Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 11 червня, вівторок

Літургія на кожен день, 11 червня, вівторок

Апостоли мають звіщати, що близько є Царство Небесне. Повинні підтверджувати це знаками в образі зцілень, але також тим, що роблять це задарма. Добрі вчинки задарма – це прекрасний знак, який проголошує Царство Боже. Бо на цьому ґрунтується любов.
Св. ВАРНАВИ, АПОСТОЛА (черв) Обов’язковий спомин
Святий Варнава походив з Кіпру. Прийнявши християнство, віддав апостолам увесь свій маєток. Перший ввів св. Павла до єрусалимської християнської спільноти, потім знову відшукав його в Тарсі, привів до Антіохії і, за виразним наказом Святого Духа, супроводжував апостола народів під час його першої місіонерської подорожі до Малої Азії. Після Єрусалимського собору повернувся на Кіпр, де, за переказами, загинув мученицькою смертю близько 60 року. Його ім’я згадується у Римському каноні.
АНТИФОН НА ВХІД
Блаженний святий, * котрий заслужив, щоб бути зарахованим до сонму апостолів, * бо він був чоловік добрий, * повний Святого Духа та ві ри. (Пор. Діян 11, 24)

КОЛЕКТА
Боже, Ти покликав святого Варнаву, мужа, сповненого вірою і Святим Духом, навертати язичників; † вчини, щоб Твоя Церква словом і ділом вірно поширювала Євангеліє Христа, * яке відважно проголошував апостол. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Діян 11, 21б-26; 13, 1-3
Читання з Діянь Апостолів.
Тими днями велика кількість тих, хто увірував, навернулася до Господа. Вістка про них донеслася до Єрусалимської Церкви. І вони послали Варнаву, щоби пішов до Антіохії. Він, прийшовши і побачивши Божу благодать, зрадів і заохочував усіх рішучістю серця триматися Господа, оскільки він був муж добрий і сповнений Духа Святого та віри. І багато людей приєдналося до Господа. Він пішов у Тарс, щоб відшукати Савла. А знайшовши, привів до Антіохії. Сталося, що вони цілий рік збиралися в Церкві, навчаючи велику громаду. Вперше в Антіохії учнів почали називати християнами. В Антіохійській Церкві були пророки й учителі: Варнава, Симон, прозваний Нігером, Луцій киринеянин, Манаїл, вихований разом з тетрархом Іродом, і Савло. Як служили вони Господу й постили, Святий Дух сказав: «Відділіть Мені Варнаву та Савла на діло, на яке Я покликав їх». Після посту і молитви і після того, як поклали на них руки, вони їх відпустили.  Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 98, 1. 2-3аб. 3в-4. 5-6
Бог всім народам відкрив свою правду.
Заспівайте Господу нову пісню, *
бо Він зробив чудеса.
Мені принесла спасіння Його правиця, *
Його свята рука.
Господь явив своє спасіння, – *
перед очима народів відкрив свою правду.
Він згадав свою милість і свою правду *
домові Ізраїля.
Всі кінці землі побачили *
спасіння нашого Бога.
Вигукуй Господу, вся земле, – *
вигукуйте радісно, співайте і грайте!
Заграйте Господу на гуслах, – *
на гуслах, з мелодійною піснею.
На сурмах, під звуки рога, *
здійміть радісний гук перед Царем – Господом.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ

Мт 28, 19а. 20б
Алілуя, алілуя, алілуя.
Ідіть і навчіть усі народи, 
ось Я з вами по всі дні аж до кінця віку!

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 10, 7-13

† Читання святого Євангелія від Матея.
У той час Ісус сказав своїм Апостолам: «Ідіть і проповідуйте, кажучи, що наблизилося Царство Небесне. Хворих оздоровляйте, прокажених очищайте, мертвих воскрешайте, бісів виганяйте; даром отримали – даром давайте. Не беріть ні золота, ні срібла, ні мідяків у ваші пояси, ні торб у дорогу, ні двох одежин, ні взуття, ні палиці; бо робітник вартий свого утримання. А коли ввійдете в якесь місто чи село, розпитайте, хто там є достойний; і там залишайтеся, доки не вийдете. Входячи ж до дому, вітайте його, І якщо дім буде достойний, нехай зійде ваш мир на нього; якщо ж не буде достойний, ваш мир нехай повернеться до вас».  Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ

Святий Варнава, хоч і не належав безпосередньо до апостольського грона, все ж ревно пропові дував Христа; ми також прагнемо бути помічниками Церкви, тому представляємо Богу наші смиренні прохання:
1. Молімося за святу Церкву, нехай в усіх країнах та серед усіх народів буде достатньо священиків – проповідників Божого Слова.
2. Молімося за керівників держав, нехай вони сумлінно служать своєму народу та завжди дотримуються законів Божих і людських.
3. Молімося про безпечні канікули для дітей та молоді.
4. Молімося за семінаристів, які зараз закінчують навчальний рік, щоб вони постійно зростали у святості та Божих чеснотах.
5. Молімося за померлих, щоб Господь благоволив прийняти до Небес усіх сповідників Його Імені.
6. Молімося за нас самих, щоб ми завжди були готові допомагати ближнім молитвою і працею.
Господи Ісусе, Ти служиш нам своїм Словом і своїми Тілом та Кров’ю; навчи ж і нас вірно служити нашим ближнім. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо, Господи: освяти своїм благословенням принесені дари; † нехай по Твоїй милості  також  і  в  нас  запалає  вогонь  Твоєї  любові, * з якою святий Варнава ніс язичникам світло Євангелія. Через Христа, Господа нашого.

