Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Відійшов до Господа кардинал Ортеґа, вислужений Архиєпископ Гавани
12:09 Неділя 0 787
28-07-2019, 12:09

Відійшов до Господа кардинал Ортеґа, вислужений Архиєпископ Гавани

Кардинал Хайме Лукас Ортеґа протягом 34 років очолював архиєпископську катедру столиці Куби, приймавши з візитом трьох Святіших Отців.
Про це повідомляють Новини з Ватикану.

У п’ятницю, 26 липня 2019 року, на 83-му році життя, перестало битися серце кубинського кардинала Хайме Лукаса Ортеґи-і-Аламіно, вислуженого Архиєпископа Сан-Крістобаль-де-Ла-Гавана. В комюніке Єпископської Конференції Куби місцеві ієрархи згадують позитивні якості покійного та його душпастирську ревність.

«Скеровуючи сьогодні свою сповнену любові та вдячності думку до кардинала Хайме, отримуємо підбадьорення, знаючи, що він залишатиметься між нами, супроводжуючи нас згадуванням його ввічливої усмішки, далекоглядної інтелігентності та свідчення жертовного, й при деяких нагодах, вистражданого священства».

Життєвий шлях

Кардинал Ортеґа народився 18 жовтня 1936 року в дієцезії Матансас. Приготування до священства розпочав у дієцезальній семінарії святого Альберта Великого, яку провадили отці з Квебекського Згромадження Закордонних Місій. Після завершення філософських студій на батьківщині, богословську освіту продовжив у семінарії цього згромадження в Канаді.

Повернувшись на Кубу, Хайме Ортеґа 2 серпня 1964 року прийняв пресвітерські свячення в катедральному соборі Матансаса. В 1966 році душпастирська праця була перервана: священика інтернованого до табору виправних робіт. Звільнений через вісім місяців, був призначений парохом у рідному селі, згодом – у катедральному соборі.

Єпископське служіння

У грудні 1978 року святий Йоан Павло ІІ призначив його єпископом Пінар-дель-Ріо, а через три роки – Архиєпископом Гавани. Очолюючи столичну архидієцезію понад 30 років, архиєпископ Ортеґа розгорнув активну душпастирську діяльність, звертаючи особливу увагу на формування мирян та молоді. Він відкривав нові парафії, створив душпастирську раду, відреставрував понад сорок храмів. Заснувавши 1991 року «Карітас Гавани», дав початок Кубинській Карітас. Незважаючи на те, що Церква протягом тривалого періоду не мала жодного доступу до засобів суспільної комунікації, зумів донести свій голос до людей через проповіді, інформаційні бюлетені й послання. Святий Іван Павло ІІ 26 листопада 1994 року ввів його до Колегії Кардиналів.

Приймав трьох Римських Архиєреїв

Кардинал Хайме Ортеґа чотири рази очолював Конференцію Католицьких Єпископів Куби, був віце-президентом Ради Єпископських Конференцій Латинської Америки й Карибського регіону, радником Папської Комісії в справах Латинської Америки. У січні 1998 року приймав у Гавані святого Йоана Павла ІІ, а через 14 років – Папу Бенедикта XVI. Знову ж таки, у вересні 2015 року саме він приймав Папу Франциска, якого також супроводив 12 лютого 2016 року під час зупинки в Гавані для зустрічі з Предстоятелем РПЦ патріархом Кирилом.

Кардинал Ортеґа брав участь у Конклавах 2005 року, що обрав Бенедикта XVI, та 2013 року, на якому був обраний Папа Франциск. Саме він у квітні 2016 року прийняв його зречення з уряду Гаванського Архиєпископа в зв’язку з досягненням граничного віку.

Актуальний стан Колегії Кардиналів


Після відходу до вічності кардинала Хайме Ортеґи, який після досягнення 80-річчя втратив право брати участь у Конклаві, Колегія Кардиналів нараховує 217 членів, між якими 120 виборців. З його смертю Куба більше не представлена в гроні пурпуроносців, до якого сьогодні входять представники 87-ми країн.

Співчуття Папи Франциска

Отримавши звістку про упокоєння кардинала Хайме Лукаса Ортеґи-і-Аламіно, вислуженого Архиєпископа Гавани, Папа Франциск «просить Ваше Преосвященство передати його співчуття та батьківську близькість родичам, духовенству та всім вірним архидієцезії». Про це йдеться в телеграмі співчуття, яку кардинал П’єтро Паролін, Державний Секретар Святого Престолу надіслав архиєпископові Хуанові Ґарсії Родріґесу, який очолює Гаванську архидієцезію на Кубі, з приводу відходу до вічності його попередника.

«Молячись за вічний упокій померлого, який служив Церкві та ближнім, виконуючи різні уряди, ввірені йому провидінням», – читаємо в телеграмі, Святіший Отець «уділяє всім апостольське благословення як знак християнської надії на воскреслого Господа».
Новини зі світу 18:01 Вівторок 0 97 20-та річниця «Екуменічної хартії»: єдність, за яку Ісус молився і страждав Христос У заяві з нагоди 20-ї річниці підписання «Екуменічної хартії», очільники Ради Єпископських Конференцій Європи (CCEE) та Конференції Європейських Церков (KEK) висловили прагнення та зобов'язання «зміцнювати церковну єдність через спільні молитви та дії, пропонуючи при цьому своє служіння світові у справі сприяння справедливості та миру».
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.