі, столиці Перу, в 1586 році. З дитинства вона палала гарячою любов’ю до Христа. Коли їй було двадцять років, вона стала домініканською терціаркою і, незважаючи на протест сім’ї, жила в молитві та покаянні. Померла 24 серпня 1617 року. Перша свята з Латинської Америки. Канонізована 1668 року.
Спільні Меси: про одну діву


АНТИФОН НА ВХІД
О щите наш, поглянь, о Боже! * Подивися на лице Помазаника Твого! * Один бо день у Твоїх дворах * ліпший, ніж тисяча. (Пс 84 (83), 10-11)

КОЛЕКТА
Боже, Ти для тих, хто любить Тебе, приготував невидимі дари; † наповни наші серця гарячою любов’ю до Тебе, щоб ми, люблячи Тебе в усьому і понад усе, * осягнули Твої обітниці, які  перевершують всілякі сподівання. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Боже, Ти вчинив, що свята Роза, запалена Твоєю любов’ю, покинула світ і в суворій покуті присвятила себе лише Тобі  ; † вчини за її заступництвом, щоб ми, йдучи дорогами земного життя, * могли на небесах насититись потоками Твоє ї радості. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ

Рут 1, 1. 3-6. 14б-16. 22
Читання з Книги Рути.
За часів, коли правили судді, настав у краю голод, і один чоловік з Вифлеєму Юдейського пішов жити в Моав-край, сам він, жінка його й двоє його синів. Той чоловік, на ім’я Елімелех, чоловік Ноеми, згодом помер, і вона лишилася сама з двома синами. Одружились вони з моавитянками: одній було на ім’я Орпа, а другій – Рута. І жили вони там майже десять років. Але згодом померли й вони обидва, і лишилась вона сама по смерті обох синів і свого чоловіка. Тоді вибралася жінка з невістками в дорогу додому, з Моав-краю, бо почула в Моав-краї, що Господь змилосердився над своїм народом і дав йому хліб. Орпа поцілувала на прощання свою свекруху і повернулася до свого народу, а Рута зосталася з нею. Ноема й сказала: «Бачиш, твоя братова повернулась до свого народу й до своїх богів; вертайся і ти слідом за братовою». Але Рута їй відказала: «Не силуй мене покидати тебе й не йти за тобою: куди бо підеш, туди й я, і де житимеш ти, там і я; твій народ буде моїм народом, і твій Бог – моїм Богом». І повернулись Ноема, а з нею Рута, її невістка, моавитянка, що прийшла з моавських полів, і прибули вони у Вифлеєм, саме на початку ячмінних жнив. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 146, 5-6. 7. 8-9а. 9бв-10
Слав, моя душе, Господа святого.
Блаженний той, кому помічник Бог Якова, *
хто надію покладає на свого Господа Бога,
який створив небо й землю, море і все, що їх населяє, *
який навіки зберігає вірність,
Господь чинить суд скривдженим, *
дає поживу голодним.
Господь звільняє в’язнів, *
Господь відкриває сліпим очі.
Слав, моя душе, Господа святого.
Господь відкриває сліпим очі, *
Господь повалених підносить,
Господь праведних любить. *
Господь чужинців оберігає.
Сироті та вдові Він полегшення приносить, *
а дорогу гріш­них Він нищить.
Господь буде царювати навіки, – *
твій Бог, Сіоне, із покоління в покоління.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ

Пс 25, 4б. 5а
Алілуя, алілуя, алілуя.
Боже мій, навчи мене ходити Твоїми стежками,
провадь мене згідно з правдою своєю.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 22, 34-40
† Читання святого Євангелія від Матея.

Того часу фарисеї, почувши, що Ісус за­крив уста садукеям, зібралися ра­зом, і один з них, законовчитель, запи­тав, випробовуючи Його: «Учителю, яка заповідь най­бі ль­ша в Законі?» Він же сказав йому: «Люби­ти­меш Господа Бога свого всім своїм серцем, і всією своєю душею, і всією своєю думкою! Це – перша і найбі льша заповідь. Друга – поді бна до неї: Любити­меш свого ближнього, як самого себе! На цих двох заповідях три­ма­ється весь Закон і Пророки». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
В дусі заповідей любові до Бога і ближнього представмо Гос­поду наші прохання з вірою, що нас вислухає той, хто сам є Лю­бов:
1. Молімося за святу Церкву, щоб вона давала всьому світові взірець любові до Господа Бога та любові до ближнього у найдо- сконалішому її вияві – любові до ворогів.
2. Молімося за держави, де людям заборонено вільно сповіду­вати віру в Бога, щоб вони отримали повну свободу.
3. Молімося за хворих, покинутих і скривджених, щоб вони завжди отримували допомогу від держави і своїх ближніх.
4. Молімося за тих, хто відійшов від Церкви і віри, щоб вони отримали благодать навернення.
5. Молімося за наших померлих братів і сестер, щоб Господь був для них не так справедливим Суддею, як милосердним Отцем.
6. Молімося за нас, зібраних довкола вівтаря, щоб ми завжди були вірні Господу і служили Йому в наших ближніх.
Господи наш Ісусе Христе, ось ми, грішники, за яких Ти з любові віддав себе на смерть, просимо Тебе: навчи нас лю­бові, яка все прощає і служить братам, щоб ми удостоїлись Твого Царства. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Прийми, Господи, наші приношення, в яких здійснюється преславний обмін дарами; † щоб ми, приносячи Тобі  те, що нам даєш * отримали взамін Тебе самого. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
У Бога є милість, * і відкуплення велике в Нього. (Пс 130 (129), 7)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи, Ти через це таїнство вчинив нас сопричасниками Христа; † смиренно благаємо Твою милість, * щоб ми уподібнились до Нього на землі  та могли брати участь у Його небесній славі. Котрий живе і царює навіки вічні.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
18:06 Середа 0 23 Літургія на кожен день, 19 вересня, четвер (зел) Четвер ХХІV звичайного тижня
Ми, християни, дуже часто помилково думаємо, що, якщо ми ходимо до храму, молимось, сповідаємось, приступаємо до Причастя, читаємо Біблію, практикуємо перші п’ятниці, суботи, то вже будемо спасенні. Так, це треба робити, але це все має випливати з любові до Бога. Без любові до Бога наші релігійні практики не мають сенсу. Коли ми станемо перед Богом, Він не буде дивитися, що ми робили, тільки – скільки любові ми вклали у те, що робили.
Або (черв) довільний спомин св. ЯНУАРІЯ, єпископа і мученика
Св. Януарій загинув мученицькою смертю під Неаполем у 305 році. Його реліквії були перенесені до Неаполя, який обрав його своїм покровителем.
Спільні Меси: про одного мученика


Літургійний зошит 17:46 Субота 0 228 Літургія на кожен день, 15 вересня, неділя (зел) ХХIV Неділя звичайного періоду
Яке ж прекрасне небо і його радість: “За одного гріш­ни­ка, який кається, радість на небі буде більша, ніж за дев’яноста де­в’ятьма праведниками, які не по­требують покаяння” (Лк 15,7). Чи ж насправді тих 99 праведників не потребують навернення?