Префація про апостолів № 32.

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Слугами вже не називатиму вас, * слуга не відає, що його пан робить. * Називаю вас друзями, * бо все Я вам об’явив, що чув від Отця Мого. (Йн 15, 15)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Отримавши завдаток вічного життя, смиренно благаємо Тебе, Господи: † дай нам повну участь у тому, * що нині під видом таїнства звершуємо на спомин святого апостола Варнави. Через Христа, Господа нашого.
Літургія на кожен день, 9 вересня, понеділок (зел) Понеділок ХХІІІ звичайного тижня
Різні люди приходили до Ісуса. Приходили голодні, бідні, хворі, каліки, щоб Ісус їм допоміг, зцілив, нагодував, потішив. Приходили люди, котрі просто захоплювались Його особою, Його наукою. Але приходили також фарисеї, книжники, щоб спіймати Його на якомусь слові, вчинку, щоб оскаржити Його перед старшинами, скомпрометувати Його перед людьми. Задумаймося, чи ми не є часом подібними до фарисеїв. Може, ми слідкуємо за кимось, щоб скомпрометувати його перед іншими людьми. Може, любимо висміяти когось, щоб показати себе кращими. Якщо таке трапляється в нашому жит- ті, то просімо Бога про пробачення за це все, і просімо про ласку покори.
Або: (біл) довільний спомин св. ПЕТРА КЛАВЕРА, пресвітера
Народився 1580 року в убогій робітничій сім’ї в Каталонії. 1596 року розпочав навчання в університеті в Барселоні і вступив до ордену єзуїтів. Не закінчивши навчання, за наказом ордену 1610 року виїхав до Колумбії. 1616 року на одному з островів Карибського моря отримав священицьке рукоположення. Працював, цілковито віддаючи себе всього служінню чорношкірим невільникам з Африки, і охрестив їх кількадесят тисяч. Опікувався також прокаженими. Помер 8 вересня 1654 року, у віці 74 років. Святий Петро Клавер – покровитель місій серед чорношкірих.
Спільні Меси: про одного пастиря (стор. 119)
Або: (черв) довільний спомин бл. ВЛАДИСЛАВА БЛОНДЗІНСЬКОГО, пресвітера, і сподвижників, мучеників
Народився 6 липня 1908 року в Мислятичах, Мостиського повіту, на території довоєнної Польщі. У 1924 р. вступив до Згромадження Святого Архангела Михаїла, де у 1926 р. склав чернечі обіти. Після закінчення Пере- мишльської Вищої духовної семінарії був 1938 р. рукоположений у пресвітери. Все своє життя бл. Владислав присвятив вихованню молоді з убогих родин у дусі «стриманості та працелюбності». Під час Другої світової війни, незважаючи на небезпеку, організував таємну гімназію, що згодом стало приводом до його арешту в 1944 році. Блаж. Владислав Блондзінський загинув 8 вересня 1944 року в концтаборі Грос-Розен під час робіт у каменоломні. Він є одним із 108 мучеників Другої світової війни, зачислених Святішим Отцем Йоаном Павлом ІІ до лику блаженних 13 червня 1999 року.
Спільні меси: про багатьох мучеників  (стор. 120)


Літургійний зошит Літургія на кожен день, 5 вересня, четвер (зел) Четвер ХХІІ звичайного тижня
Всі ми – люди віруючі. Ходимо до Церкви, молимося, приступаємо до Святих Таїнств. Але не раз, коли приходять якісь випробовування, то ми надіємось тільки на свої сили, здібності. Думаємо, що все залежить від нас. А коли відчуваємо, що не можемо дати раду в житті, то впадаємо в розпач, бо бракує нам вже сил. Вчімося не тільки вірити в Ісуса, але і довіряти Йому. Пам’ятаймо: у цьому житті не все залежить від нас.
Або (біл) довільний спомин св. ТЕРЕЗИ з КАЛЬКУТТИ, діви
Мати Тереза (Агнес Гонджа Бояджіу) народилася 27 серпня 1910 р. у Скоп’є (сучасна Македонія, тоді Албанія). У 18 років Агнес вступила до місіонер- ської конгрегації «Ірландські Сестри Лорето» – чернечої спільноти, що працювала в Індії. Черниця Тереза викладала в монастирській школі у східній Калькутті, й вона дедалі більше переймалася бідністю, яка її оточувала.  У віці 36 років с. Тереза відчула заклик «залишити монастир і служити бідним, живучи серед них». 1948 року заснувала Згромадження Місіонерок Любові і присвятила себе служінню знедоленим жителям калькуттських нетрів. 1979 року була удостоєна Нобелівської премії миру. Їй випала нелегка й радісна доля нести людям благу вістку, що Бог є любов і що сенс життя кожного смертного тільки в тому, щоб любити і бути любленим. Мати Тереза померла в Калькутті 5 вересня 1997 року. 4 вересня 2016 року Папа Франциск проголосив Матір Терезу святою.
Спільні Меси: про одну діву
Або (біл) Перший Четвер місяця
Меса про священицькі покликання, (стор. 118)